İNŞAAT DEĞİL ALT YAPI ÇALIŞMASI

Son Güncelleme : 12 Ekim 2017 09:10
İNŞAAT DEĞİL ALT YAPI ÇALIŞMASI

Sultandere Mahallesi'nde inşaat ruhsatı olmadığı iddia edilen alan ilgili, Essan Yapı Kooperatifi Başkanı Adnan Karamanlı açıklamalarda bulundu.

Plansız ve inşaat ruhsatı olmaması iddialarıyla gündeme gelen sanayi alanında şu anda inşaat yapılmadığını savunan Kooperatif Başkanı Adnan Karamanlı, “Burada kaçak inşaat diye bir şeyimiz yok. Şu an alt yapı ve yol çalışması yapıyoruz. Şu anda bir inşaat yapmıyoruz” dedi. Karamanlı, “Burada biz 1100 adet dükkan yapıyoruz. 3 yıl içinde bitirmeyi planlıyoruz. İnşaatına da bir ay sonra başlayacağız. Alt yapımızın bitmesini bekliyoruz. Esnafımız burada ticari iş yapacak. Bu şehre vergi verecek, bu şehre istihdam sağlanacak. Ekonomimizin büyümesine katkı sağlayacağız” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa

12 Ekim 2017 10:50
Alt yapı yol vs yaparken izin alınması gerekmiyor mu? Sonuç olarak inşaatın temelini hazırlıyorlar. İnşaat izni verileceği garanti olmasa bu masraf yapılır mı? O zaman isteyen istediği yeri kazsın, yapsın ben iş yapıp vergi verecem devlete ne var bunda desin.

Arda

12 Ekim 2017 12:35
Zamanında konut bölgesi ilan edilen Sultandere sanayi bölgesi olmaya doğru gidiyor. Belediyelerimizin günlük politikaları halkı mağdur etmektedir. Örnek, Deprem öncesi 14-15 kat izni verilen yerler riskli yapı kapsamında yıkılsa yeniden yapılmak için aynı kat iznini alamayacaktır.
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
Son olarak Afrin Harekatı'na katılan ve Eskişehir'e dönen Uzman Çavuş Murat Kızıldağ, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde, Yavuz Sultan Selim döneminde Bali Bey'in oğlu Kasım Bey tarafından Anadolu'da yaşayan Türkmen şeyhlerinden Şeyh Sücaeddin Veli için 16. yüzyılın başında yaptırılan, 2015'te Türk Dünyası Kültür Vakfı tarafından restore ettirilen türbe, yılda ortalama 70 bin ziyaretçiyi ağırlıyor.
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
Eskişehir’de sokağa bırakılan “Şanslı” isimli kedi, yaşadığı kaza sonucu ön patilerini kaybetti.
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
Eskişehir'de alkollü araç kullanan sürücülerin tespitine yönelik çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son bir haftada binin üzerinde araç sürücüsünü denetledi.
SAĞLIKÇILARDAN  ŞİDDET İSYANI
SAĞLIKÇILARDAN ŞİDDET İSYANI
Son zamanlarda artış gösteren sağlıkta şiddet olaylarına karşı, Eskişehirli sağlıkçılar da isyan etti. Eskişehir Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen sağlıkçılar, “Sağlıkta şiddet son bulsun' diyerek seslerini duyurdu.
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
Erenköy Mahallesi sakinleri, Odunpazarı Belediye'sinin başlatmış olduğu yol yapım çalışmaları için vatandaştan ücret istenmesine tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Yol değil imar istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.
KUMAR OPERASYONU
KUMAR OPERASYONU
Eskişehir'de, kumar oynanmasına yönelik bir dernek binasına yapılan operasyonda 39 kişi yakalandı.
YATAĞAN'DAN ACI HABER
YATAĞAN'DAN ACI HABER
Tepebaşı Ülkü Ocakları eski yöneticilerinden Sezgin Kılıç, Yatağan Termik Santrali’nde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.
ÇÖZÜM YOLU DEMOKRASİ
ÇÖZÜM YOLU DEMOKRASİ
CHP Eskişehir Miletvekili Utku Çakırözer Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Genel Başkanı Yaşar Arslankaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerini Meclis’te ağırladı.

EN SON HABERLER