İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ

Son Güncelleme : 23 Eylül 2018 10:09
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ

24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Başkan Büyükerşen'e yerel seçimler konusunda iddia edildiği gibi bir rapor hazırlatmadığını söyledi.

Haber olmuştu

Muharrem İnce'nin ekibinin seçimlerle ilgili bir rapor hazırlattığı ve bu raporda içinde Eskişehir'in de olduğu bazı belediyelerin kaybedileceği yönünde iddialar ortaya atılmış, bu iddialar yerel bir gazetede 'Eskişehir Kaybedilecek' başlığıyla haber de olmuştu. 

Mahkemeye verecek

İnce,  Yılmaz Büyükerşen'e böyle bir rapor hazırlatmadığı yöünde mesaj attı. İnce'nin mesajının ardından açıklamada bulunan Başkan Büyükerşen ise, provakasyona yol açan gazeteyi mahkemeye vereceğini açıkladı.,

Yargı önünde hesaplaşacağız 

Başkan Büyükerşen yaptığı açıklama ile “Tek amacı şahsımı ve Büyükşehir Belediyemizi itibarsızlaştırmak olan bir gazetenin  kasıtlı ve haberini Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce, şahsıma gönderdiği mesaj ile yalanladı. Kendilerini gazeteci sanan ancak oturdukları yerden haber yapma ve şahsımı siyaseten yıpratma kastında olan kişilerin Büyükerşen fobisine bağlı olarak kamuoyunda yaymaya çalıştıkları bir yalan haber daha böylelikle gün yüzüne çıktı. Bütün mesailerini yaptıkları yalan haberler ve yazdıkları köşe yazıları ile şahsıma karşı harcayarak aldıkları parayı hak etmeye çalışanların bu oyunu da bozulmuş oldu. Öyle anlaşılıyor ki kendilerini basın mensubu zanneden bu kimselerin arkasındakiler uydurdukları raporu sahip çıkacağı umuduyla Sayın Muharrem İnce’ye de yollamışlar. Böylece haberlerine kaynak yaratacaklarını düşünmüşler. Gazete ve haberi kamuoyu ile paylaşmaya çalışan kişi ile yargı önünde hesaplaşacağız. Avukatlarıma gerekli talimatı verdim” dedi.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eses

22 Eylül 2018 14:26
Gazete ile falan alakası yok. Kendi fikrim. CHP hoca ile seçime girerse Büyükşehiri kaybedecek. Adaylarının Ahmet Ataç olması durumunda tam tersi olur.

ESKİŞEHİR ELDEN GİDİYOR

22 Eylül 2018 15:44
CHP NİN GEÇEN DEMOKRASİ KONGERESİNDE ŞARKIDA BİLE ADALETİNİZ YOK SİZİN DEDİĞİ DİVAN BAŞKANI OLAN BÜYÜKERŞEN LE , İNCE NİN KAPIŞMASI İÇTEN İÇTEN HALA DEVAM EDİYOR , HOCA NIN PAÇALARI TUTUŞMUŞ DEMEK .

zahit

22 Eylül 2018 16:31
hoca için veda zamanı.Ahmet ataç hakediyor.

cello

24 Eylül 2018 08:39
CHP zaten kaybedecek.sosyal demokrat olarak söylüyorum.sizlere oy yok.

Gurcan

22 Eylül 2018 20:57
Rapor olsa n olur olmasa n olur ince dese n olur demese n olur hoca bu defa kaybedecek

ali

22 Eylül 2018 15:02
biz hükümetimizden memnunuz

okur

22 Eylül 2018 14:29
İncee!! sen ince ince gitseneee!! Eskişehir kaledir kalee!!