İstanbul'da korkutan deprem

Son Güncelleme : 11 Ocak 2020 15:01
İstanbul'da korkutan deprem

İstanbul'da deprem meydana geldi. Silivri ilçesinde yaşanan depremin büyüklüğü 4,7 olarak açıklandı.

İstanbul'da deprem meydana geldi. Silivri ilçesinde yaşanan depremin büyüklüğü 4,7 olarak açıklandı.

Yedi kilometre derinliğindeki deprem başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi'nde hissedildi. İstanbul'daki depremin 16.37'de meydana geldiği bildirildi.

VALİ YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya depreme ilişkin açıklama yaptı.

Twitter'da paylaşımda bulunan Vali Yerlikaya, "Marmara Denizinde başta istanbul olmak üzere çevre illerde hissedilen Kandilli Rasathanesi verilerine göre 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Bilgi vermeye devam edeceğim" dedi.

SİLİVRİ DAHA ÖNCE DE SALLANMIŞTI

İstanbul'un Silivri ilçesi açıklarında 26 Eylül 2019 tarihinde deprem meydana gelmişti. Depremin büyüklüğü 5,8 olarak açıklanmıştı. Yaklaşık 7 kilometre derinliğinde yaşanan deprem nedeniyle 8 kişi hafif şekilde yaralanmıştı. 

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

richter

11 Ocak 2020 19:14
İşte size depremle ilgili hocalarımızın değerlendirmeleri. AFAD: "Eylül ayında 4,7 büyüklüğündeki deprem ile, bu sabah Şarköy yakınlarında oluşan 4,8 lik depremler farklı fay segmentleri (bölümü) üzerinde meydana gelmiştir." Kocaeli Üniversitesi Öğr. üyesi Prof. Dr. Şerif Barış: "Artçı ve normal bir deprem olduğunu düşünüyorum. Daha önceki 5.7'lik depremin artçısı gibi duruyor." İTÜ Öğr. Üyesi Prof. Dr. Ziyadin Çakır: " Bugün meydana gelen deprem normal seyre uygun değil. Dikkatli olunmalı." İTÜ Öğr. Üyesi Prof. Dr. Okan Tüysüz: “Kuzey Anadolu fayının üzerinde meydana gelen bir deprem. Büyük deprem beklediğimiz bir kolda, bu fayın deprem üretme potansiyeli olduğunu gösteriyor. Bu bakımdan önemli. “ Prof.Dr. Haluk Eyidoğan: Bu deprem, 26 Eylül'deki depremin olduğu yerde. Ve orada hala bir hareket eğilimi var. Orası aynı zamanda, Orta Marmara fayının adalarla Silivri arasında kalan yerin tam ucunda". İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: "Marmara denizi Silivri açıklarında, 4.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası AKOM koordinasyonunda tüm ekiplerimiz görev başında, şu ana kadar ekiplerimize iletilen olumsuz bir durum söz konusu değil. İstanbul’umuza geçmiş olsun ." Değerlendirmede, ayrıntıların kısmen ne kadar farklı olduğunu görüyorsunuz. Genel değerlendirmeyi size bıraktım.

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama