İMAR BARIŞINDA FIRSATI KAÇIRMAYIN

03 Ağustos 2018 16:21
İMAR BARIŞINDA FIRSATI KAÇIRMAYIN

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Eskişehir Ticaret Odası işbirliğinde “İmar Barışı” hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İmar mevzuatı

ETO Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen ve yoğun ilgi gösterilen toplantıya ETO Başkanı Metin Güler, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik de katıldı. Toplantı öncesinde konuşan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, devletin İmar Barışı adı altında çok büyük imkan sağladığını belirterek, imar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapıları olan üyelerin ve vatandaşların bu fırsatı kaçırmamaları gerektiğini kaydetti.

İhtilaf ortadan kalkacak

İmar Barışı sayesinde yapı maliklerinin devletle ihtilaflı durumunun ortadan kalkacağını, ruhsat ve iskanı olmayan binalarda kat mülkiyeti tesis edilebileceğini belirten Güler, ticaretle uğraşanların da imar ve ruhsat sorununun çözüme kavuşturulabileceğini söyledi. Toplantıda konuşan Çevre ve Şehircilik İl Müdür Hikmet Çelik ise, imara aykırı binaların 1950’li yıllardan günümüze kadar geldiğini ve bugün itibariyle 13 milyona yakın binanın imara aykırı olduğunu söyledi.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Vatandaş

03 Ağustos 2018 20:57
Tam bir muamma.Maksat vatandaştan para toplamak.

Davut

03 Ağustos 2018 18:28
İmara aykırı ise devlete 5-10 bin lira yatırınca düzelecek mi.

Yalan mı

03 Ağustos 2018 18:24
Bu imar affı ile vergisini zamanında veren,kanunlara saygılı vatandaş enayi yerine konmuştur.Devlet arazilerini işgal eden .vergisini ödemeyen kaçak kat çıkanlar.velhasıl üçkağıtçılar ödüllendirilmiştir.Köylerde bilirkişilerin insafına bırakılan onbinlerce dönüm arazi yok pahasına hak etmeyenlere satılmıştır.Yalan mı.Tüyü bitmemişlerin hakkı ne olacak.Devlet devletliğini göstereceğine kanuna uymayanlarla pazarlık yapmıştır.

Nadir

03 Ağustos 2018 19:48
Koskaca Osmanlı Ormanlarımdan bir dal kesenin başını keserim demiş.3-b,2-b duysa ne yapardı.Tapusunu alan doğruca yeni alanlar açmakla ,ağaçları kesmekle uğraşıyor.

Yaz gazeteci

03 Ağustos 2018 19:31
Devlet dediğin güçtür,devamlılığı vardır Ciddidir.1 kuruş da olsa alacağını gerektiğinde 10 kuruş harcar alır.Dün koyduğu yasağa bu gün kılıfını uydurmaya çalışmaz.Haklının yanındadır..Zalimiz karşısındadır.Yoksa inandırıcılığı kalmaz.

Eşref

03 Ağustos 2018 19:20
Google'a bakın orman alanları kelleşmeye başlamış.

Doğrucu

03 Ağustos 2018 19:17
Devlete para lazım ise çözüm bu olmamalı.Bu yol yapanın yanına kar yoludur kanunsuzlukları artırır.Özellikler orman arazileri adeta kapanın elinde kalmıştır.Bundan sonra nasıl olsa tapu veriliyor mantığı ile elimizde motorlu testereler biz gideriz ormana olacak.

Nani

03 Ağustos 2018 18:32
Ne barışı ...kanuna aykırı hareket edenlerle barış mı olur.Oldu olacak bir de barış yemeği dökelim.100 koyun keselim..2 ton pirinçle pilav yapalım.Sofra 2 km uzasın.
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
Geçen sene zihinsel engelli çocuğu ile birlikte savaştan kaçarak Irak’tan gelen Türkmen annenin yokluk içinde yaşadığını tespit eden Eskişehir Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, ailenin evine yaklaşık 15 bin liralık eşya bağışladı.
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.