KAHVALTIYI KEYİFE DÖNÜŞTÜREN İŞLETME

Son Güncelleme : 03 Eylül 2018 10:09
KAHVALTIYI KEYİFE DÖNÜŞTÜREN İŞLETME

Gastro gezginler olarak bu haftaki lezzet keşif yolculuğumuzda bizi karşılayan durak Batıköy Mandıra&Kahvaltı oldu. Keyifli bahçesi, şirin iç dekoru ile dikkat çeken mekana işletmecisi Emine Hanım ve ekibinin güler yüzlü, içten karşılamaları ile ziyaretimizi yaptık.

Sabah 08:30’da günü karşılayan Batıköy Mandıra&Kahvaltı , öğleden sonra 16:00’e kadar kahvaltı hizmeti ile; akşam 20:00’e kadar da kahvaltılara eşlik eden o güzel lezzetlere olanak sağlayan kendi mandıra ve çiftlik ürünlerinin satışı için hizmet vermektedir. Zengin menüsü; el açması börekler, pişi, ev yapımı kahvaltılık sosları, kuymağı, mevsiminde toplanan meyvelerden hazırlanan ev yapımı reçelleri, kendi mandıralarındaki yumurtalarından hazırlanan menemeni, özel yapım sucukları ve günlük mandıradan gelen taze sütten hazırlanmış ev yoğurdu ile kahvaltı severleri karşılamaktadır.

Batıköy Mandıra & Kahvaltı

Çiftçi aileden gelen donanım ve birikimi paylaşmak üzerine kurmuş butik işletmeci..Babası çiftçi olan genç işletmeci Emine Ak’ın hikayesini kendisinden dinledik. Emine Hanım, Ege Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun olmuştur. İzmir’de yaşadığı yıllarda uzun saatler keyifle yapılan kahvaltıları gözlemledikten sonra, bu fikri kendi memleketine taşıma fikrini hayata geçirmek üzere Eskişehir’e dönüşünü yapar. Ailesinden de kendi mandıraları ve çiftliklerinden gelen süt, yumurta, sebze ve meyve tedariği konusunda gereken desteği alan Emine Hanım 2016’da kendi işletmesini açar. Her biri birbirinden lezzetli kahvaltılıkları, kendinizi yazlık evinizin bahçesinde hissettiren sevimli mekan tasarımı ve samimi ekibi ile Batıköy Mandıra & Kahvaltı her geçen gün kahvaltı severler için uğrak yeri olmayı başararak yoluna devam etmektedir.

GEZGİNİN YORUMU

Eskişehir yerel çiftliğinden getirtilen peynirlerden oluşan peynir tabağı ve kendi mandıralarındaki etlerden oluşan özel karışımları ile kasaba hazırlatılan damaklarda lezzet şölenine dönüşen sucuklardan tadımımızı yaparak başlıyoruz. Çocukluğumuzun kahvaltılarına götüren pişi ve el açması börekler, Emine Hanım’ın bahçeden topladığı böğürtlenlerden oluşan o enfes reçel her birinin ayrı ayrı keyfine varılarak yenilmesi gereken lezzetler olduğunu düşündürtüyor bize.. Ev yapımı kurabiyelerini de ayrıca çok beğendik. Mandıralarından gelen günlük taze sütten yapılan yoğurdun tadına bakmadan mekandan ayrılmayın, bizden söylemesi. Her biri özenle hazırlanan bu şirin işletmede kahvaltı yapmak için yolunuzun buraya düşmesini şiddetle öneririz.

FİYATLARI NASIL

2 kişilik serpme kahvaltı ortalama 46 TL

Tek kişilik kahvaltı tabağı ortalama 14 TL

NASIL GİDİLİR?

Batıkent Mahallesi, Şehit Nedim Sarı Sk.No:12/A Batıkent

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İlhan

03 Eylül 2018 19:16
Gerçekten çok lezzetli ürünleri var elinize sağlık batıköy
İŞTE ALDIĞI CEZA
İŞTE ALDIĞI CEZA
Eskişehir’de 2013 yılında 17 yaşındaki bir kızın yanağını ısıran ve darp eden şahsa 3 yıl hapis cezası verildi. 
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
CHP İl Başkanı Rabia Akman, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın tramvaylara zam konusunda yaptığı açıklamayı eleştirdi. Akman “Açıklamayı anlamak mümkün değil” dedi.
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
Bilgi Toplama Merkezi, Yerel Gündem Araştırması yaparak vatandaşa “Yaşadığınız ilçe ve büyükşehir belediye başkanlarını başarılı buluyor musunuz?” diye sordu. Listede Büyükerşen de yer aldı.
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, özelleştirilen 15 şeker fabrikasının akıbetinin SEKA’ya benzememesi çağrısında bulundu.
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
Mahmudiye'nin Doğanca Köyü'nde vakıf arazisi olan meranın bir şirkete kiralanmasına köylüler tepki gösterdi. Mera alanında kazı yapmaya gelen ekipler çalışmalarını jandarma eşliğinde yaptı.
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
OKULDA SİYASET OLMAZ
OKULDA SİYASET OLMAZ
Eğitim İş Şube Başakanı Abdülkadir Önder AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın okulları ziyaret etmesine tepki gösterdi. Önder “Okullar siyaset dışında tutulmalı” dedi.
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
Eskişehir'de, usturayla kendisini yaralayan şahıs, polis ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilip hastaneye kaldırıldı. 
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
Eskişehir'de yolun karşısına geçerken tramvayın çarpması sonucu 1 kişi yaralandı. Tramvayın altına kalan genç, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.