İnce'den Kılıçdaroğlu'na 'onursal başkanlık' teklifi

03 Temmuz 2018 12:17
İnce'den Kılıçdaroğlu'na 'onursal başkanlık' teklifi

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yaptığı teklifi açıkladı. İnce "Kılıçdaroğlu isterse olağanüstü kurultayı toplayarak, benim genel başkan, kendisinin onursal genel başkan olabileceği teklifinde bulundum" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile partinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin görüşmesiyle ilgili ilk açıklama geldi. 

Dünkü 3 saat süren görüşme sonrası bugün gazetecilere konuşan İnce, görüşmede Kılıçdaroğlu'na yaptığı teklifi açıkladı. 

İnce, "Kılıçdaroğlu isterse olağanüstü kurultayı toplayarak, benim genel başkan, kendisinin onursal genel başkan olabileceği teklifinde bulundum" dedi.

İnce, Kılıçdaroğlu'nun 'hayır' demesi durumunda olağanüstü kurultay sorununu örgütün çözeceğini belirtti. İnce, kurultay için imza çağrısı yapmayacağını ifade etti.

Kılıçdaroğlu ve İnce seçim sonrasında dün ilk kez bir araya gelmişlerdi. 

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

YILMAZ DENİZ

05 Temmuz 2018 15:50
İnce hangi yetki ve makamla üstüne ve Genelbaşkanına onursal başkanlık teklif ediyor? İnce seçim döneminde başarılı bir kampanya yaptı, ama seçimden sonra adeta Turuva atını oynuyor, bu şekilde devam ederse CHPlierin nezdinde kredisini bitirecek!

esesli

04 Temmuz 2018 23:21
bikere kılıçdaroğluna siyaset yakışmıyor beceremiyor hayla diretiyor inceyide sevmem ama emin olun kılıçdaroğlundan iyidir

Eses

04 Temmuz 2018 12:07
Artık değişimin zamanı geldi. Koltuk sevdasını eleştirirken başarısız olduğu halde hala koltuğu bırakmayan sayın Kılıçdaroğlunun gereğini yapma zamanı gelmiştir. Yerine her kim gelirse gelsin o da bu makamların kendisine babasından kalmadığını bilerek çalışması, başarısız olduğu taktirde onun da gitmeyi bilmesi gerekir.