İMAR EN ÖNEMLİ SORUN

21 Mart 2018 16:20
İMAR EN ÖNEMLİ SORUN

Saadet Partisi Tepebaşı İlçe Başkanı Muhammed Ali Köse haftalık toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Eskişehir'in mahallelerindeki imar sorunundan bahseden Köse, "İmar en önemli sorun " dedi.

Biz kaybediyoruz

Gittikleri ziyaretlerde karşılaştıkları en büyük sorunun imar sorunu olduğunu ifade eden Köse, "Yeşiltepe, Zincirlikuyu, Fevzi Çakmak ve daha pek çok mahallede karşılaşıyoruz bu sorunla. Bir türlü çözülemiyor. Devletimizin kurumları bir araya gelip çok basit bir meseleyi halledemiyorlar. Peki kaybeden kim? Kaybeden Tepebaşı, Eskişehir. Yani biz kaybediyoruz" diye konuştu.

İhtiyaca göre yapılır

Eskişehir tüm mahalle, cadde ve sokakları ile bir bütündür vurgusu yapan Köse, " Planlama ve hizmet, nüfusa veya alınan oy oranına göre değil ihtiyaca göre yapılır. Eğer bir mahallede üst geçite sağlık ocağına ihtiyaç varsa veya gelecekte ihtiyaç olacağı belli ise bu ihtiyacı gidermesi beklenir. İhtiyaç olmadığı tespit ediliyorsa, bunun gerekçeleri geçiştirilmemelidir" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Hilal CcC

21 Mart 2018 21:59
İmar diyorsunuz ama 3 aydan beri inşaat işleri durdurdu neden hiç kimse sormuyor şuan Eskişehir de inşaat işleri durması kaç esnafı etkiliyor belediye niye ruhsat vermiyor bunu dile getirin