İLÇENİN YARISI KANSER SEBEBİ TERMİK SANTRAL

Son Güncelleme : 23 Kasım 2017 08:11
İLÇENİN YARISI KANSER SEBEBİ TERMİK SANTRAL

Eskişehir'de bir etkinliğe katılan CHP Parti Meclis Üyesi Ali Öztunç, termik santrallerin kansere neden olduğunu belirterek, "Bizim Elbistan'da ilçenin yarısı kanser hastası" dedi.

Projeyi öğrendim

Eskişehir’e yapılmak istenen termik santral ile ilgili konuşan CHP Parti Meclis Üyesi Ali Öztunç’un “Maraşlı bir Elbistan’lı bir kardeşiniz olarak sizlere şunu söylemek istiyorum. Afşin Elbistan’da termik santral var. Bugün öğrendik ki Eskişehir’de de termik santral projesi varmış. Bizim Elbistan da halkın yüzde 50’si kanser hastasıdır. Sebebi de termik santraldir" dedi.

Burası yaşam alanınız

Eskişehirlilerin bu projeye karşı çıkması gerektiğini dile getiren Öztunç, "Bunu yaptırmayın, burası sizin doğanız, yaşam alanınız, memleketiniz. Termik santral belki ihtiyaçtır, ama o ihtiyaç başka türlü giderilebilir. Ben bir kardeşiniz olarak, Cumhuriyet Halk Partisinin bir meclis üyesi olarak buna direnin derim, bu termik santrali yaptırmayın derim" diye konuştu.

İzin vermeyin

Kendi ailesinde de pek çok kişinin kanser hastası olduğunu belirten Öztunç, "Benimde ailemin pek çoğunda kanser çıktı. Santralden dolayı. Topraklarımız çoraklaştı, Elbistan Ovası Türkiye’nin en büyük, en verimli ovalarından biriydi. Şuanda yılda bir ürün zar zor alınabiliyor. O nedenle bu santrale karşı direnin ve asla buna izin vermeyin derim” diye konuştu.

Yorumlar (12) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

şeref taş

23 Kasım 2017 11:11
Yapılan her şeyde CHP suçlanıyor, yapılmayanlarda da...Üretim gerek, tarıma, hayvancılığa, sanayiye yatırım gerek. Sen yolları, köprüleri, zeytinliklere yapılan santralleri yatırım olarak görüyorsan vah sana! Hizmetle yatırımı ayıracaksın birbirinden.

murat öztürk

23 Kasım 2017 11:06
Enerji elbette gerekli ama öncelik doğayı kirletmeyen enerji olmalı, termik santral ille de kurulacaksa meralara, yeşil alanlara değil. Hoş, bizde verimli yerler kurutulup OSB yapılmadı mı, hiç yer yokmuş gibi meralara cezaevi yapılmadı mı? HES lerin ömrünü hesaplamadan olur olmaz her here kurulduysa, artık ormanlar da yapılacak olan tesis kadar yakılıyor, teknoloji gelişti , daha neler neler...

Gereksiz

23 Kasım 2017 15:46
Termik santrale iyi diyebilen insanlar var içimizde. Neymiş kanser sebebi değilmiş. Zamanında bu ülkenin siyasileri radyasyon yok deyip çay içmişti. O tarafta yaşan insanların ne hastalıklar çektiğini herkes biliyor. İllaki termik santral yapılacaksa merkezlerden çok uzakta izole bir yerde yapılsın santrali savunan insanlarda burada yaşasın bakalım o zamanda koşa koşa gidecekler mi?

gürcan

23 Kasım 2017 16:53
daha iyi erken ölürüz memleket için biz canımızı veririz

salman sıtkı

23 Kasım 2017 16:24
250 sene geçse bu chp iktidar olamaz . her şeye karşı . iha ya siha ya . hes e pes e . baraja . garaja . köprüye . merdivene ...

semih

23 Kasım 2017 16:57
biz karşı değiliz bu termik santralı yaparken devlet her türlü önlemi alır inşallah hayırlısı olur

m .uğurlu

23 Kasım 2017 14:34
bu işi durdurmak için chp gene anayasa mahkemesine veya avrupa mahkemesine gider .

ABS ( chp ) fren sistemi

23 Kasım 2017 14:29
Anlaşılan o ki CHP hizmet için değil , köstek için kurulmuş bir partidir . Türkiyenin önünü kapatan frenleyen bir kuruluş .

