İLÇENİN YARISI KANSER SEBEBİ TERMİK SANTRAL

Son Güncelleme : 23 Kasım 2017 08:11
İLÇENİN YARISI KANSER SEBEBİ TERMİK SANTRAL

Eskişehir'de bir etkinliğe katılan CHP Parti Meclis Üyesi Ali Öztunç, termik santrallerin kansere neden olduğunu belirterek, "Bizim Elbistan'da ilçenin yarısı kanser hastası" dedi.

Projeyi öğrendim

Eskişehir’e yapılmak istenen termik santral ile ilgili konuşan CHP Parti Meclis Üyesi Ali Öztunç’un “Maraşlı bir Elbistan’lı bir kardeşiniz olarak sizlere şunu söylemek istiyorum. Afşin Elbistan’da termik santral var. Bugün öğrendik ki Eskişehir’de de termik santral projesi varmış. Bizim Elbistan da halkın yüzde 50’si kanser hastasıdır. Sebebi de termik santraldir" dedi.

Burası yaşam alanınız

Eskişehirlilerin bu projeye karşı çıkması gerektiğini dile getiren Öztunç, "Bunu yaptırmayın, burası sizin doğanız, yaşam alanınız, memleketiniz. Termik santral belki ihtiyaçtır, ama o ihtiyaç başka türlü giderilebilir. Ben bir kardeşiniz olarak, Cumhuriyet Halk Partisinin bir meclis üyesi olarak buna direnin derim, bu termik santrali yaptırmayın derim" diye konuştu.

İzin vermeyin

Kendi ailesinde de pek çok kişinin kanser hastası olduğunu belirten Öztunç, "Benimde ailemin pek çoğunda kanser çıktı. Santralden dolayı. Topraklarımız çoraklaştı, Elbistan Ovası Türkiye’nin en büyük, en verimli ovalarından biriydi. Şuanda yılda bir ürün zar zor alınabiliyor. O nedenle bu santrale karşı direnin ve asla buna izin vermeyin derim” diye konuştu.

Yorumlar (12) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

şeref taş

23 Kasım 2017 11:11
Yapılan her şeyde CHP suçlanıyor, yapılmayanlarda da...Üretim gerek, tarıma, hayvancılığa, sanayiye yatırım gerek. Sen yolları, köprüleri, zeytinliklere yapılan santralleri yatırım olarak görüyorsan vah sana! Hizmetle yatırımı ayıracaksın birbirinden.

murat öztürk

23 Kasım 2017 11:06
Enerji elbette gerekli ama öncelik doğayı kirletmeyen enerji olmalı, termik santral ille de kurulacaksa meralara, yeşil alanlara değil. Hoş, bizde verimli yerler kurutulup OSB yapılmadı mı, hiç yer yokmuş gibi meralara cezaevi yapılmadı mı? HES lerin ömrünü hesaplamadan olur olmaz her here kurulduysa, artık ormanlar da yapılacak olan tesis kadar yakılıyor, teknoloji gelişti , daha neler neler...

Gereksiz

23 Kasım 2017 15:46
Termik santrale iyi diyebilen insanlar var içimizde. Neymiş kanser sebebi değilmiş. Zamanında bu ülkenin siyasileri radyasyon yok deyip çay içmişti. O tarafta yaşan insanların ne hastalıklar çektiğini herkes biliyor. İllaki termik santral yapılacaksa merkezlerden çok uzakta izole bir yerde yapılsın santrali savunan insanlarda burada yaşasın bakalım o zamanda koşa koşa gidecekler mi?

gürcan

23 Kasım 2017 16:53
daha iyi erken ölürüz memleket için biz canımızı veririz

salman sıtkı

23 Kasım 2017 16:24
250 sene geçse bu chp iktidar olamaz . her şeye karşı . iha ya siha ya . hes e pes e . baraja . garaja . köprüye . merdivene ...

semih

23 Kasım 2017 16:57
biz karşı değiliz bu termik santralı yaparken devlet her türlü önlemi alır inşallah hayırlısı olur

m .uğurlu

23 Kasım 2017 14:34
bu işi durdurmak için chp gene anayasa mahkemesine veya avrupa mahkemesine gider .

ABS ( chp ) fren sistemi

23 Kasım 2017 14:29
Anlaşılan o ki CHP hizmet için değil , köstek için kurulmuş bir partidir . Türkiyenin önünü kapatan frenleyen bir kuruluş .

Musti

23 Kasım 2017 13:41
Bence kanserin sebebi olan CHP kapatılmalı.

BU OYUNLAR BİTMEZ

23 Kasım 2017 13:11
" BİR ELEKTİRİK KESİMİNDE VEYA ARIZASI DURUMUNDA EN ÇOK BU KESİM VE HAVANİSİ İSYAN EDERLER MEYDANLARDA TOPLANIP " HÜKÜMET İSTİFA " NARALARINI İLK BUNLAR ATARLAR .

goll

23 Kasım 2017 09:48
nerden çıkıyor bu istemezükcüler mayalarına bakarsak altından çapanoğlu çıkar kanserin bir çok nedeni var havası en güzel ilçe mudanyada kanser oranına bakın anlarsınız

k.k

23 Kasım 2017 09:14
" chp bu ülkeye bir iş yaptımı , gören - bilen var mı .
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.
KADINA ŞİDDET TARTIŞILACAK
KADINA ŞİDDET TARTIŞILACAK
Odunpazarı Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Kapsamında “Birleşeceğiz Şiddete Son Vereceğiz” adlı bir panel düzenleyecek.