İMAR BARIŞINDA FIRSATI KAÇIRMAYIN

03 Ağustos 2018 16:21
İMAR BARIŞINDA FIRSATI KAÇIRMAYIN

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Eskişehir Ticaret Odası işbirliğinde “İmar Barışı” hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İmar mevzuatı

ETO Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen ve yoğun ilgi gösterilen toplantıya ETO Başkanı Metin Güler, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik de katıldı. Toplantı öncesinde konuşan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, devletin İmar Barışı adı altında çok büyük imkan sağladığını belirterek, imar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapıları olan üyelerin ve vatandaşların bu fırsatı kaçırmamaları gerektiğini kaydetti.

İhtilaf ortadan kalkacak

İmar Barışı sayesinde yapı maliklerinin devletle ihtilaflı durumunun ortadan kalkacağını, ruhsat ve iskanı olmayan binalarda kat mülkiyeti tesis edilebileceğini belirten Güler, ticaretle uğraşanların da imar ve ruhsat sorununun çözüme kavuşturulabileceğini söyledi. Toplantıda konuşan Çevre ve Şehircilik İl Müdür Hikmet Çelik ise, imara aykırı binaların 1950’li yıllardan günümüze kadar geldiğini ve bugün itibariyle 13 milyona yakın binanın imara aykırı olduğunu söyledi.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Vatandaş

03 Ağustos 2018 20:57
Tam bir muamma.Maksat vatandaştan para toplamak.

Davut

03 Ağustos 2018 18:28
İmara aykırı ise devlete 5-10 bin lira yatırınca düzelecek mi.

Yalan mı

03 Ağustos 2018 18:24
Bu imar affı ile vergisini zamanında veren,kanunlara saygılı vatandaş enayi yerine konmuştur.Devlet arazilerini işgal eden .vergisini ödemeyen kaçak kat çıkanlar.velhasıl üçkağıtçılar ödüllendirilmiştir.Köylerde bilirkişilerin insafına bırakılan onbinlerce dönüm arazi yok pahasına hak etmeyenlere satılmıştır.Yalan mı.Tüyü bitmemişlerin hakkı ne olacak.Devlet devletliğini göstereceğine kanuna uymayanlarla pazarlık yapmıştır.

Nadir

03 Ağustos 2018 19:48
Koskaca Osmanlı Ormanlarımdan bir dal kesenin başını keserim demiş.3-b,2-b duysa ne yapardı.Tapusunu alan doğruca yeni alanlar açmakla ,ağaçları kesmekle uğraşıyor.

Yaz gazeteci

03 Ağustos 2018 19:31
Devlet dediğin güçtür,devamlılığı vardır Ciddidir.1 kuruş da olsa alacağını gerektiğinde 10 kuruş harcar alır.Dün koyduğu yasağa bu gün kılıfını uydurmaya çalışmaz.Haklının yanındadır..Zalimiz karşısındadır.Yoksa inandırıcılığı kalmaz.

Eşref

03 Ağustos 2018 19:20
Google'a bakın orman alanları kelleşmeye başlamış.

Doğrucu

03 Ağustos 2018 19:17
Devlete para lazım ise çözüm bu olmamalı.Bu yol yapanın yanına kar yoludur kanunsuzlukları artırır.Özellikler orman arazileri adeta kapanın elinde kalmıştır.Bundan sonra nasıl olsa tapu veriliyor mantığı ile elimizde motorlu testereler biz gideriz ormana olacak.

Nani

03 Ağustos 2018 18:32
Ne barışı ...kanuna aykırı hareket edenlerle barış mı olur.Oldu olacak bir de barış yemeği dökelim.100 koyun keselim..2 ton pirinçle pilav yapalım.Sofra 2 km uzasın.