KADINI YOK SAYIYORLAR

09 Eylül 2018 17:27
KADINI YOK SAYIYORLAR

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer AK Parti iktidarının 100 Günlük Eylem Planı’nı kadın hakları açısından mercek altına aldı.

Şiddet ve işsizlik sarmalı

Planda, kadına yönelik şiddettin önlenmesi, kadın işsizliğinin çözümü, düşük istihdam oranlarının arttırılması, kız çocuklarının eğitime daha çok katılımının sağlanmasına yönelik elle tutulur tek bir maddenin yer almadığına dikkat çeken Çakırözer, “16 yıllık AKP iktidarlarının devamı Tek Parti yönetimi kadına bakış açısını bir kez daha ortaya koymuştur. Kadınları daha çok çaresizliğe iten bu eylem planı ile ne kadına şiddet, ne kadına yönelik cinayetler, ne kadın işsizliği azalmaz. Aksine artarak devam eder. Bu eylem planının uygulanmasıyla kadınlar daha büyük bir şiddet ve işsizlik sarmalına mahkum edilir” dedi.

500 bin çocuk gelin

100 Günlük Eylem Planında çocuk gelinler sorununu ortadan kaldıracak ‘kız çocuklarının eğitime daha çok katılımı’ ve ‘kadın okuryazarlığının arttırılması’ konularında hiçbir öneri ya da projeye yer verilmediğine dikkat çeken Çakırözer, “Son 10 yılda yaklaşık 500 bin çocuk gelin evlendirilmiş, son 6 yılda ise 18 yaş altında yaklaşık 150 bin kız çocuğu doğum yapmıştır. Bu veriler kız çocuklarının eğitimden uzak kaldığını açıkça ortaya koyarken, bu sorunların ortadan kaldırılmasına ilişkin herhangi bir çözüm önerisinin sunulmaması kız çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği açısından endişe ve hüzün vericidir” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

vatandaş

09 Eylül 2018 23:14
anamızın babamızın parası yokki paralı üniversiteden mezun olalım kolayca sen nediyon be hemşerim diğcemde nekadar hemşerimsin sorgulamak lazım

Ali kolcu

10 Eylül 2018 00:06
Yahu bırak allah aşkına bugün kadınlar hiç olmadığı kadar özgürler.Peki siz ne yaptınız kadınlar için ?Cumhuriyet teyzelerini toplayıp hükümet aleyhine bağırtmayı kadın hakları zannedip , halk dalkavukluğunu kadın haklarını savunmak diye yutturuyorsunuz hayır zannediyorsunuz.....!
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.