İMAR BARIŞINDA FIRSATI KAÇIRMAYIN

03 Ağustos 2018 16:21
İMAR BARIŞINDA FIRSATI KAÇIRMAYIN

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Eskişehir Ticaret Odası işbirliğinde “İmar Barışı” hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İmar mevzuatı

ETO Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen ve yoğun ilgi gösterilen toplantıya ETO Başkanı Metin Güler, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik de katıldı. Toplantı öncesinde konuşan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, devletin İmar Barışı adı altında çok büyük imkan sağladığını belirterek, imar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapıları olan üyelerin ve vatandaşların bu fırsatı kaçırmamaları gerektiğini kaydetti.

İhtilaf ortadan kalkacak

İmar Barışı sayesinde yapı maliklerinin devletle ihtilaflı durumunun ortadan kalkacağını, ruhsat ve iskanı olmayan binalarda kat mülkiyeti tesis edilebileceğini belirten Güler, ticaretle uğraşanların da imar ve ruhsat sorununun çözüme kavuşturulabileceğini söyledi. Toplantıda konuşan Çevre ve Şehircilik İl Müdür Hikmet Çelik ise, imara aykırı binaların 1950’li yıllardan günümüze kadar geldiğini ve bugün itibariyle 13 milyona yakın binanın imara aykırı olduğunu söyledi.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Vatandaş

03 Ağustos 2018 20:57
Tam bir muamma.Maksat vatandaştan para toplamak.

Davut

03 Ağustos 2018 18:28
İmara aykırı ise devlete 5-10 bin lira yatırınca düzelecek mi.

Yalan mı

03 Ağustos 2018 18:24
Bu imar affı ile vergisini zamanında veren,kanunlara saygılı vatandaş enayi yerine konmuştur.Devlet arazilerini işgal eden .vergisini ödemeyen kaçak kat çıkanlar.velhasıl üçkağıtçılar ödüllendirilmiştir.Köylerde bilirkişilerin insafına bırakılan onbinlerce dönüm arazi yok pahasına hak etmeyenlere satılmıştır.Yalan mı.Tüyü bitmemişlerin hakkı ne olacak.Devlet devletliğini göstereceğine kanuna uymayanlarla pazarlık yapmıştır.

Nadir

03 Ağustos 2018 19:48
Koskaca Osmanlı Ormanlarımdan bir dal kesenin başını keserim demiş.3-b,2-b duysa ne yapardı.Tapusunu alan doğruca yeni alanlar açmakla ,ağaçları kesmekle uğraşıyor.

Yaz gazeteci

03 Ağustos 2018 19:31
Devlet dediğin güçtür,devamlılığı vardır Ciddidir.1 kuruş da olsa alacağını gerektiğinde 10 kuruş harcar alır.Dün koyduğu yasağa bu gün kılıfını uydurmaya çalışmaz.Haklının yanındadır..Zalimiz karşısındadır.Yoksa inandırıcılığı kalmaz.

Eşref

03 Ağustos 2018 19:20
Google'a bakın orman alanları kelleşmeye başlamış.

Doğrucu

03 Ağustos 2018 19:17
Devlete para lazım ise çözüm bu olmamalı.Bu yol yapanın yanına kar yoludur kanunsuzlukları artırır.Özellikler orman arazileri adeta kapanın elinde kalmıştır.Bundan sonra nasıl olsa tapu veriliyor mantığı ile elimizde motorlu testereler biz gideriz ormana olacak.

Nani

03 Ağustos 2018 18:32
Ne barışı ...kanuna aykırı hareket edenlerle barış mı olur.Oldu olacak bir de barış yemeği dökelim.100 koyun keselim..2 ton pirinçle pilav yapalım.Sofra 2 km uzasın.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
Park halindeki araçlardan yakıt çaldıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı.
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı, Mardin’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon toplantısında eşi cezaevinde olan kadınların ve ailelerin birçok sorunla mücadele etmek zorunda bırakıldığını söyledi.
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Büyükşehir Belediyesi’nin kırsalda hayata geçirdiği alt yapı ve üst yapı çalışmaları nedeniyle Danişment, Kızılcaören, Yakakayı, Gündüzler ve Beyazaltın Mahalle sakinleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir Malatyalılar Derneği’ni ziyaret etti.
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca, eski bir tuğla fabrikasına kumar operasyonu düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 74 kişiye 259'ar lira ceza kesildi. 
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor.