İMAR BARIŞI ANLATILDI

20 Eylül 2018 14:37
İMAR BARIŞI ANLATILDI

Günyüzü ilçesinde İmar Barışı bilgilendirme toplantısı yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eskişehir İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Şube Müdürü Murat Kayalı ve Mimar İpek Gülsoy vatandaşların sorularını yanıtladı.

İmar barışıyla alakalı merak edilen herşey yanıtlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve TBMM Genel Kurulunda görüşülerek yasalaşan İmar Barışı düzenlemesi son günlerin en çok araştırılan konularından biri oldu. İmar Barışı hakkında merak edilenler toplantıda cevaplandı.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eses

25 Eylül 2018 23:56
İmar barışı denen olay imar affından başka bir şey değil. Çoğu plansız, projesiz yapılmış, saldım çayıra mevlam kayıra binalar. Bu güne kadar çıkan onlarca imar affı gibi. Rahmetli Özalın bir lafı vardı bina kanuna uymazsa kanunu binaya uydururuz diye. Ondan sonra da bir deprem olur binlerce kişi ölür. Buna sebepte olmayan projeleri ile yasal hale getirilmiş binalar için imar affı çıkaranlar değil. Hiç bir katkısı olmamış. Yapılırken kendisine kimsenin soru danışmadığı mimarlara, mühendislere çemkirilir. Lütfen depremde yıkılan binaların nasıl ruhsat aldığını kontrol edin. En az %70i imar aflı binalar olacaktır.

Nail

21 Eylül 2018 13:36
LÜTFEN DÜZGÜN YORUM YAPINIZ. Köylerimizde bir çok ev elektriksiz şekilde duruyor. ya kardeşine yada ana babasına ait eski evin elektriğini ortak kullanıyor

yeri malı

21 Eylül 2018 05:00
yasal olarak gece kondu affı denemediği için, imar affı kılıflı para koparma sanatı. türkiynin yüzde 75 i gece kondu olduğuna göre ALLAH BİN EREKET VERSN: ne kırizler ne kerizler vız gelir

trtfy

20 Eylül 2018 16:53
Devletin arazi yok pahasına 2 bilirkişi ile kapanın elinde kalıyor.

Hasan

20 Eylül 2018 16:51
Devlet arazileri yağmalayanına satılıyor.Yok pahasına.