İMAMOĞLU YENİDEN BAŞKAN

Son Güncelleme : 23 Haziran 2019 20:06
İMAMOĞLU YENİDEN BAŞKAN

YSK'nın kararıyla yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimini Millet İttifakı'nın CHP'li adayı Ekrem İmamoğlu kazandı. İmamoğlu'nun zaferi partililer tarafından büyük sevinçle karşılandı. Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre sandıkların % 99.37'i açılmışken İmamoğlu 4,698,782 oy alırken, rakibi Binali Yıldırım 3,921,201 oy aldı.

Bu yeni bir başlangıçtır

Ekrem İmamoğlu kesinleşmeye başlayan sonuçların ardından yaptığı konuşmasında birkaç cümle kurmak konusunda kendini sorumlu hissettiğini belirterek şunları ifade etti; “Saatleri durdurarak zamanın akışını asla ve asla önleyemezsiniz. Gerçekleri üstünü örterek, gerçeği gizleyemezsiniz. Bugün sandıklardan oy pusulasının yanı sıra bir de hesap pusulası çıkmıştır. Vatandaş 31 Mart'tan bu yana yapılanların hesabını bir avuç insana kesmiştir. Bu seçim İstanbul'da herkesin yeni ve ortak bir sayfa açması anlamına geliyor. Yeni bir başlangıç anlamına geliyor.”

Rakibimi tebrik ediyorum

Seçim sonuçlarına ilişkin verilerin gelmeye başlamasının ardından konuşan AK Parti Adayı Binali Yıldırım açıklamasında; “Geldiğimiz noktada rakibimiz Ekrem İmamoğlu'nun 25 bin civarında daha fazla oy almış gözükmektedir. Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Bu seçim kampanyası boyunca elinden gelen bütün gayreti gösteren bütün yakın arkadaşlarıma projelerimizi vaatlerimizi anlatma fırsatı veren İstanbulumuzun güzel insanlarına teşekkür ediyorum. Aynı zamanda büyük fedakarlık gösteren aileme de teşekkür ediyorum." dedi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

metin

24 Haziran 2019 08:19
Binali Yıldırım ın tebrik konuşması yapmasından 30 dakika önce AA ve Anka Ajansı verilerine göre aradaki fark 25 bin değil 800 bindi. Tebrik etmesi centilmenlik. Keşke aradaki farkı küçümseyerek tebrik etmeseydi.

metin

24 Haziran 2019 08:21
Seçim günü Devlet Bahçeli " Seçimi yalan kaybedecek, doğru kazanacak" öngörüsünde bulunmuştu. Çok haklı çıktı.

kapakoldumu

24 Haziran 2019 09:10
ak partililierin bugün töğbe istihfar günüdür,yoksa cennetten sattıkları arazilerden faydalanamayacaklar,