İLÇENİN YARISI KANSER SEBEBİ TERMİK SANTRAL

Son Güncelleme : 23 Kasım 2017 08:11
İLÇENİN YARISI KANSER SEBEBİ TERMİK SANTRAL

Eskişehir'de bir etkinliğe katılan CHP Parti Meclis Üyesi Ali Öztunç, termik santrallerin kansere neden olduğunu belirterek, "Bizim Elbistan'da ilçenin yarısı kanser hastası" dedi.

Projeyi öğrendim

Eskişehir’e yapılmak istenen termik santral ile ilgili konuşan CHP Parti Meclis Üyesi Ali Öztunç’un “Maraşlı bir Elbistan’lı bir kardeşiniz olarak sizlere şunu söylemek istiyorum. Afşin Elbistan’da termik santral var. Bugün öğrendik ki Eskişehir’de de termik santral projesi varmış. Bizim Elbistan da halkın yüzde 50’si kanser hastasıdır. Sebebi de termik santraldir" dedi.

Burası yaşam alanınız

Eskişehirlilerin bu projeye karşı çıkması gerektiğini dile getiren Öztunç, "Bunu yaptırmayın, burası sizin doğanız, yaşam alanınız, memleketiniz. Termik santral belki ihtiyaçtır, ama o ihtiyaç başka türlü giderilebilir. Ben bir kardeşiniz olarak, Cumhuriyet Halk Partisinin bir meclis üyesi olarak buna direnin derim, bu termik santrali yaptırmayın derim" diye konuştu.

İzin vermeyin

Kendi ailesinde de pek çok kişinin kanser hastası olduğunu belirten Öztunç, "Benimde ailemin pek çoğunda kanser çıktı. Santralden dolayı. Topraklarımız çoraklaştı, Elbistan Ovası Türkiye’nin en büyük, en verimli ovalarından biriydi. Şuanda yılda bir ürün zar zor alınabiliyor. O nedenle bu santrale karşı direnin ve asla buna izin vermeyin derim” diye konuştu.

Yorumlar (12) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

şeref taş

23 Kasım 2017 11:11
Yapılan her şeyde CHP suçlanıyor, yapılmayanlarda da...Üretim gerek, tarıma, hayvancılığa, sanayiye yatırım gerek. Sen yolları, köprüleri, zeytinliklere yapılan santralleri yatırım olarak görüyorsan vah sana! Hizmetle yatırımı ayıracaksın birbirinden.

murat öztürk

23 Kasım 2017 11:06
Enerji elbette gerekli ama öncelik doğayı kirletmeyen enerji olmalı, termik santral ille de kurulacaksa meralara, yeşil alanlara değil. Hoş, bizde verimli yerler kurutulup OSB yapılmadı mı, hiç yer yokmuş gibi meralara cezaevi yapılmadı mı? HES lerin ömrünü hesaplamadan olur olmaz her here kurulduysa, artık ormanlar da yapılacak olan tesis kadar yakılıyor, teknoloji gelişti , daha neler neler...

Gereksiz

23 Kasım 2017 15:46
Termik santrale iyi diyebilen insanlar var içimizde. Neymiş kanser sebebi değilmiş. Zamanında bu ülkenin siyasileri radyasyon yok deyip çay içmişti. O tarafta yaşan insanların ne hastalıklar çektiğini herkes biliyor. İllaki termik santral yapılacaksa merkezlerden çok uzakta izole bir yerde yapılsın santrali savunan insanlarda burada yaşasın bakalım o zamanda koşa koşa gidecekler mi?

gürcan

23 Kasım 2017 16:53
daha iyi erken ölürüz memleket için biz canımızı veririz

salman sıtkı

23 Kasım 2017 16:24
250 sene geçse bu chp iktidar olamaz . her şeye karşı . iha ya siha ya . hes e pes e . baraja . garaja . köprüye . merdivene ...

semih

23 Kasım 2017 16:57
biz karşı değiliz bu termik santralı yaparken devlet her türlü önlemi alır inşallah hayırlısı olur

m .uğurlu

23 Kasım 2017 14:34
bu işi durdurmak için chp gene anayasa mahkemesine veya avrupa mahkemesine gider .

ABS ( chp ) fren sistemi

23 Kasım 2017 14:29
Anlaşılan o ki CHP hizmet için değil , köstek için kurulmuş bir partidir . Türkiyenin önünü kapatan frenleyen bir kuruluş .

Musti

23 Kasım 2017 13:41
Bence kanserin sebebi olan CHP kapatılmalı.

BU OYUNLAR BİTMEZ

23 Kasım 2017 13:11
" BİR ELEKTİRİK KESİMİNDE VEYA ARIZASI DURUMUNDA EN ÇOK BU KESİM VE HAVANİSİ İSYAN EDERLER MEYDANLARDA TOPLANIP " HÜKÜMET İSTİFA " NARALARINI İLK BUNLAR ATARLAR .

goll

23 Kasım 2017 09:48
nerden çıkıyor bu istemezükcüler mayalarına bakarsak altından çapanoğlu çıkar kanserin bir çok nedeni var havası en güzel ilçe mudanyada kanser oranına bakın anlarsınız

k.k

23 Kasım 2017 09:14
" chp bu ülkeye bir iş yaptımı , gören - bilen var mı .
TEİ'DEN OTİZMLİ ÇOCUKLARA DESTEK
TEİ'DEN OTİZMLİ ÇOCUKLARA DESTEK
TEI, Eskişehir’e olan sosyal sorumluluğunun bilinciyle projelerine devam ediyor.
ETB'DEN EMNİYET'E ZİYARET
ETB'DEN EMNİYET'E ZİYARET
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan, Meclis Başkanı Hasan Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir Emniyet Müdürü Engin Dinç'i makamında ziyaret etti.
4 BİN KİŞİ İFTARDA BULUŞTU
4 BİN KİŞİ İFTARDA BULUŞTU
Odunpazarı Belediyesi tarafından hazırlanan iftar programları, Yenikent Mahallesi’nde düzenlenen iftar ile devam etti.
ESKİŞEHİR'E MİLLET BAHÇESİ YAPACAĞIZ
ESKİŞEHİR'E MİLLET BAHÇESİ YAPACAĞIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eskişehir'de eski stadyumun olduğu alana 'Millet Bahçesi' yapılacağını söyledi.
CEZAEVİNDEN İZNE ÇIKTI OTOMOBİL ÇALDI
CEZAEVİNDEN İZNE ÇIKTI OTOMOBİL ÇALDI
Eskişehir’de, yarı açık cezaevinden izinli çıktıktan sonra bir şahsa ait kamyoneti çalan ve polisin takibi sonucu yakalanan şüpheli adli makamlara sevk edildi.
KILIