KADINLAR GÜNÜ BULUŞMASI

05 Mart 2018 15:48
KADINLAR GÜNÜ BULUŞMASI

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, Tepebaşı’nda görev yapan kadın muhtarlarla ve erkek muhtarların eşleriyle bir araya geldi.

Yükselmeye layıksın

Başkan Ataç konuşmasına Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle başlayarak, “Dünyada hiçbir milletin kadını, ulusunu kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha çok çalıştım diyemez. Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın” dedi.

Müthiş bir zeka

Ataç, Atatürk ne kadar önemli şeyler söylemiş diye vurgulayarak, “Sadece söylemekle de kalmamış, Türk kadınına 1934 yılında seçme ve seçilme hakkı vermiş. Dünyanın medeni ülkesi İsviçre bile bu hakkı 1971’de vermiş. Müthiş bir görüş, müthiş bir zeka. ” diye konuştu.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Zeki Taş

06 Mart 2018 07:38
Amma da meraklısınız haa tarihi çarpıtmaya...Yok camiler ahır, k..hane olmuşmuş, yok Lozan başarı değilmiş...

adil

06 Mart 2018 07:19
eskisi gibi açık oy gizli sayım olmasını istiyorlar şimdi herşey şeffaf.

muhsin mert

06 Mart 2018 08:46
chp tek parti dönemi iktidar olmuş helal olsun , 1950 den sonra tek başına hiç iktidar olamamış , bundan sonra da zor olur . belki askeri darbe olsa o zaman kesin olurdu . yakında askeri darbede gözükmüyor . ne olacak bu chp nin hali .

m . m

05 Mart 2018 17:35
1934 te kadınlar değil - erkekler bile oy kullanamıyordu , 1960 ta bile açık oy gizli tasnif olayını unutmuşsunuz her halde . gizli odada sayım yapılırdı . sen ben bizim oğlan . iktidar öyle seçilirdi . chp şimdiki seçimlere seçmenlere bile saygı duymuyor .
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.