KAN DONDURAN İTİRAFLAR

13 Kasım 2018 16:15
KAN DONDURAN İTİRAFLAR

Eskişehir'de, bir kadına tecavüz edildiği gerekçesiyle işlenen cinayet davasında 4 sanığın yargılanmasına başlandı. 

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasında, tutuklu sanık L.D. (41) ile tutuksuz sanıklar S.D. (38), Y.C. (32), Y.K. (32) ile avukatlar hazır bulundu. Davada savunmasını yapan tutuklu sanık L.D., cinayeti eşi S.D.'nin işlediğini iddia etti. Savunma yapan sanık L.D., maktul Burçin Kul'un (41) çocukluktan beri arkadaşı olduğunu söyleyerek, "Burçin karısından ayrılmıştı. Kütahya'da yaşıyordu. Bir iş sebebiyle Kütahya'ya gittim. Burçin'in evinde kaldım. Eskişehir'e döndüğümde eşim bana nerede kaldığımı sordu. Burçin'de kaldığımı söyledim ve kocasıyla boşandıklarını anlattım. Eşim de bunun üzerine 'kız kardeşim Y.C. ile tanıştıralım, ikisi de boşanmış insanlar, belki anlaşırlar birbirleriyle' dedi. Bunun üzerine Burçin, Kütahya'dan Eskişehir'e geldi ve 10 ay bizim evde yaşadı. Bir ara Burçin Kütahya'ya annesini ziyarete gitti. O sırada eşim 'Burçin bana tecavüz etti. Zorla uyuşturucu kullandırdı' dedi. Burçin Kütahya'dan dönünce ikisini yüzleştirmek istedim. Konuyu evde eşim ve Burçin varken açtım. Burçin sinirlenerek bıçak çıkardı ve parmağımdan yaraladı. O kavga esnasında eşim S.D.'nin yanında bıçak varmış. Bilmiyordum. Bıçağı çıkarıp Burçin'in boğazına sapladı. Burçin birkaç adım attıktan sonra düşüp öldü. Şoka girdik ikimiz de. S.D. bana 'Sen odaya çocukların yanına git' dedi. Uzun süre odada kaldım. Çocuklar uyuduktan sonra da odadan çıktım. Karım her yeri baldızım ile temizlemiş" dedi. 
"Bahçeye gömdük" 
Hep birlikte plan yaparak cesedi bahçeye gömdüklerini ifade eden sanık L.D., "Cesedi bahçeye taşıdık. Ben bir çukur kazdım ve Burçin'i oraya gömdük. Ceset burada 1,5 yıl kaldı. Eşim ve baldızım konuşmuşlar. Kardeşleri Y.K.'den cenazeyi bahçeden taşımak için yardım istemişler. Y.K. motorunu getirdi. Bir ekmek kasasına çıkardığımız cesedi koydum. Yalçın ile cesedi Bozdağ'a götürdük. Ben kendim kazdım ve gömdüm. Daha sonra Y.K. emniyete gidip olayı anlatmış. Bu şekilde yaşanan olay ortaya çıktı. Ben cinayeti üstlenmiştim, fakat cinayet bu şekilde oldu" açıklamalarında bulundu. 
Tutuksuz sanık S.D. ise eşinin anlattıklarının doğru olduğunu ifade ederek, "O değil, ben öldürdüm. Olay eşimin anlattığı gibi olmuştur. Şahsın tecavüzüne uğradım" şeklinde konuştu. 
Mahkeme heyeti, sanıkların mevcut hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi. 

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

YIUHH YANİ

14 Kasım 2018 06:56
ELİN HERİFİ GELİYOR EVDE 10 AY YAŞIYOR .VAR BUNDA BİR İŞ.

YOK ARTIK !!

14 Kasım 2018 09:29
SAVCILIKTA BAŞKA KONUŞ, MAHKEMEDE BAŞKA KONUŞ. NEDE OLSA ADAM ÖLMÜŞ, UYDUR UYDUR SÖYLE. MAHKEMEYİ KANDIRAMAZLAR !

tades

14 Kasım 2018 08:10
cezada indirim almak için değiştirilmiş bir ifade adam 10 ay onlarda yaşamış bu olacak işmi yabancı bir adamla buradaki bu tecavüz işine benzemiyor sırf ceza indirimi için

sert

15 Kasım 2018 10:11
burçin erkek sanırım karısindan boşanacaklar yerine kocasından yazmısşın editör kafa karış tırıyor