KAPILARIMIZ GENÇLERE AÇIK

19 Temmuz 2018 16:52
KAPILARIMIZ GENÇLERE AÇIK

Eskişehir’e güneş enerjisi ile çalışan arabalarının tanıtımını yapmak için İstanbul Teknik Üniversitesi’nden gelen 23 öğrenci, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. Büyükerşen, gençlere her zaman kapılarının açık olduğunu belirtti.

İlgi ile takip ediyoruz

Türkiye’de birçok ili gezerek Güneş Arabası’nı tanıtmayı planlayan ekip, Türkiye’nin ilk yerli otomobili Devrim Arabası’nın üretildiği yer olan Eskişehir’in kendileri için özel bir yeri olduğunu belirttiler. Güneş Arabası ekibi, “Modern ve çevreci şehircilik anlayışından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in çalışmalarını ilgi ile takip ediyoruz. Biz gençlere olan ilgisi ve yardımlarından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Güzellikleri göstermek için

Gençlerle sohbet eden Büyükerşen, “Güneş Arabası ekibini çevreci çalışmalarından ve yarışmalardaki başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Kapılarımız çalışan gençlere her zaman açık olacak. İlerideki turnuvalarda kedilerine başarılar diliyorum” dedi. Güneş Arabası ekibi, Eskişehir’in güzelliklerini diğer şehirlerde de gösterebilmek amacıyla yağışlı hava koşullarına rağmen Köprübaşı mevkiinde arabayla hatıra fotoğrafı çekildiler.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Sırrı

20 Temmuz 2018 16:15
Vallahi yazık gençlerin suçu yokki sözde Türkiye nin en iyi üniversite lerinden biri hocaları her yıl güneş enerjili araba yaptırıyor vizyon bu olsa gerek

Veli baba

20 Temmuz 2018 02:40
oh baba oh güneş enerjisiyle çalışan arabayı köylü memet ağa kendi imkanlarıyla yapıyor.Benim oğlum okur döner döner yine okur.

ekk

20 Temmuz 2018 09:33
vekillerde aynı başkanlarıda eskişehir dışından olsun değerli olsun bu şehir nice yetnekleri barındırıyor bunların haberi yok vekili göztepeyi tebrik eder buda İTÜ yü siz hala bunlarla devam mı diyorsunuz