KADININ ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILSIN

05 Kasım 2019 15:56
KADININ ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILSIN

Prof. Dr. Emine Nur Günay, TBMM KEFEK (Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu), BM Kadın Birimi, Parlamentolararası Birlik (PAB) ve İsveç tarafından organize edilen ‘Siyasette Kadın Çalıştayı’ na katıldı.

İlerleme kaydeidildi

Çalıştay’da konuşan Günay, “Kadın hakları dediğimiz zaman kadınların ekonomik, sosyal, kültürel ve hukuki alanlardaki haklarının ve katılımlarının geliştirilmesini kastediyoruz. Yani kaynak, fırsat, güç dağılımı açısından eşit haklarının ve erişiminin olmasından bahsediyoruz. Özellikle 2000’li yılların başından itibaren kadına yönelik çalışmalarda önemli ilerlemeler kaydedilmiştir” dedi.

Geçiş dönemi

Kadınların önlerindeki engellerin kaldırılması gerektiğinin altını çizen Günay, ‘’Kadın üzerinden siyaset yapılmasına karşıyım. Yeter ki erkek egemen toplumda kadınların önüne engel çıkarılmasın. Bu engelleri her alanda görüyoruz. Peki nasıl aşabiliriz? Dünyadaki başarılı uygulamalar gösteriyor ki toplumun zihniyet değişiminin gerçekleşmesi için bir geçiş dönemi gerekiyor.” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama