paykasa astropay astropay astropay seo ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

IRKÇI BİR SALDIRI

26 Eylül 2018 17:06
IRKÇI BİR SALDIRI

Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna yapılan silahlı saldırıya avukatlar ve Emek ve Demokrasi Güçleri tepki gösterdi. Kemal Koçak "Saldırının en önemli gerekçesi Karasu'nun ismidir. Yapılan ırkçı saldırıyı kınıyoruz" dedi.

Bu bir gözdağıdır

Avukatlar ve Emek ve Demokrasi Güçleri Heval Yıldız Karasu'ya destek olmak ve saldırıyı kınamak için büro önünde toplandı. Grup adına konuşan Eğitim- Sen Şube Sekreteri Kemal Koçak "Bu saldırı karşısında Karasu'nun yanındayız.Bu saldırı adaleti sağlamaya çalışan hukukçulara, demokratlara, işçi ve emekçilere yapılmıştır. Bu saldırı hepimize verilmek istenen gözdağıdır. Ancak saldırıyı düzenleyenler bilmelidir ki; yılmayacağız" dedi.

Gerçek sorumlular

Saldırının en önemli sebebinin Karasu'nun ismi olduğunu söyleyen Koçak "İsim üzerinden ırkçılık yapmak acınacak bir davranıştır" dedi. Bir dernek başkanının saldırıdan birkaç saat sonra sosyal medya hesaplarından "Odunpazarı'nda HDP'li istemiyoruz" yazdığını belirten Koçak "Savcılık makamı bu hususları da dikkate almalıdır. Gerçek sorumlular ancak bu şekilde bulunabilir" diye konuştu.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mehmet

27 Eylül 2018 14:58
Tabi ki böyle bir saldırı kınanır, ancak yapılan açıklama tamamen ırkçılıktır. Bir isim üzerinden böyle bir açıklamaya tevessül edenlere Allah akıl fikir versin. Tutunacak dalın kalmayanlar böyle şeyleri tezgahlayanlar da olabilir. İnsanları ayrıştırmayalım , demi...

levent

27 Eylül 2018 13:42
Cüppe adliye dışında sokakta neden giyilir anlamadım avukat hanıma geçmiş olsun
ESKİŞEHİR'İN FİNAL GURURU
ESKİŞEHİR'İN FİNAL GURURU
Eskişehir, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen şehircilik projeleri ile Dünya’nın dört bir yanından 115 kentin yaklaşık 200 projeyle yarıştığı WRI Ross Ödülü’nde finale kaldı.
DEMOKRAT VE GÜVELİ ŞEHİR
DEMOKRAT VE GÜVELİ ŞEHİR
Erasmus Plus Öğrencileri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette 6 ülkeden 42 katılımcı yer aldı.
MUHTARLARDAN  BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
MUHTARLARDAN BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
Tepebaşı İlçesi Gazipaşa Mahalle Muhtarı Gülnazik Yüksel ve Mihalıççık İlçesi Kayı Mahalle Muhtarı Hüseyin Geren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e, gerçekleştirilen altyapı çalışmalarından dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.
CAN DOSTLARINA GÜZEL DESTEK
CAN DOSTLARINA GÜZEL DESTEK
Edebali Anadolu Lisesi öğrencileri, soğuyan hava ile birlikte yemek bulmakta zorlanan sokak canlıları için gönüllü öğretmenlerinin de desteği ile bir farkındalık çalışması başlattı.
AHMET SİVRİ'NİN ACI GÜNÜ
AHMET SİVRİ'NİN ACI GÜNÜ
AK Parti Tepebaşı Belediye Başkan aday adayı Ahmet Sivri’nin annesi Hafize Sivri son yolculuğuna uğurlandı.
SIKINTILARI BİLİYORUZ
SIKINTILARI BİLİYORUZ
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Geçtiğimiz gün Asarcıklı Caddesi’nde bulunan esnafları ziyaret eden Çalışkan, vatandaşlarla sohbet etti.
SARAR'I GEZDİLER
SARAR'I GEZDİLER
Ankara Merkezli İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırmalar ve Eğitim Merkezi Genel Müdürü Büyük Elçi Musa Kulaklıkaya, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve Mehmet Fatih Serenli Sarar'ı ziyaret etti.
İÇİMDEKİ KADINLAR BEĞENİ TOPLADI
İÇİMDEKİ KADINLAR BEĞENİ TOPLADI
Ressam Eda Baran’ın İçimdeki Kadınlar Resim Sergisi, Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda açıldı.
DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
2017 Yılın Dünya Basın Fotoğrafı Ödülü’nü kazanan usta gazeteci Burhan Özbilici, Anadolu Üniversitesi’nde genç gazeteci adayları ile buluştu.