paykasa astropay astropay astropay ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

İMAR BARIŞI ANLATILDI

20 Eylül 2018 14:37
İMAR BARIŞI ANLATILDI

Günyüzü ilçesinde İmar Barışı bilgilendirme toplantısı yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eskişehir İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Şube Müdürü Murat Kayalı ve Mimar İpek Gülsoy vatandaşların sorularını yanıtladı.

İmar barışıyla alakalı merak edilen herşey yanıtlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve TBMM Genel Kurulunda görüşülerek yasalaşan İmar Barışı düzenlemesi son günlerin en çok araştırılan konularından biri oldu. İmar Barışı hakkında merak edilenler toplantıda cevaplandı.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eses

25 Eylül 2018 23:56
İmar barışı denen olay imar affından başka bir şey değil. Çoğu plansız, projesiz yapılmış, saldım çayıra mevlam kayıra binalar. Bu güne kadar çıkan onlarca imar affı gibi. Rahmetli Özalın bir lafı vardı bina kanuna uymazsa kanunu binaya uydururuz diye. Ondan sonra da bir deprem olur binlerce kişi ölür. Buna sebepte olmayan projeleri ile yasal hale getirilmiş binalar için imar affı çıkaranlar değil. Hiç bir katkısı olmamış. Yapılırken kendisine kimsenin soru danışmadığı mimarlara, mühendislere çemkirilir. Lütfen depremde yıkılan binaların nasıl ruhsat aldığını kontrol edin. En az %70i imar aflı binalar olacaktır.

Nail

21 Eylül 2018 13:36
LÜTFEN DÜZGÜN YORUM YAPINIZ. Köylerimizde bir çok ev elektriksiz şekilde duruyor. ya kardeşine yada ana babasına ait eski evin elektriğini ortak kullanıyor

yeri malı

21 Eylül 2018 05:00
yasal olarak gece kondu affı denemediği için, imar affı kılıflı para koparma sanatı. türkiynin yüzde 75 i gece kondu olduğuna göre ALLAH BİN EREKET VERSN: ne kırizler ne kerizler vız gelir

trtfy

20 Eylül 2018 16:53
Devletin arazi yok pahasına 2 bilirkişi ile kapanın elinde kalıyor.

Hasan

20 Eylül 2018 16:51
Devlet arazileri yağmalayanına satılıyor.Yok pahasına.
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
Eskişehir Kent Konseyi, sokak hayvanlarının barınabilmesi için özel olarak yapılan 5 kulübeyi şehrin belirli noktalarına yerleştirdi.
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Emek Gençlik Merkezi’nde 16 ayrı branşta açılan atölyeye katılan 440 öğrencinin velisi ile bir araya geldi.
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
Evlenecek çiftlere destek olmak isteyen Odunpazarı Belediyesi, çiftlerin en mutlu günlerine mutluluk katmak için talep eden vatandaşlara gelinlik ve damatlık veriyor.
FACİADAN DÖNÜLDÜ
FACİADAN DÖNÜLDÜ
Çevre yolu üzerinde seyir halinde olan şehir içi toplu taşımada kullanılan Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüste yangın çıktı. Otobüste yolcu olmaması olası bir facianın önüne geçti.
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir'de düzenlenen drone destekli uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 5 kişi adliyeye sevk edildi. 
ÇİLEĞİN KİLOSU 16 TL!
ÇİLEĞİN KİLOSU 16 TL!
Yaz aylarının vazgeçilmezlerinden çilek, kış aylarında kilosu 16 liraya da olsa tezgahlarda satılmaya devam ediliyor. 
SİYASETİ GENÇLEŞTİRECEĞİZ
SİYASETİ GENÇLEŞTİRECEĞİZ
Eskişehir Gençlik Kolları Danışma Meclisi Toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, “Eskişehir'de siyaseti gençleştireceğiz” dedi. Rahibi Yılmaz Büyükerşen için ise, “Onun adaylığı da yeni kesinleşti. Bende memnun oldum. Hayırlı uğurlu olsun. Henüz yeni başlıyoruz yola. Eskişehir ne yapacak göreceğiz bakalım”
DAĞ BAŞI DEĞİL  71 EVLER!
DAĞ BAŞI DEĞİL 71 EVLER!
Eskişehir'in merkeze yakın mahallelerinden 71 Evler'de büyük mağduriyet yaşanıyor. Yaklaşık 23 bin kişinin yaşadığı mahallenin bazı sokaklarında ne internet çekiyor ne de telefon.
MART SONUNDA BAHAR GELECEK
MART SONUNDA BAHAR GELECEK
CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, ilçe ziyaretlerine İnönü’de devam etti. Jale Nur Süllü yerel seçimlere vurgu yaparak “İnanıyoruz ki Mart'ın sonunda bahar gelecek” dedi.