KADRO KHK İLE DÜZENLENEMEZ

22 Aralık 2017 15:09
KADRO KHK İLE DÜZENLENEMEZ

Kamuda çalışan taşeron işçilere kadronun Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile verileceği iddiaları işçilerin tepkisine neden oldu.

Tepebaşı Belediyesi'nde çalışan taşeron işçiler CHP Milletvekili Utku Çakırözer ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ın katılımıyla eylem yaptı. Kadro almanın bir hak olduğunu söyleyen işçiler "KHK ile kadro istemiyoruz" dedi. Taşeronların kadroya alınmasının TBMM'de alınan kararla olması gerektiğini söyleyen işçiler çeşitli sloganalr attı.

Milletvekili ve başkandan destek

Burada işçilere destek olan Utku Çakırözer, "Yüzlerce emekçi hakkını arayamasın, sorgulayamasın diye KHK ile kadro vermek istiyorlar. TBMM'yi by- pass yapıyorlar. Biz sizlerin yanındayız, yanınızda olmaya devam edeceğiz. Herkes adil ve eşit haklarla kadroya geçmeli" dedi. Başkan Ahmet Ataç ise, "Bu ülkenin temelinde eşitsizlik var. Biz başından beri niyetimizi gösterdik, biz emeğin, işçinin yanındayız. Bizim keyfimizi bozmasınlar, sizin hakkınızı versinler" dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

anlamadım !

25 Aralık 2017 10:51
gelin ceo olun hemen anında iş . yaw ne diyonuz siz
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.