JANDARMA SUÇLULARA GÖZ AÇTIRMIYOR

09 Ekim 2018 16:55
JANDARMA SUÇLULARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı, son üç gün içerisinde yürütülen çalışmalarla ilgili bir açıklama yaptı. 

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı şehirde yürüttüğü faaliyetlerine kararlılık ile devam ediyor. Son üç gün içerisinde yapılan çalışmaları hakkında yapılan açıklamada, “Halkımızın huzur ve güven içerisinde hayatlarını devam ettirmeleri için emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik faaliyetlere kararlılıkla devam edilecektir" ifadeleri kullanıldı. 
İlk olarak çalışmalar neticesinde Odunpazarı ilçesi Karatepe Mahallesinde; 4 Ekim tarihinde meydana gelen 2 tekerlekli 2 bin litrelik su tankının çalınması olayı, ikinci el eşya satışı yapılan sosyal paylaşım sitelerinde yapılan inceleme sonucunda, çalınan su tankının satışa konulduğunun İl Jandarma Komutanlığı'nca tespit edilmesi ile olay şüphelisi O.G. yakalanmasıyla sonuçlandı. 
Başka bir olayda ise, Sivrihisar-Hüdavendigar Mahallesinde 28 Eylül tarihinde meydana gelen ‘İş Makinesi ve Tarım Aracı Hırsızlığı’ vakası ‘Yaklaşık 25 bin lira değerindeki traktör çalışması’ kapsamında yürütülen çalışmalar neticesinde, çalınan tarım aracının Kurşunlu Mahallesi Efendi Pınarı mevkiinde ağaçlık alan içerisinde terk edilmiş vaziyette bulundu ve sahibine teslim edildi. 
İl Jandarma Komutanlığı’nın uyuşturucuya karşı yaptığı çalışmalar kapsamında ise, Eskişehir Sivrihisar-Babadat Mahallesinde; 5 Ekim günü alınan bir ihbar üzerine İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca yürütülen çalışmalar neticesinde, şüpheli E.E.’nin evinde ve eklentilerinde yapılan aramada, toplam 700 gram esrar maddesi ele geçirildiği bildirilirken şüphelinin sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildiği aktarıldı. 
Ayrıca, İl Jandarma Komutanlığı’nın sorumluluk bölgesinde icra edilen “Yol Kontrol ve Arama Faaliyetleri” kapsamında yapılan kontrollerde 2 bin 32 şahıs ile bin 41 aracın sorgusu yapıldığı öğrenilirken çeşitli suçlardan aranan 3 şahsın yakalanarak adli makamlara teslim edildiği bildirildi. 
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Halkımızın huzur ve güven içerisinde hayatlarını devam ettirmeleri için emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik faaliyetlere kararlılıkla devam edilecektir” ifadeleri kullanıldı. 

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

slm

10 Ekim 2018 09:18
köpeğin cinsi nedir?
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü Esgaz Sivrihisar bürosunda 1.Etap abonelik kayıtlarında konuştu.
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
CHP Mihalgazi İlçe Örgütü Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Kurt “Aydınlık ve hukuk üstünlüğünün olduğu bir Türkiye için çalışacağız” dedi.
KAMPANYA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
KAMPANYA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
 Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi, topladıkları mavi kapaklardan tekerlekli sandalye almaya devam ediyor. Son olarak yeni bir akülü sandalye alan dernek, böylece 130 manuel, 6 akülü sandalye almış oldu. 
ŞEHİR HASTANESİ AÇILIYOR
ŞEHİR HASTANESİ AÇILIYOR
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Uğur Bilge Eskişehir Şehir Hastanesi’nin 30 Ekim 2018 tarihinde açılıp hizmete gireceğini belirtti.
PROJE İPTAL EDİLMELİ
PROJE İPTAL EDİLMELİ
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Alpu Kömürlü Termik Santrali ile ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda gündem dışı konuştu.
AKŞENER'DEN ESKİŞEHİR'E ONAY
AKŞENER'DEN ESKİŞEHİR'E ONAY
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Eskişehir İl Yönetim Kurulu listesini onayladı .
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski öğretmen tutuklandı.
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
Kristal İş Şube Başkanı Erdal Akyazı, sahte enflasyon rakamlarına karşı gerçek enflasyonu göstermek istediğini belirterek alışverişe çıktı. Alışverişi 102 lira tutan Akyazı “Aldığım ürünler 2 kişiye 2 gün zor yeter” dedi.
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim, öncelikli amaçlarının Eskişehir'i animasyon merkezi yapmak olduğunu belirtti.