İSVEÇ'TE GÖZLEM YAPACAKLAR

04 Temmuz 2017 16:17
İSVEÇ'TE GÖZLEM YAPACAKLAR

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri "Ebelik Hizmetlerinin Sunumunda Avrupa Standartlarına Ulaşma’" projesi kapsamında Stockholm’de gözlem yapmak üzere İsveç’e gittiler.

Proje mesleki ve bireysel anlamda katılımcılara iyi yönde katkı sağlamak amacıyla gelişmiş bir ülkede ebelik hizmetlerini gözlemlemek, çalışmalarını yerinde deneyimlemek, ev sahibi ülkelerdeki gebe muayenesi ve takip sistemleri ile aile planlaması yöntemlerinin sunumunu izlemek, normal doğum eyleminin sezaryana tercih edilme bilincinin artırılmasını hedefliyor.

Ayrıca mesleği uygulamada evrensel bir bakış açısı oluşturmak, AB ülkelerinde istihdam edilmelerini artırmak, dilsel yeterliliklerini ve türler arası diyaloğu arttırmayı da amaçları arasında yer alıyor. Öğrenciler, "Yaşam Boyu Eğitim Stratejisi Felsefesi" oluşturup farkındalık oluşturarak katılımcıların kendilerine güven, değerlilik duygusunu geliştirip kendilerine inanmalarını ve hedeflerini yükseltmeleri sağlanacak.Proje çalışmaları Okul Müdürü Hüseyin Baş koordinatörlüğünde meslek dersleri öğretmeni Nezahat Perçem ve Hülya Kuşcu tarafından yürütülüyor.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle