İMECEYLE YAPTILAR ÜCRETSİZ AĞIRLIYORLAR

02 Ağustos 2018 15:10
İMECEYLE YAPTILAR  ÜCRETSİZ AĞIRLIYORLAR

Eskişehir'in kırsal mahallesinde kullanılmayan bir çiftlik evi, Eskişehir Bisiklet Derneği (Vel ESBİD) üyelerinin imece usulüyle yaklaşık bir yılda gerçekleştirdikleri çalışma sonunda yerli ve yabancı turistlerin ücretsiz ağırlandığı bisiklet evine dönüştürüldü.

Farkındalık yaratıyorlar

Farkındalık yaratmayı hedefleyen dernek, bisikletseverlerin rahatlıkla bir araya gelip, çeşitli etkinlikle düzenleyebileceği bir ev kurmak için 2017 yılında kolları sıvadı. Bisiklet evine dönüştürmek için merkez Tepebaşı ilçesindeki Karagözler Mahallesi'nde kullanılmayan ve atıl durumdaki bir çiftlik evi kiralandı.

Bisiklet evi

Dernek üyeleri tamamen imece yoluyla yaklaşık bir yıllık çalışma sonunda kamp alanı, geniş bahçesi, etkinlik salonu, hobi bahçesi ve konuk evi bulunan bisiklet evini kullanıma açtı. Dernek üyeleri, yolu Eskişehir'den geçen ve sosyal medya aracılığıyla kendilerine ulaşan yerli ve yabancı bisikletçileri ücretsiz bisiklet evinden ağırlayıp, soluklanmalarını sağlıyor.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

aras

02 Ağustos 2018 18:25
adreste yazsaydınız iyi olurdu

Saleh

03 Ağustos 2018 13:19
Good luck man

Velet

02 Ağustos 2018 18:05
Gencler iyide eskisehirde bisiklet yolu yokki, bence siz Türk Hava Kurumuna inönüye gidin ucun en azindan yol sorunu yok.
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI:1ÖLÜ
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI:1ÖLÜ
 Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü.
VEKİLLERDEN DESTEK İSTEDİLER
VEKİLLERDEN DESTEK İSTEDİLER
Eskişehir Kırım Türkleri Derneği yöneticileri, Ankara’da Eskişehir milletvekillerini ziyaret ederek her birine Kırım Tatarlarının milli bayrağı, ''Taraklı Tamga'' hediye edip sesleri olması temennisinde bulundular. 
JANDARMADAN KAÇAMADILAR
JANDARMADAN KAÇAMADILAR
Eskişehir'de, jandarma ekiplerinin durdurduğu araçlarda yaklaşık 3 kilo esrar, af tüfeği ve sahte banknot ele geçirilirken, olaylarla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. 
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
Eskişehir’de bir evin kömürlük bölümünde çıkan yangında eşyalar kullanılmaz hale geldi. 
ESKİŞEHİR'DE FIRINDA PATLAMA
ESKİŞEHİR'DE FIRINDA PATLAMA
Eskişehir'de bir ekmek fırınında tüpten sızan gaz sonucu meydana gelen patlamada 1 kişi yaralandı. 
 SÜPER KAHRAMANLAR ESKİŞEHİR'DE
SÜPER KAHRAMANLAR ESKİŞEHİR'DE
Eskişehir Bisiklet Derneği (Vel ESBİD) tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Eskişehir Bisiklet Buluşmaları, "Süper kahramanlar haydi pedallamaya" adlı etkinlikle başladı.
ARA GÜLER'İ KAYBETTİK
ARA GÜLER'İ KAYBETTİK
Usta fotoğraf sanatçısı Ara Güler, tedavi gördüğü hastanede 90 yaşında hayatını kaybetti. Güler, cumartesi günü son yolculuğuna uğurlanacak.
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü Esgaz Sivrihisar bürosunda 1.Etap abonelik kayıtlarında konuştu.
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
CHP Mihalgazi İlçe Örgütü Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Kurt “Aydınlık ve hukuk üstünlüğünün olduğu bir Türkiye için çalışacağız” dedi.