IRKÇI BİR SALDIRI

26 Eylül 2018 17:06
IRKÇI BİR SALDIRI

Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna yapılan silahlı saldırıya avukatlar ve Emek ve Demokrasi Güçleri tepki gösterdi. Kemal Koçak "Saldırının en önemli gerekçesi Karasu'nun ismidir. Yapılan ırkçı saldırıyı kınıyoruz" dedi.

Bu bir gözdağıdır

Avukatlar ve Emek ve Demokrasi Güçleri Heval Yıldız Karasu'ya destek olmak ve saldırıyı kınamak için büro önünde toplandı. Grup adına konuşan Eğitim- Sen Şube Sekreteri Kemal Koçak "Bu saldırı karşısında Karasu'nun yanındayız.Bu saldırı adaleti sağlamaya çalışan hukukçulara, demokratlara, işçi ve emekçilere yapılmıştır. Bu saldırı hepimize verilmek istenen gözdağıdır. Ancak saldırıyı düzenleyenler bilmelidir ki; yılmayacağız" dedi.

Gerçek sorumlular

Saldırının en önemli sebebinin Karasu'nun ismi olduğunu söyleyen Koçak "İsim üzerinden ırkçılık yapmak acınacak bir davranıştır" dedi. Bir dernek başkanının saldırıdan birkaç saat sonra sosyal medya hesaplarından "Odunpazarı'nda HDP'li istemiyoruz" yazdığını belirten Koçak "Savcılık makamı bu hususları da dikkate almalıdır. Gerçek sorumlular ancak bu şekilde bulunabilir" diye konuştu.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mehmet

27 Eylül 2018 14:58
Tabi ki böyle bir saldırı kınanır, ancak yapılan açıklama tamamen ırkçılıktır. Bir isim üzerinden böyle bir açıklamaya tevessül edenlere Allah akıl fikir versin. Tutunacak dalın kalmayanlar böyle şeyleri tezgahlayanlar da olabilir. İnsanları ayrıştırmayalım , demi...

levent

27 Eylül 2018 13:42
Cüppe adliye dışında sokakta neden giyilir anlamadım avukat hanıma geçmiş olsun
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü Esgaz Sivrihisar bürosunda 1.Etap abonelik kayıtlarında konuştu.
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
CHP Mihalgazi İlçe Örgütü Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Kurt “Aydınlık ve hukuk üstünlüğünün olduğu bir Türkiye için çalışacağız” dedi.
KAMPANYA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
KAMPANYA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
 Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi, topladıkları mavi kapaklardan tekerlekli sandalye almaya devam ediyor. Son olarak yeni bir akülü sandalye alan dernek, böylece 130 manuel, 6 akülü sandalye almış oldu. 
ŞEHİR HASTANESİ AÇILIYOR
ŞEHİR HASTANESİ AÇILIYOR
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Uğur Bilge Eskişehir Şehir Hastanesi’nin 30 Ekim 2018 tarihinde açılıp hizmete gireceğini belirtti.
PROJE İPTAL EDİLMELİ
PROJE İPTAL EDİLMELİ
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Alpu Kömürlü Termik Santrali ile ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda gündem dışı konuştu.
AKŞENER'DEN ESKİŞEHİR'E ONAY
AKŞENER'DEN ESKİŞEHİR'E ONAY
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Eskişehir İl Yönetim Kurulu listesini onayladı .
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski öğretmen tutuklandı.
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
Kristal İş Şube Başkanı Erdal Akyazı, sahte enflasyon rakamlarına karşı gerçek enflasyonu göstermek istediğini belirterek alışverişe çıktı. Alışverişi 102 lira tutan Akyazı “Aldığım ürünler 2 kişiye 2 gün zor yeter” dedi.
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim, öncelikli amaçlarının Eskişehir'i animasyon merkezi yapmak olduğunu belirtti.