Kadınlara ilk yardım eğitimi

15 Eylül 2017 15:03
Kadınlara ilk yardım eğitimi

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Sosyal Politikalar Başkanlığınca başlatılan 'Genel İlk Yardım Farkındalık Eğitim Programı' Eskişehir'de gerçekleşti.


AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyeleri Aynur Algül, Nurten Güngör ve AK Parti Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Yalçın, Tepebaşı ve Odunpazarı İlçe Kadın Kolları Başkanları ve Eskişehirli kadınların katılımı teorik ve uygulamalı olarak gerçekleşen programda eğitmenler genel ilk yardım bilgilerini aktardı. Programda Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi Aynur Algül ve İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Yalçın bir konuşma gerçekleştirdi. Yalçın konuşmasında, "Öncelikle Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımızın başlatmış olduğu bu tür eğitimleri çok önemsiyoruz. Partimiz olarak kuruluşumuzdan itibaren kadınlarımıza tanıdığımız pozitif ayrımcılık ile kadınlarımız eğitimde, sağlıkta, ekonomide ve siyasette önemli roller üstlenmekte. Siyasi alandaki katkıları ile kadın kollarımız ise büyük bir teşkilat yapılanmasıyla bunun en güzel örneklerinden. Kadınlarımızın her alanda söz sahibi olabilmesi ve özellikle karar alma mekanizmalarında söz sahibi olması ise siyasi alanda daha güçlü olması ile mümkündür. Bizler kadınlarımıza verdiğimiz değerle onlarla birlikte yolumuza devam ediyoruz. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımızın gerek iş hayatında gerekse sosyal hayatta kadınlarımıza destek olabilmek adına düzenlemiş olduğu eğitimler büyük önem arz etmekte. Sosyal Politikalar Başkanlığımızın başlatmış olduğu ilk yardım eğitimi ise günlük hayatımızda birçok nedenle başımıza gelebilecek kazalar ve ani rahatsızlıklarda neler yapabiliriz ve nasıl müdahalede bulunabiliriz. Bunun için önemli bir eğitim. Biliyoruz ki bazen yapılan ilk müdahale hayat kurtarabilir. Yapılan yanlış bir müdahale ise hayatların sonlanmasına ve ömür boyu sakatlıklara neden olabilir. Bugün burada gerçekleştirilecek olan Genel İlk Yardım Bilgileri Farkındalık Eğitim Programı ile bizler en azından günlük hayatımızda meydana gelebilecek küçük kazalara müdahale edebilir ve doğabilecek kötü sonuçları engelleyebiliriz. Hayatımızın her alanında gerekli olan bu eğitimler Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız tarafından ülke genelinde yayılarak devam edecektir. Bu eğitimler ile bizlerin bilgilenmesine katkı sağlayan Genel Merkez Kadın Kolları Sosyal Politikalar Başkanlığımıza ve katılımlarınızdan dolayı siz değerli misafirlerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.
Program uygulama eğitimin sonunda kadınlara katılım belgelerinin verilmesi ile sona erdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
Geçen sene zihinsel engelli çocuğu ile birlikte savaştan kaçarak Irak’tan gelen Türkmen annenin yokluk içinde yaşadığını tespit eden Eskişehir Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, ailenin evine yaklaşık 15 bin liralık eşya bağışladı.
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.