Musti

23 Kasım 2017 13:41
Bence kanserin sebebi olan CHP kapatılmalı.

BU OYUNLAR BİTMEZ

23 Kasım 2017 13:11
" BİR ELEKTİRİK KESİMİNDE VEYA ARIZASI DURUMUNDA EN ÇOK BU KESİM VE HAVANİSİ İSYAN EDERLER MEYDANLARDA TOPLANIP " HÜKÜMET İSTİFA " NARALARINI İLK BUNLAR ATARLAR .

goll

23 Kasım 2017 09:48
nerden çıkıyor bu istemezükcüler mayalarına bakarsak altından çapanoğlu çıkar kanserin bir çok nedeni var havası en güzel ilçe mudanyada kanser oranına bakın anlarsınız

k.k

23 Kasım 2017 09:14
" chp bu ülkeye bir iş yaptımı , gören - bilen var mı .
786 YILDIR AYAKTA DURUYOR
786 YILDIR AYAKTA DURUYOR
Anadolu'nun en büyük ahşap direkli camilerinden olan, Sivrihisar Belediyesinin yaptığı başvuru sonrası 2016'da UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine eklenen Ulu Cami, 786 yıldır ihtişamını kaybetmeden ayakta duruyor.
HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDI
HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDI
Eskişehir’de, bir apartmana gece geç saatlerde giren iki hırsız bisiklet çalarken güvenlik kameralarına yakalandı. Bisiklet sahibi Aytaç Korum, 3 ay önce büyük zahmetlerle aldığı ve arkadaşı gibi gördüğü bisikletinin bulunmasını istiyor.
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
Eskişehir'de telefonda kendisini polis olarak tanıtan şüphelinin yönlendirmesiyle bankadan 100 bin lira çekmeye çalışan 86 yaşındaki kişi, dolandırılmaktan son anda kurtarıldı.
ŞEHRİN TARİHİNE  IŞIK TUTULUYOR
ŞEHRİN TARİHİNE IŞIK TUTULUYOR
Anadolu Üniversitesi öğretim üyelerinin çalışmalar yaptığı Şarhöyük Kazı Alanı'nda bulunan 4 bin yıl öncesine ait kalıntılar Eskişehir'in tarihine ışık tutuyor.
SÜRÜCÜLERE BAYRAM UYARISI
SÜRÜCÜLERE BAYRAM UYARISI
Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, trafik yoğunluğunun üst seviyelere çıktığı bayram tatilinde trafiğe çıkacak sürücülere uyarılarda bulundu.
SIRA DIŞI MESLEKLER  ÇOCUKLARLA BULUŞTU
SIRA DIŞI MESLEKLER ÇOCUKLARLA BULUŞTU
Espark Alışveriş Merkezi’nde Sıra Dışı Meslekler'de gerçekleşen etkinliklerde, tüm çocuklar henüz var olmayan meslekleri deneyimledi.
SAZOVA'DA EĞLENCELİ YARIŞMA
SAZOVA'DA EĞLENCELİ YARIŞMA
Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu’nun organize ettiği IOM sınıfı Radyo Kontrollü Yat Yarışları Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası, Sazova Göleti’nde yapılan yarışların ardından gerçekleştirilen kupa töreni ile tamamlandı.
SARAR'A TEŞEKKÜR
SARAR'A TEŞEKKÜR
Yunus Emre Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Karagülle ve idari mali işler Müdürü Yüksel Solmaz, Sarar Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar’ı ziyaret ederek hastaneye katkılarından dolayı teşekkür ettiler.
MİHALGAZİ’DE  SİNEMA KEYFİ
MİHALGAZİ’DE SİNEMA KEYFİ
Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘Açık Hava Sinema Geceleri’ etkinliği Mihalgazi İlçe Merkezi ve Bozaniç Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.