İYİ PARTİ BU FOTOĞRAFLA AÇIKLADI!

28 Mayıs 2020 12:41
İYİ PARTİ BU FOTOĞRAFLA AÇIKLADI!

İYİ Parti Odunpazarı İlçe Başkanlğı tarafından yapılan basın toplantısında, 'Eskişehir'de çöpten yiyecek toplayan vatandaşlar' ın fotoğrafları gösterildi.

İYİ Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Zafer Tuna yaptığı açıklamada, “Sizlere gösterdiğimiz fotoğraflar, şehrimizde 20.05.2020 tarihinde bir vatandaşımız tarafından çekilmiştir. Bu fotoğrafta, analar çocuklarını yatağa aç yatırmamak için, üzerinde sineklerin uçuştuğu çöp  bidonlarında  rızık aramaktadırlar. Bu fotoğraf,  yaklaşık 18  yıldır ülkeyi  tek başına yönetenlerin, Ülkemizin tüm bölgelerinde olduğu gibi İlimizde de insanlarımızı nasıl açlığa ve sefalete mahkum ettiklerinin görülmesi bakımından  ibretlik bir fotoğraftır. Bu fotoğraf, insanlarımızın nasıl bir çaresizlik içinde yaşam mücadelesi verdiklerinin fotoğrafıdır. Ülkemizin gerçek gündemi bu fotoğrafta görülen işsizliktir, yoksulluktur,açlıktır” dedi.

Tuna açıklamasına şu şekilde devam etti; “Bu fotoğraf, toplumun gerçek gündeminin ne olması gerektiğini gösteren bir fotoğraftır. Bu fotoğraf sadece kendinden ibaret değildir, bu fotoğraf aynı zamanda yoksulluktan intihar edenlerin fotoğrafıdır.Bu fotoğraf  açlık sınırının altında yaşayan 16 milyon Türk insanının fotoğrafıdır.Bu fotoğraf  ,lüks ve şatafattan vazgeçmeyen yöneticilerin kuruyan  vicdanlarının  fotoğrafıdır. Bu fotoğraf  ‘itibardan tasarruf olmaz’  diyerek şatafatlarına gerekçe uyduranların eseridir. Bu fotoğrafın gerisinde, Hükümetin bir taraftan  ekonomide  üretim ve geliri artıracak kabiliyetinin bulunmadığı, diğer taraftan üretilen gelirin   adil bölüşümü ile ilgili  politikasının bulunmadığı  gerçeği vardır. İnsanlarımız çöplükte ekmek ararlarken, bu yoksulluğun üzerine virüs salgını nedeni ile 400 bin işyeri kapandı.2 milyon insan işsiz kaldı.Salgın sonrası ekonomik daralma nedeni ile ayrıca  3,2 milyon çalışanın işsiz kalacağı tahmin ediliyor”

Yorumlar (14) / Onay bekleyen (8)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mikrop kol geziyor

28 Mayıs 2020 17:31
güzel bir konuya parmak basmışsınız , foto gıraf larda görüldüğü gibi şehir çöp ve pislikten geçilmiyor , ön caddeleri temizleyip , ara sokakları , varoşları gözden çıkarmış bu belediyeler .

halil şeker

28 Mayıs 2020 14:10
onlar yıllardan beri öylen1980 vardı 90 2000 2010 2020 bu hükümetin yapmiş oldudugu yardımlar yetmiyor deniliyorsa deyenlerin gözüne dizine midesine dursun

Hain

28 Mayıs 2020 17:18
Hainler ile birlikte hareket eden bir parti duygu sömürüsü yapıyor.Tam p.k.k ve hdp gibi yazıklar olsun sizlere

Halkes

28 Mayıs 2020 18:02
Bu fotoğrafı çekmek istersen dünyanın her yerinden çekmen mümkün, sadece bize mahsus bir şey değil. Birileri alışkanlıktan, birileri gerçekten karıştırıyor. Sizin amacınız siyaset yapmak, sen geldiğinde bunun olmayacağını mı düşünüyorsun. Almancılar derlerdi , sokaklarda televizyon, koltuk, mobilya insanlar çöpe atıyor derlerdi de garibimize giderdi, şimdi bakıyoruz çevremize bu görüntüyü her sokakta görmemiz mümkün artık, siyaset yapmayın.

ramazan

28 Mayıs 2020 15:21
Devleti suçlamak kolay bu arada sadece merkezi hükümetin mi sorumluğu var. Odunpazarı belediyesi ve büyükşehir belediyesi bu insanlara ulaşmaya çalışsın. Sokak hayvanlarını beslemeye karşı değilim onlardan önce bu insanları tespit edip yardımda bulunsunlar. Yada gazetelerde boy boy berberlere kuaförlere kolonya dağıtılırken ki masraflar bu insanlara verilsin. Ama siyasi hırs herkesin gözünü kör etmiş aynı düşüncede yada desteklediğin bir kişiyi eleştiremeyecekseniz siyaseti bence hiç yapmamak hiç konuşmamak daha mantıklı. Ayrıca 20 mayısta çekildiğine göre birileri hala zekatlarını eksik veriyor.

MERT

29 Mayıs 2020 10:54
Sizler felaket tellalı mısınız Meral ana gelecek dertler bitecek mi acaba hayal deryasında oturup kalmayın sanki ip iktidara gelse bu manzaralar olmayacak güldürmeyin adamı pkk ile hdp ile dirsek temasına devam

Faik yücesoy

28 Mayıs 2020 22:21
Yurtta sulh diye bağırıp 15 temmuzda başbakan olacağım diye zınaran partinin gururuna bumu dokundu. Önce ortaklarının hallarını gözden geçirsinler ondan sonra bu işler.

Halkes

28 Mayıs 2020 18:37
İnsanların üzerinden siyaset yapmayın... kendiniz bir şeyler bulun, çok inandırıcı değilsiniz.

Alemdar

29 Mayıs 2020 12:26
Sayın editör tarafsızsan yayınlarsın bu iyi partililer hdp ile olan fotoğraflarını bize açıklasınlar

hasan

29 Mayıs 2020 10:17
her şeyi devletden beklemeyin taşın altına elinizi olmasa bile parmağınızı uzatsanız yeter fotarafa gelince çıkıp poz vereceğine o zaman yardım edeydiniz

3-ççç

29 Mayıs 2020 13:02
ön caddeleri temizleyip ara sokaklara süpürmek , avrupa kentlerini geçtik .çöp çamur çukur .

goll

30 Mayıs 2020 11:51
Yapılan bütün yorumlara imzamı atarım

ali güler

28 Mayıs 2020 13:09
Birileri patlayıncaya kadar yerken birileride çöplerden karnını doyurmaya çalışıyor. Birileri oturduğu yerden servetine servet katarken , devlet ödeme garantili işler yaparken birileri işsiz kalmış uçan ekonomide uçup giden geleceğine hayatına arkasından yaşlı gözlerle bakıyor.

Recep boyraz

28 Mayıs 2020 17:41
Yazıklar olsun ülkemin geldiği nokta ekonomi çok iyi diyenler görmezlermi

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama