İNŞAAT DEĞİL ALT YAPI ÇALIŞMASI

Son Güncelleme : 12 Ekim 2017 09:10
İNŞAAT DEĞİL ALT YAPI ÇALIŞMASI

Sultandere Mahallesi'nde inşaat ruhsatı olmadığı iddia edilen alan ilgili, Essan Yapı Kooperatifi Başkanı Adnan Karamanlı açıklamalarda bulundu.

Plansız ve inşaat ruhsatı olmaması iddialarıyla gündeme gelen sanayi alanında şu anda inşaat yapılmadığını savunan Kooperatif Başkanı Adnan Karamanlı, “Burada kaçak inşaat diye bir şeyimiz yok. Şu an alt yapı ve yol çalışması yapıyoruz. Şu anda bir inşaat yapmıyoruz” dedi. Karamanlı, “Burada biz 1100 adet dükkan yapıyoruz. 3 yıl içinde bitirmeyi planlıyoruz. İnşaatına da bir ay sonra başlayacağız. Alt yapımızın bitmesini bekliyoruz. Esnafımız burada ticari iş yapacak. Bu şehre vergi verecek, bu şehre istihdam sağlanacak. Ekonomimizin büyümesine katkı sağlayacağız” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa

12 Ekim 2017 10:50
Alt yapı yol vs yaparken izin alınması gerekmiyor mu? Sonuç olarak inşaatın temelini hazırlıyorlar. İnşaat izni verileceği garanti olmasa bu masraf yapılır mı? O zaman isteyen istediği yeri kazsın, yapsın ben iş yapıp vergi verecem devlete ne var bunda desin.

Arda

12 Ekim 2017 12:35
Zamanında konut bölgesi ilan edilen Sultandere sanayi bölgesi olmaya doğru gidiyor. Belediyelerimizin günlük politikaları halkı mağdur etmektedir. Örnek, Deprem öncesi 14-15 kat izni verilen yerler riskli yapı kapsamında yıkılsa yeniden yapılmak için aynı kat iznini alamayacaktır.
ESKİ MUHTARA 25 YIL HAPİS
ESKİ MUHTARA 25 YIL HAPİS
Eskişehir'de trafik kazasının ardından tartıştığı kişiyi tabancayla öldüren sanığa 25 yıl hapis cezası verildi. 
ÇEVRE YOLUNDA AĞAÇ KATLİAMI
ÇEVRE YOLUNDA AĞAÇ KATLİAMI
Ankara yolu 8. kilometre üzerinde yapımı devam eden Şehir Hastanesi’nin bağlantı yolu yapımı bahanesiyle Karayolları tarafından onlarca ağaç kesildi.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
Eskişehir'de FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda 5 şahıs gözaltına alındı. 
KARANLIĞA IŞIK YAKTILAR
KARANLIĞA IŞIK YAKTILAR
Adalar'da toplanan kalabalık Alpu'ya yapılması planlanan termik santrali protesto etti.
SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ
SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ
Bir dizi ziyarette bulunmak ve çeşitli programlara katılmak üzere Mihalıççık ilçesine giden Vali Özdemir Çakacak, 'Vatandaşlarla Buluşma ve Muhtarlar Toplantısı'na başkanlık etti.
OLAY YERİ EĞİTİMİ ALDILAR
OLAY YERİ EĞİTİMİ ALDILAR
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda eğitim gören 65 öğrenci, 'Acil yardım kurtarma çalışmaları' eğitimi aldı.
  SARICAKAYA'YA  BİN ZEYTİN FİDANI
SARICAKAYA'YA BİN ZEYTİN FİDANI
Eskişehir’in Akdeniz’i olarak bilinen ve iç Anadolu’da zeytin yetişen tek yer olan Sarıcakaya ilçesine bin adet zeytin fidanı daha dikildi.
ADLİYE'DE GERGİNLİK
ADLİYE'DE GERGİNLİK
OHAL sürecinde, basın açıklamasına katıldıkları gerekçesiyle , para cezası verilen öğrenciler Adliye Binası Önünde basın açıklaması yapmak isteyince ortalık karıştı.
ÖĞRENCİLERE OKUL DAYATMASI
ÖĞRENCİLERE OKUL DAYATMASI
Eğitim-İş TEOG yarine getirilen sistem ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamaya katılan Utku Çakırözer "Öğrencilere ya imamhatip ya da özel okul olarak iki seçenek sunuyor. Dayatma yapılıyor" dedi.