KADINLAR GÜNÜ BULUŞMASI

05 Mart 2018 15:48
KADINLAR GÜNÜ BULUŞMASI

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, Tepebaşı’nda görev yapan kadın muhtarlarla ve erkek muhtarların eşleriyle bir araya geldi.

Yükselmeye layıksın

Başkan Ataç konuşmasına Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle başlayarak, “Dünyada hiçbir milletin kadını, ulusunu kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha çok çalıştım diyemez. Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın” dedi.

Müthiş bir zeka

Ataç, Atatürk ne kadar önemli şeyler söylemiş diye vurgulayarak, “Sadece söylemekle de kalmamış, Türk kadınına 1934 yılında seçme ve seçilme hakkı vermiş. Dünyanın medeni ülkesi İsviçre bile bu hakkı 1971’de vermiş. Müthiş bir görüş, müthiş bir zeka. ” diye konuştu.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Zeki Taş

06 Mart 2018 07:38
Amma da meraklısınız haa tarihi çarpıtmaya...Yok camiler ahır, k..hane olmuşmuş, yok Lozan başarı değilmiş...

adil

06 Mart 2018 07:19
eskisi gibi açık oy gizli sayım olmasını istiyorlar şimdi herşey şeffaf.

muhsin mert

06 Mart 2018 08:46
chp tek parti dönemi iktidar olmuş helal olsun , 1950 den sonra tek başına hiç iktidar olamamış , bundan sonra da zor olur . belki askeri darbe olsa o zaman kesin olurdu . yakında askeri darbede gözükmüyor . ne olacak bu chp nin hali .

m . m

05 Mart 2018 17:35
1934 te kadınlar değil - erkekler bile oy kullanamıyordu , 1960 ta bile açık oy gizli tasnif olayını unutmuşsunuz her halde . gizli odada sayım yapılırdı . sen ben bizim oğlan . iktidar öyle seçilirdi . chp şimdiki seçimlere seçmenlere bile saygı duymuyor .
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
Eskişehir merkez ve ilçelerinde sıklıkla meydana gelen ve mağduriyet yaratan elektrik kesintilerine ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan açıklama geldi.
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
Eskişehir merkezli 3 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 6'sı muvazzaf 7 asker gözaltına alındı.
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
 Eskişehir'de, sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen 2 kişi tutuklandı.
Göçmenler kurtarıldı
Göçmenler kurtarıldı
Ege Denizi'ndeki Yumurta Ada'da mahsur kalan 44 düzensiz göçmenin tamamı Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca kurtarıldı.
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
Eskişehir Dorlion Arama ve Kurtarma (DAK) ekibi, olası bir deprem felaketine hazırlıklı olmak amacıyla nefes kesen tatbikata imza attı. 
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.