IRKÇI BİR SALDIRI

26 Eylül 2018 17:06
IRKÇI BİR SALDIRI

Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna yapılan silahlı saldırıya avukatlar ve Emek ve Demokrasi Güçleri tepki gösterdi. Kemal Koçak "Saldırının en önemli gerekçesi Karasu'nun ismidir. Yapılan ırkçı saldırıyı kınıyoruz" dedi.

Bu bir gözdağıdır

Avukatlar ve Emek ve Demokrasi Güçleri Heval Yıldız Karasu'ya destek olmak ve saldırıyı kınamak için büro önünde toplandı. Grup adına konuşan Eğitim- Sen Şube Sekreteri Kemal Koçak "Bu saldırı karşısında Karasu'nun yanındayız.Bu saldırı adaleti sağlamaya çalışan hukukçulara, demokratlara, işçi ve emekçilere yapılmıştır. Bu saldırı hepimize verilmek istenen gözdağıdır. Ancak saldırıyı düzenleyenler bilmelidir ki; yılmayacağız" dedi.

Gerçek sorumlular

Saldırının en önemli sebebinin Karasu'nun ismi olduğunu söyleyen Koçak "İsim üzerinden ırkçılık yapmak acınacak bir davranıştır" dedi. Bir dernek başkanının saldırıdan birkaç saat sonra sosyal medya hesaplarından "Odunpazarı'nda HDP'li istemiyoruz" yazdığını belirten Koçak "Savcılık makamı bu hususları da dikkate almalıdır. Gerçek sorumlular ancak bu şekilde bulunabilir" diye konuştu.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mehmet

27 Eylül 2018 14:58
Tabi ki böyle bir saldırı kınanır, ancak yapılan açıklama tamamen ırkçılıktır. Bir isim üzerinden böyle bir açıklamaya tevessül edenlere Allah akıl fikir versin. Tutunacak dalın kalmayanlar böyle şeyleri tezgahlayanlar da olabilir. İnsanları ayrıştırmayalım , demi...

levent

27 Eylül 2018 13:42
Cüppe adliye dışında sokakta neden giyilir anlamadım avukat hanıma geçmiş olsun