KADIN CİNAYETLERİNE TEPKİ

26 Şubat 2020 15:27
KADIN CİNAYETLERİNE TEPKİ

Cumhuriyet Kadınları Derneği Eskişehir Şube Başkanı Demet Uğur Yetkin ve kadınlar; kadın cinayetlerine tepki gösterdiler.


Önem arz ediyor

Başkan Demet Uğur Yetkin, ''Kadına yönelik şiddetle mücadele eden kurumlar ve sivil toplum örgütleri; yasal düzenlemenin yapılması ve uygulanması, yardım hatları kurulması, kadın sığınma evlerinin çoğaltılması gibi öncelikli konulara odaklanmak zorunda kalmıştır. Televizyonların bir eğlence aracı olarak kullanılmasının yanı sıra, bir eğitim ve sosyalleşme aracı olarak kullanılmasının sağlanması ile, 'kadın cinayetleri' büyük oranda önlenebilir. Yine şüphesizdir ki; eğitim düzeyinin artırılması, 'kadın cinayetlerinin' önlenmesinde büyük önem arz etmektedir'' dedi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Halit

26 Şubat 2020 15:50
daha yeni erkek cinayeti oldu ona neden tepki göstewrmiyorsunuz.

davut doğru

26 Şubat 2020 20:11
erkek cinayetlerinede son deyin...işiniz gücünüz şaklabanlık....işe yarar hiç bir şey yaptığınız yok.

Bana göre

26 Şubat 2020 16:42
Bana göre cinayetlere tepki verirken bile farkında olunmadan cinsel ayrımcılık söz konusu neden cinayetlerin başına kadın konuyor tüm cinayetlere ortak bir tepki oluşmalı ve bunların önlenmesi için ne yapılması gerektiği çözüm önerileri konuşulmalı.Çocuk cinayeti,genç cinayeti erkek cinayeti özetle ortada bir vahşet söz konusu değil mi toplum 80 li yıllardan bu yana çok farklı bir yaşantı modeline sahip oldu kutuplaşma saygısızlaşma sevgisizleşme. Tek tip birleşmelere örgütlenmeler ise vahşetin önlenmesi adına değil körüklenmesi adına sanki daha fazla yardımcı oluyor gibi.Tüm cinayetlere vahşetlere şiddete tek elden hayır diyebilmeliyiz.80 li 90 lı yıllarda öyleydi.

kenan

27 Şubat 2020 08:27
bu ülkede kadın cinayeti yoktur.insan cinayeti vardır.artık bunu öğrenin

ali

26 Şubat 2020 21:05
erkekler fiziksel, kadınlar ise psikolojik şiddet uyguluyorlar. her ikisini de göz önünde bulundurun lütfen.

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma