KAHVALTI DENİLİNCE “ACIKTIM” AKLA GELİR

21 Aralık 2015 09:52
KAHVALTI DENİLİNCE “ACIKTIM” AKLA GELİR

Kahvaltının güne enerjik ve zinde başlanması bakımından beslenmemizde çok önemli yeri var. Onun için günün ilk öğünü olarak kahvaltı yaparak güne başlarız. Bu konuda İngilizlerin güzel bir sözü vardır : “ Sabah kahvaltısı altın, öğle yemeği gümüş ve akşam yemeğinin ise bakır olduğunu” ifade ederler.

SÖYLEŞİ: FERİT OKTAŞ

Ayrıca ben de, kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olduğuna inananlardanım. Özellikle Pazar sabahları ailecek veya dostlarla birlikte kahvaltı yapmanın ve saatler süren hoş sohbetlerin de ardından kahveyle taçlandığımız keyifli zamanın tadı bir başka oluyor. Son yıllarda bu keyifli kahvaltı zamanlarının artık evlerin dışına da taştığını gözler olduk. Eskişehir’de mantar gibi çoğalan kahvaltı mekanlarını her adım başı görmek mümkün. Öğrencisi olsun, çalışanı olsun hatta ailecek kahvaltıyı dışarda yapmak bir moda olmuş sanki. Eskişehir’de hizmet sektörü olarak kahvaltı mekanlarına her geçen gün talep artıyor. İnsanlar, bu yerlerde kahvaltı yapmanın yanında buluştukları, saatlerce sohbet ettikleri sosyal mekan olarak tercih ediyorlar.

Eskişehir’de ilk kahvaltı kültürünün yaygınlaşması 20 yıl öncesine dayanıyor. Kahvaltı salonunda ilkler olarka Doyuran ve Acıktım mekanları başı çekiyor. Değirmenciler Sokak’taki bu gösterişten uzak kahvaltı salonları öğrenciler tarafından rağbet görüyor. Acıktım Kahvaltı Salonu İşletmecisi Bülent Şarlar ve kardeşi Murat Şarlar, Eskişehir’in gelişme koşullarını öngörerek daha merkezi bir yer olan eski Kılıçoğlu Sinemasının bulunduğu mekanının yanında daha nezih bir salonda 1999’da müşterilerin hizmetine açarlar. Acıktım Kahvaltı, yeni yerinde öğrencilerin, ailelerin ve çalışanların yoğun ilgisiyle markasını kanıtlıyor. Kılıçoğlu Sinema binası o günkü şartlarda istimlak edilip yıklması üzerine İsmet İnönü Cad.(Doktorlar) Güneş apartmanının altında yeni yerinde daha şık ve nezih bir mekan olarak Acıktım Kafedeyiz’de hizmete devam ediyor. Acıktım Kafedeyiz’e merhaba diyerek ziyaret ettik ve işletmecisi sayın, Bülent Şarlar ile sohbet ederek bu başarı hikayesini kendinden dinledik.

ACIKTIM MARKASININ BAŞARISI

Acıktım Kafedeyiz’in işletmecisi Bülent Şarlar’ın hizmet sektöründeki başarılı yükselişinin temelinde esnaf çocuğu olmasının da büyük etkisi var. Sayın Şarlar, daha lise yıllarında babası İbrahim Ethem Şarlar’ın işlettiği ve o dönemi bilenlerin tanıdığı Gaziantep Lokantası’nda babasına yardım ederek hizmet sektörünün içinde buluyor kendisini. Daha sonraları Porsuk Bulvarı’nda (1980lerde) ilk bilardolu Porsuk Kafe İşletmeciliği yaparak bu sektördeki tecrübesini artırıyor. Gelişmeye ve yeni fikirlere açık bir işletmeci olarak, öğrencilerin kahvaltı ihtiyaçlarını karşılamak üzere 15 masalı mütevazi kahvaltı salonunu hizmete 1996 yılında sunuyor. Bülent Şarlar’ın genç yaşında başladığı hizmet sektöründeki başarısını ifade edersek, 15 masalı mütevazi kahvaltı salonundan 100 masalı 2 adet Acıktım Kafedeyiz işyerine gelişi bunu kanıtlıyor.

NASIL GİDİLİR ?

Hoşnudiye Mah. İsmet İnönü Cad. No:61/A ESKİŞEHİR

Tel : 02222319933

Her gün Sabah 7:30 da servis başlıyor, akşam 23:00 de kapanıyor.

FİYATLARI ÖĞLEN MENÜ 4 KAP YEMEK 15 TL

-Kahvaltı Tabağı : 11 TL Çorba + Etli yemek(tavuklu)+ Salata+ Pilav (makarna)

-Sıcak Kahvaltı : 13 TL

-Serpme Kahvaltı : 24 TL

GEZGİNİN YORUMU

Eskişehir’de kahvaltı denilince ilk akla gelen yer Acıktım Kafedeyiz’in , şık ve huzur veren mekanı lezzet meraklılarının vazgeçilmezi olduğunu söyleyebiliriz. Ne zaman gitseniz hep müdavim müşterilerin doluluğunu fark edersiniz. Tercih edilmesinin birçok nedeni ve kahvaltısının doyuruculuğu ve lezzeti mükemmel. Şık ve huzurlu mekanında çalışanlar tarafından güler yüzlü karşılanıyorsunuz ve rahat ediyorsunuz. Kahvaltının yanında gece 23:00 e kadar bir çok alternatif yiyecek bulabiliyorsunuz. Izgaralar, sebze ve salata, gözleme, pizza , krep ve her türlü sıcak soğuk içecekler ile menüsü zengin bu mekanı güvenle tercih edebilirsiniz.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Hatice

11 Ağustos 2017 00:06
Çay sınırsız mi
İŞTE ALDIĞI CEZA
İŞTE ALDIĞI CEZA
Eskişehir’de 2013 yılında 17 yaşındaki bir kızın yanağını ısıran ve darp eden şahsa 3 yıl hapis cezası verildi. 
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
CHP İl Başkanı Rabia Akman, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın tramvaylara zam konusunda yaptığı açıklamayı eleştirdi. Akman “Açıklamayı anlamak mümkün değil” dedi.
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
Bilgi Toplama Merkezi, Yerel Gündem Araştırması yaparak vatandaşa “Yaşadığınız ilçe ve büyükşehir belediye başkanlarını başarılı buluyor musunuz?” diye sordu. Listede Büyükerşen de yer aldı.
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, özelleştirilen 15 şeker fabrikasının akıbetinin SEKA’ya benzememesi çağrısında bulundu.
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
Mahmudiye'nin Doğanca Köyü'nde vakıf arazisi olan meranın bir şirkete kiralanmasına köylüler tepki gösterdi. Mera alanında kazı yapmaya gelen ekipler çalışmalarını jandarma eşliğinde yaptı.
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
OKULDA SİYASET OLMAZ
OKULDA SİYASET OLMAZ
Eğitim İş Şube Başakanı Abdülkadir Önder AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın okulları ziyaret etmesine tepki gösterdi. Önder “Okullar siyaset dışında tutulmalı” dedi.
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
Eskişehir'de, usturayla kendisini yaralayan şahıs, polis ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilip hastaneye kaldırıldı. 
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
Eskişehir'de yolun karşısına geçerken tramvayın çarpması sonucu 1 kişi yaralandı. Tramvayın altına kalan genç, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.