İNŞAAT DEĞİL ALT YAPI ÇALIŞMASI

Son Güncelleme : 12 Ekim 2017 09:10
İNŞAAT DEĞİL ALT YAPI ÇALIŞMASI

Sultandere Mahallesi'nde inşaat ruhsatı olmadığı iddia edilen alan ilgili, Essan Yapı Kooperatifi Başkanı Adnan Karamanlı açıklamalarda bulundu.

Plansız ve inşaat ruhsatı olmaması iddialarıyla gündeme gelen sanayi alanında şu anda inşaat yapılmadığını savunan Kooperatif Başkanı Adnan Karamanlı, “Burada kaçak inşaat diye bir şeyimiz yok. Şu an alt yapı ve yol çalışması yapıyoruz. Şu anda bir inşaat yapmıyoruz” dedi. Karamanlı, “Burada biz 1100 adet dükkan yapıyoruz. 3 yıl içinde bitirmeyi planlıyoruz. İnşaatına da bir ay sonra başlayacağız. Alt yapımızın bitmesini bekliyoruz. Esnafımız burada ticari iş yapacak. Bu şehre vergi verecek, bu şehre istihdam sağlanacak. Ekonomimizin büyümesine katkı sağlayacağız” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa

12 Ekim 2017 10:50
Alt yapı yol vs yaparken izin alınması gerekmiyor mu? Sonuç olarak inşaatın temelini hazırlıyorlar. İnşaat izni verileceği garanti olmasa bu masraf yapılır mı? O zaman isteyen istediği yeri kazsın, yapsın ben iş yapıp vergi verecem devlete ne var bunda desin.

Arda

12 Ekim 2017 12:35
Zamanında konut bölgesi ilan edilen Sultandere sanayi bölgesi olmaya doğru gidiyor. Belediyelerimizin günlük politikaları halkı mağdur etmektedir. Örnek, Deprem öncesi 14-15 kat izni verilen yerler riskli yapı kapsamında yıkılsa yeniden yapılmak için aynı kat iznini alamayacaktır.
ERTUĞRULGAZİ'DE SORUNLARI DİNLEDİ
ERTUĞRULGAZİ'DE SORUNLARI DİNLEDİ
Vali Özdemir Çakacak, Ertuğrulgazi Mahalle Muhtarı Nurettin Köroğlu’nu ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
BÜYÜKERŞEN’E DİYOJEN HEYKELİ
BÜYÜKERŞEN’E DİYOJEN HEYKELİ
Sinop Kültür Sanat Turizm Geliştirme Derneği Başkanı Emre Yıldız, Sinop Üniversitesi öğrencileri ile Başkan Büyükerşen’i ziyaret ederek, Başkan’a ünlü filozof Diyojen’in heykelini hediye ettiler.
PTT'DE HEDİYE SÜRPRİZİ
PTT'DE HEDİYE SÜRPRİZİ
Eskişehir'de, PTT'nin 177. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Eskişehir İki Eylül Merkez PTT binasında gerçekleşen törende, 177'nci müşteriye çeşitli hediyeler verildi.
KIRSALDA ASFALT ÇALIŞMASI
KIRSALDA ASFALT ÇALIŞMASI
Büyükşehir Belediyesi, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Asfalt Emülsiyon Plentinde ürettiği emülsiyon asfalt (su bazlı asfalt) ile ilçe kırsalı mahalle yollarında asfalt sathi kaplama yapımına devam ediyor.
HAMİLE EŞİNİ BIÇAKLADI!
HAMİLE EŞİNİ BIÇAKLADI!
Eskişehir'de boşanmak istediği eşi tarafından bıçaklanan 6 haftalık hamile kadın ağır yaralandı.
SOMALİ İÇİN DUA ETTİLER
SOMALİ İÇİN DUA ETTİLER
Somali'nin başkenti Mogadişu'da 14 Ekim’de bomba yüklü kamyon ile düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için Eskişehir'de okuyan misafir öğrenciler tarafından hatim duası okundu.
'CİLTÇİLİK' CAN ÇEKİŞİYOR
'CİLTÇİLİK' CAN ÇEKİŞİYOR
Bir dönemin vazgeçilmez mesleklerinden olan 'ciltçilik'te, sektörde insan gücüne olan bağlılığın azalmasından dolayı yetiştirecek çırak dahi bulunamıyor.
BEYAZ EŞYALARINA DA KAVUŞTU
BEYAZ EŞYALARINA DA KAVUŞTU
Eskişehir’de 50 yıl sonra elektriğe kavuşan 91 yaşındaki Hesna Usu, bugünlerde getirilen beyaz eşyaların sevincini yaşıyor.
ZEHİR TACİRLERİ ADLİYEDE
ZEHİR TACİRLERİ ADLİYEDE
Eskişehir'de uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen operasyon ile gözaltına alınan 1'i kadın toplam 13 kişi adliyeye sevk edildi.