İNŞAAT DEĞİL ALT YAPI ÇALIŞMASI

Son Güncelleme : 12 Ekim 2017 09:10
İNŞAAT DEĞİL ALT YAPI ÇALIŞMASI

Sultandere Mahallesi'nde inşaat ruhsatı olmadığı iddia edilen alan ilgili, Essan Yapı Kooperatifi Başkanı Adnan Karamanlı açıklamalarda bulundu.

Plansız ve inşaat ruhsatı olmaması iddialarıyla gündeme gelen sanayi alanında şu anda inşaat yapılmadığını savunan Kooperatif Başkanı Adnan Karamanlı, “Burada kaçak inşaat diye bir şeyimiz yok. Şu an alt yapı ve yol çalışması yapıyoruz. Şu anda bir inşaat yapmıyoruz” dedi. Karamanlı, “Burada biz 1100 adet dükkan yapıyoruz. 3 yıl içinde bitirmeyi planlıyoruz. İnşaatına da bir ay sonra başlayacağız. Alt yapımızın bitmesini bekliyoruz. Esnafımız burada ticari iş yapacak. Bu şehre vergi verecek, bu şehre istihdam sağlanacak. Ekonomimizin büyümesine katkı sağlayacağız” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa

12 Ekim 2017 10:50
Alt yapı yol vs yaparken izin alınması gerekmiyor mu? Sonuç olarak inşaatın temelini hazırlıyorlar. İnşaat izni verileceği garanti olmasa bu masraf yapılır mı? O zaman isteyen istediği yeri kazsın, yapsın ben iş yapıp vergi verecem devlete ne var bunda desin.

Arda

12 Ekim 2017 12:35
Zamanında konut bölgesi ilan edilen Sultandere sanayi bölgesi olmaya doğru gidiyor. Belediyelerimizin günlük politikaları halkı mağdur etmektedir. Örnek, Deprem öncesi 14-15 kat izni verilen yerler riskli yapı kapsamında yıkılsa yeniden yapılmak için aynı kat iznini alamayacaktır.
BÜYÜKERŞEN TÜRKİYE'DE ÖRNEK İSİM
BÜYÜKERŞEN TÜRKİYE'DE ÖRNEK İSİM
Trakya Belediyeler Birliği’ne üye Trakya’da hizmet veren 11 belediyenin başkan ve yetkililerinden oluşan heyet Eskişehir’de hayata geçirilen başarılı şehircilik projelerini yerinde inceledi.
AÇIK KAPI PROJESİ'Nİ BAKAN BAŞLATTI
AÇIK KAPI PROJESİ'Nİ BAKAN BAŞLATTI
 Eskişehir’de ‘Açık Kapı’ projesinin açılışında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İçişleri Bakanlığımızın kendi personeli ile 117 yerli yazılım gerçekleştirdi” dedi. 
GEZİ YOLCULUĞU FACİAYLA BİTTİ
GEZİ YOLCULUĞU FACİAYLA BİTTİ
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 11 kişi hayatını kaybederken, 44 kişi de yaralandı. 
VALİ ÇAKACAK  KARNE DAĞITTI
VALİ ÇAKACAK KARNE DAĞITTI
Vali Özdemir Çakacak, Yunusemre İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek eğitim ve öğretimin birinci dönemini tamamlayan öğrencilere karneleri dağıttı. Öğrencilerin karne sevincine ortak olan Çakacak, "Yarı yıl tatilinde bol bol kitap okuyun. Hedefleriniz ve hayalleriniz büyük olsun" dedi.
TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ
TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ
Tepebaşı Belediyesi termik santral konusunda bakanlığa iletmek üzere bölgede yaşayan vatandaşların görüş ve önerilerini dinledi.
BAKAN SOYLU ESKİŞEHİR'DE
BAKAN SOYLU ESKİŞEHİR'DE
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk milletinin, dünyadaki fitnenin, zulmün ve dünyaya kaosu getirmek isteyenlerin önündeki son engel kapısı olduğunu belirterek "Dünyada bir karanlık zihniyet bu kapıyı zorlamaktadır ve bu kapı kırılırsa, zulmün önündeki son engel de kalkmış olacaktır" dedi.
BAŞKAN KURT'TAN KAZI TEPKİSİ
BAŞKAN KURT'TAN KAZI TEPKİSİ
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, belediyeden izin alınarak ve belediyeye bilgi verilerek yapılan kazıların Odunpazarı Belediyesi ekipleri tarafından takip edilebildiği belirterek, “Habersiz kazılar bizi de zorda bırakıyor” dedi.
TERMİK SANTRAL TEHLİKE SAÇACAK
TERMİK SANTRAL TEHLİKE SAÇACAK
CHP'li vekiller mecliste Termik santraller konusunu gündeme getirdiler. Eskişehir Tepebaşı'nda Alpu Ovası'na yapılmak istenen termik santral hakkında konuşan Eskişehir milletvekili Gaye Usluer ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal Termik Santral projelerinin tehlikelerine vurgu yaptılar.
KIRSALDA KAR MESAİSİ
KIRSALDA KAR MESAİSİ
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilçelerin yüksek kesimlerinde etkisini gösteren kar yağışı sonrası karla mücadele çalışmalarına başladı.