Kadınlara ilk yardım eğitimi

15 Eylül 2017 15:03
Kadınlara ilk yardım eğitimi

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Sosyal Politikalar Başkanlığınca başlatılan 'Genel İlk Yardım Farkındalık Eğitim Programı' Eskişehir'de gerçekleşti.


AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyeleri Aynur Algül, Nurten Güngör ve AK Parti Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Yalçın, Tepebaşı ve Odunpazarı İlçe Kadın Kolları Başkanları ve Eskişehirli kadınların katılımı teorik ve uygulamalı olarak gerçekleşen programda eğitmenler genel ilk yardım bilgilerini aktardı. Programda Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi Aynur Algül ve İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Yalçın bir konuşma gerçekleştirdi. Yalçın konuşmasında, "Öncelikle Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımızın başlatmış olduğu bu tür eğitimleri çok önemsiyoruz. Partimiz olarak kuruluşumuzdan itibaren kadınlarımıza tanıdığımız pozitif ayrımcılık ile kadınlarımız eğitimde, sağlıkta, ekonomide ve siyasette önemli roller üstlenmekte. Siyasi alandaki katkıları ile kadın kollarımız ise büyük bir teşkilat yapılanmasıyla bunun en güzel örneklerinden. Kadınlarımızın her alanda söz sahibi olabilmesi ve özellikle karar alma mekanizmalarında söz sahibi olması ise siyasi alanda daha güçlü olması ile mümkündür. Bizler kadınlarımıza verdiğimiz değerle onlarla birlikte yolumuza devam ediyoruz. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımızın gerek iş hayatında gerekse sosyal hayatta kadınlarımıza destek olabilmek adına düzenlemiş olduğu eğitimler büyük önem arz etmekte. Sosyal Politikalar Başkanlığımızın başlatmış olduğu ilk yardım eğitimi ise günlük hayatımızda birçok nedenle başımıza gelebilecek kazalar ve ani rahatsızlıklarda neler yapabiliriz ve nasıl müdahalede bulunabiliriz. Bunun için önemli bir eğitim. Biliyoruz ki bazen yapılan ilk müdahale hayat kurtarabilir. Yapılan yanlış bir müdahale ise hayatların sonlanmasına ve ömür boyu sakatlıklara neden olabilir. Bugün burada gerçekleştirilecek olan Genel İlk Yardım Bilgileri Farkındalık Eğitim Programı ile bizler en azından günlük hayatımızda meydana gelebilecek küçük kazalara müdahale edebilir ve doğabilecek kötü sonuçları engelleyebiliriz. Hayatımızın her alanında gerekli olan bu eğitimler Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız tarafından ülke genelinde yayılarak devam edecektir. Bu eğitimler ile bizlerin bilgilenmesine katkı sağlayan Genel Merkez Kadın Kolları Sosyal Politikalar Başkanlığımıza ve katılımlarınızdan dolayı siz değerli misafirlerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.
Program uygulama eğitimin sonunda kadınlara katılım belgelerinin verilmesi ile sona erdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
Park halindeki araçlardan yakıt çaldıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı.
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı, Mardin’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon toplantısında eşi cezaevinde olan kadınların ve ailelerin birçok sorunla mücadele etmek zorunda bırakıldığını söyledi.
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Büyükşehir Belediyesi’nin kırsalda hayata geçirdiği alt yapı ve üst yapı çalışmaları nedeniyle Danişment, Kızılcaören, Yakakayı, Gündüzler ve Beyazaltın Mahalle sakinleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir Malatyalılar Derneği’ni ziyaret etti.
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca, eski bir tuğla fabrikasına kumar operasyonu düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 74 kişiye 259'ar lira ceza kesildi. 
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor.