İnternet paketi bitenler bu habere dikkat! Eskişehir'de...

16 Mart 2016 11:23
İnternet paketi bitenler bu habere dikkat! Eskişehir'de...

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kentin yoğun bölgelerinde ücretsiz internet hizmetini devreye alıyor.

Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile hayata geçirdiği projelere bir yenisini daha ekliyor. Kentin yoğun bölgelerinde vatandaşlar artık ücretsiz internet hizmetinden faydalanabilecek. Konuyla ilgili Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, "İnternet günümüz dünyasında hayatımızın çok önemli bir bölümünü teşkil etmekte. Biz sosyal belediyecilik anlayışımız doğrultusunda, vatandaşlarımızın ücretsiz, hızlı ve güvenli bir internet bağlantısı ile tüm dünyadaki gelişmelere anında ulaşabilmeleri için şehrimizin özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu bölgelerde ücretsiz internet hizmetini devreye alıyoruz." dedi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre ilk olarak Haller Gençlik Merkezi ve ESPARK çevresinde devreye alınan bu hizmet, çok yakın zamanda Adalar,  Sazova Parkı ve Kentpark’ta da devreye girecek.

"Ücretsiz Wi-fi Uygulaması" ile ilgili altyapı çalışmalarının tamamlandığını belirten Büyükerşen, uygulamadan yararlanmak isteyenlerin, cep telefon numaraları ile veya Facebook hesapları ile bir kereye mahsus üye olduktan sonra istedikleri zaman bu hizmetten ücretsiz faydalanabileceklerini bildirdi.

Ücretsiz Wi-fi hizmetinin 5651 Sayılı "İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanun" çerçevesinde verileceğini belirten yetkililer, bu uygulamadan yararlanarak yasada belirtilen suçları teşkil edecek şekilde yayın ve paylaşım yapanların bireysel sorumluluk taşıyacakları ifade edildi.

Büyükşehir Belediyesi'ne çağa uyan hizmetlerinden dolayı teşekkür eden vatandaşlar, bu hizmetin yaygınlaşarak devam etmesini dilediklerini belirtti.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

cemal yıldız

16 Mart 2016 12:42
Ulaşım (oto yol), iletişim (mobil, sabit telefon, internet) ücretsiz olmalı. Böyle olduğu takdirde; ticari ve siyasi gelişimi çok geliştirecektir. Kazan-kazan durumu zuhur edecektir.

Mahir Fikri ARSOY

24 Mart 2016 14:48
Yeniliklerin öncüsü, Hocam yine yaptın, yapacağını.
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
Eskişehir'de tartıştıkları kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişiden 2'si tutuklandı.
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti. 
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
Aralarında Eskişehir'in de olduğu 4 il için saatteki hızı 80 kilometreye ulaşacak fırtına beklendiği bildirildi.
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
Eskişehir'de tartıştıkları madde bağımlısı kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişi Adliye'ye sevk edildi.
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.