İŞÇİLER HAKKINI İSTİYOR

06 Kasım 2019 13:48
İŞÇİLER HAKKINI İSTİYOR

Eskişehir’de, 4 aydır maaşlarının ödenmediği için çeşitli eylemler yapan ve son olarak polisin biber gazıyla karşı karşıya kalan işçiler, maaşlarını alabilmek için yeni eylem planı oluşturdular.

Yaklaşık 200 işçi bugün şehir merkezinde yürüyerek Türkiye İş Kurumu önünde basın açıklaması yaptılar. İşçiler alacakları için Türkiye İş Kurumu’ndan Ücret Garanti Fonu üzerinden maaşlarının ödenmesini istediler. Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, İşkur önünde yaptığı açıklamada, metal işçilerini hiçbir baskının yollarından çeviremeyeceğini ve alacaklarını alana kadar mücadelelerinin devam edeceğini söyledi.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Hak

06 Kasım 2019 14:11
Hepsinin çoluğu çocuğu kirası borcu var.Din,dil,şahsiyet,ideoloji gözetmeksizin çalışanın emeğinin karşılığının verilmesi hem insani,hem vicdani, hem İslami bir vecibedir,haktır.Allah bu kardeşlerimizin ağabeylerimizin yardımcısı olsun.

Mstf

07 Kasım 2019 09:45
Yanınızda çalışan işçinin hakkını alnının teri kurumadan veriniz diyen bir peygamberin ümmetiyiz,hatırlatayım.İşkur işbaşı eğitim programı diye bir kavram var ayrıca.İşveren bunu kullanarak bedava ve sigortasız işçi çalıştırıyor.Devlet buna bir çare bulsun artık.

deniz

07 Kasım 2019 08:40
Bir yorumcu hak değirmende olur demiş. Değirmende kalmadığına göre artık hak da hukuk da yok.

tades

06 Kasım 2019 14:47
burası türkiye hak değirmende olur allah yardımcınız olsun işiniz zor

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama