İLÇENİN YARISI KANSER SEBEBİ TERMİK SANTRAL

Son Güncelleme : 23 Kasım 2017 08:11
İLÇENİN YARISI KANSER SEBEBİ TERMİK SANTRAL

Eskişehir'de bir etkinliğe katılan CHP Parti Meclis Üyesi Ali Öztunç, termik santrallerin kansere neden olduğunu belirterek, "Bizim Elbistan'da ilçenin yarısı kanser hastası" dedi.

Projeyi öğrendim

Eskişehir’e yapılmak istenen termik santral ile ilgili konuşan CHP Parti Meclis Üyesi Ali Öztunç’un “Maraşlı bir Elbistan’lı bir kardeşiniz olarak sizlere şunu söylemek istiyorum. Afşin Elbistan’da termik santral var. Bugün öğrendik ki Eskişehir’de de termik santral projesi varmış. Bizim Elbistan da halkın yüzde 50’si kanser hastasıdır. Sebebi de termik santraldir" dedi.

Burası yaşam alanınız

Eskişehirlilerin bu projeye karşı çıkması gerektiğini dile getiren Öztunç, "Bunu yaptırmayın, burası sizin doğanız, yaşam alanınız, memleketiniz. Termik santral belki ihtiyaçtır, ama o ihtiyaç başka türlü giderilebilir. Ben bir kardeşiniz olarak, Cumhuriyet Halk Partisinin bir meclis üyesi olarak buna direnin derim, bu termik santrali yaptırmayın derim" diye konuştu.

İzin vermeyin

Kendi ailesinde de pek çok kişinin kanser hastası olduğunu belirten Öztunç, "Benimde ailemin pek çoğunda kanser çıktı. Santralden dolayı. Topraklarımız çoraklaştı, Elbistan Ovası Türkiye’nin en büyük, en verimli ovalarından biriydi. Şuanda yılda bir ürün zar zor alınabiliyor. O nedenle bu santrale karşı direnin ve asla buna izin vermeyin derim” diye konuştu.

Yorumlar (12) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

şeref taş

23 Kasım 2017 11:11
Yapılan her şeyde CHP suçlanıyor, yapılmayanlarda da...Üretim gerek, tarıma, hayvancılığa, sanayiye yatırım gerek. Sen yolları, köprüleri, zeytinliklere yapılan santralleri yatırım olarak görüyorsan vah sana! Hizmetle yatırımı ayıracaksın birbirinden.

murat öztürk

23 Kasım 2017 11:06
Enerji elbette gerekli ama öncelik doğayı kirletmeyen enerji olmalı, termik santral ille de kurulacaksa meralara, yeşil alanlara değil. Hoş, bizde verimli yerler kurutulup OSB yapılmadı mı, hiç yer yokmuş gibi meralara cezaevi yapılmadı mı? HES lerin ömrünü hesaplamadan olur olmaz her here kurulduysa, artık ormanlar da yapılacak olan tesis kadar yakılıyor, teknoloji gelişti , daha neler neler...

Gereksiz

23 Kasım 2017 15:46
Termik santrale iyi diyebilen insanlar var içimizde. Neymiş kanser sebebi değilmiş. Zamanında bu ülkenin siyasileri radyasyon yok deyip çay içmişti. O tarafta yaşan insanların ne hastalıklar çektiğini herkes biliyor. İllaki termik santral yapılacaksa merkezlerden çok uzakta izole bir yerde yapılsın santrali savunan insanlarda burada yaşasın bakalım o zamanda koşa koşa gidecekler mi?

gürcan

23 Kasım 2017 16:53
daha iyi erken ölürüz memleket için biz canımızı veririz

salman sıtkı

23 Kasım 2017 16:24
250 sene geçse bu chp iktidar olamaz . her şeye karşı . iha ya siha ya . hes e pes e . baraja . garaja . köprüye . merdivene ...

semih

23 Kasım 2017 16:57
biz karşı değiliz bu termik santralı yaparken devlet her türlü önlemi alır inşallah hayırlısı olur

m .uğurlu

23 Kasım 2017 14:34
bu işi durdurmak için chp gene anayasa mahkemesine veya avrupa mahkemesine gider .

ABS ( chp ) fren sistemi

23 Kasım 2017 14:29
Anlaşılan o ki CHP hizmet için değil , köstek için kurulmuş bir partidir . Türkiyenin önünü kapatan frenleyen bir kuruluş .

Musti

23 Kasım 2017 13:41
Bence kanserin sebebi olan CHP kapatılmalı.

BU OYUNLAR BİTMEZ

23 Kasım 2017 13:11
" BİR ELEKTİRİK KESİMİNDE VEYA ARIZASI DURUMUNDA EN ÇOK BU KESİM VE HAVANİSİ İSYAN EDERLER MEYDANLARDA TOPLANIP " HÜKÜMET İSTİFA " NARALARINI İLK BUNLAR ATARLAR .

goll

23 Kasım 2017 09:48
nerden çıkıyor bu istemezükcüler mayalarına bakarsak altından çapanoğlu çıkar kanserin bir çok nedeni var havası en güzel ilçe mudanyada kanser oranına bakın anlarsınız

k.k

23 Kasım 2017 09:14
" chp bu ülkeye bir iş yaptımı , gören - bilen var mı .
Sıcaklık 13 derece! Kendimizi dışarı attık
Sıcaklık 13 derece! Kendimizi dışarı attık
Eskişehir'de, aralık ayına girilmesine rağmen bugün 13 dereceye çıkan hava sıcaklığı ile yazdan kalma bir gün yaşayanlar, bu fırsatla kendilerini park, bahçe ve sokaklara attı.
Eskişehir yaban hayatı büyük tehlike altında
Eskişehir yaban hayatı büyük tehlike altında
Eskişehir Merkez Avcılar Kulüp Başkanı Rıdvan Batır, kınalı keklik, çil gibi yabani hayvanlarda bilinçsiz kaçak avcılık ve zirai ilaçlamalar nedeni ile Eskişehir’de yüzde 90 azalma olduğunu söyledi.
BİRGÜN yazarı Termik Santrali yazdı
BİRGÜN yazarı Termik Santrali yazdı
Birgün Gazetesi yazarı Ümit Alan, Eskişehir'e yapılmak istenen Termik Santral konusu yazdı. Yerel medyanın önemine dikkat çeken Alan, gazetemiz koordinatörü Ali Baş'ın yazısını da örnek gösterdi.
Eskişehir'de hayvan sevgisi bir başka
Eskişehir'de hayvan sevgisi bir başka
Eskişehir’in en işlek yerlerinden olan İki Eylül Caddesindeki iki sokak köpeğinin tüm bakım masrafları, bölge esnafı tarafından karşılanıyor.
Polis otomobilde uyuşturucu buldu
Polis otomobilde uyuşturucu buldu
Eskişehir'de uyuşturucu madde ticareti yaptığı öne sürülen zanlı, gözaltına alındı.
HAVACI 22 FETÖCÜ ADLİYE'DE
HAVACI 22 FETÖCÜ ADLİYE'DE
Eskişehir merkezli 12 ilde düzenlenen operasyon kapsamında Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi oldukları iddiası ile gözaltına alınan şüphelilerden 22 kişi adliyeye sevk edildi.
BÜYÜKŞEHİR MECLİS'İNDE GERGİNLİK
BÜYÜKŞEHİR MECLİS'İNDE GERGİNLİK
Dün akşam gerçekleşen Büyükşehir Belediye meclisinde gergin anlar ve sert diyaloglar yaşandı. Bizim Şehir Bülteni'nde çıkan "Baraj yatırımını 2018 programından çıkarmanın adı engelleme değil de nedir" başlıklı habere AK Partili meclis üyeleri tepki gösterdi.
DSİ'DEN BÜYÜKŞEHİR'E ŞOK CEVAP
DSİ'DEN BÜYÜKŞEHİR'E ŞOK CEVAP
Büyükşehir Belediyesi Eskişehir'de bulunan DSİ 3. Bölge Müdürlüğü'ne yazı yazarak, termik santralin kurulacağı alanlarla ilgili teknik bilgi istedi. Müdürlükten şok bir cevap geldi. Belediyeye gönderilen cevap yazısında adeta 'Sizi ilgilendirmez' denildi...
1 MİLYONLUK  ATM VURGUNU
1 MİLYONLUK ATM VURGUNU
Aralarında Eskişehir'in de yer aldığı 6 farklı ilde ATM’lere taktıkları düzeneklerle kopyaladıkları hesap kartlarından yaklaşık 1 milyonluk vurgun yapan 5 kişilik Romanya uyruklu çete 11 aylık takibin sonunda yakalandı.