İNŞAAT İŞÇİLERİ DERTLERİNİ ANLATTILAR

31 Mayıs 2020 15:00
İNŞAAT İŞÇİLERİ DERTLERİNİ ANLATTILAR

Büyük çoğunluğu sigortasız ve yevmiyeli çalıştırılan inşaat işçileri, devletin salgın nedeniyle sağladığı imkanlardan da faydalanamadı. Eskişehir’de salgın döneminde üç aydır işsiz kalan inşaat işçileri, dertlerini CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’e anlattı.

Ekonomik kriz nedeniyle inşaat sektöründe yaşanmakta olan durgunluğun ardından, salgın döneminde tamamen işsiz kaldıklarını belirten işçiler, “Biz yevmiyeli ve sigortasız çalışan inşaat işçileri bu süreçten en büyük darbeyi yedik. Üç ayda evlerimize tek kuruş girmedi. Ne kısa çalışma ödeneği, ne ücretsiz izin yardımı, ne de devletin dağıttığı 1.000 liralık yardımların hiçbirinden faydalanamadık” dediler. Milletvekili Çakırözer de “Yıllardır ekonominin, inşaatın gelişmesine katkı sağlayan kardeşlerimizin zor günlerinde onların yanında olmalıyız. Sigortaları olmadığı için hiçbir imkandan yararlanamayan işçilerin devlet mutlaka yanında olmalı” dedi.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

serdars

01 Haziran 2020 00:59
peki o parkın halini görüpte bu mahalleler neden hizmet görmüyor diye hafiylaniyor mu ki sayinbosvekil parkin hali içler acısı kablolar hemen üstlerinde tehlike arz ediyor

Tacettin Velioğlu

31 Mayıs 2020 22:07
Kendi içinizde ki çekişmeler bitse de , sıra diğer sorunlara gelse ..

Dalkavuk sevmez

31 Mayıs 2020 19:15
Hiç bir masrafı angaryası yok cebinden parada çıkmıyor. Akşama kadar dolaş mavi boncuk dağıt oh ne güzel konforlu siyaset. Madem öyle büyükerşen abine söyle çiftçiye para dağıtsın. Seçimden önce kasketi takıp köy köy gezip çiftçi avcılığı yapıyordu ya . Biz sizin bize oy verme ihtimalinizi severiz HALLARI...... Şu chp cemiyetinde siyaset yapmak ne konforlu bir iş değilmi ?

Murat mutlu

01 Haziran 2020 20:30
Inaaat ıscısıyın

Memet gunes

01 Haziran 2020 11:53
Turkiyede maalesef alninin teriyle hakiki calisan insaat iscileri tarim iscileri yillardir ihmal ediliyor vay askeri vay elden para hikayesi patronlarin UCKAGITCI DYZENINE DEVLETTE ORTAK OLUYOR BU BOZUK DUZENE DUR DEYIN BE BUYUKLERIMIZ olmazlarki garipler ezilmeye devam olene kadar

Ali Haydar

04 Haziran 2020 01:36
Hem inşaat sektörüne laf edersiniz ülke betona gömüldü dersiniz her yer beton oldu dersiniz sonra da böyle kalkıp güya emekçinin yanındayız vs vs konuşursunuz! O insanlar emekçiler inşaat işçilerinin yaptıkları sizin karşı çıktığınız hatta hakaret ettiğiniz genelde yandaş dediğiniz müteahhitlerden milyonlar vererek konutlar villalar alırsınız! Bu nasıl bir zihniyet! Neden eski depreme dayanıksız konutlarda ikamet etmeye devam etmediniz!

İbrahim Ekşi.

01 Haziran 2020 19:52
Başından beri bu dillendırıliyordu. Akpartı bunu es geçmezdi geçmedıde bu arkadaşlarımız küçük bir mağdur gurubu. Allah devletimize zeval vermesin.

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama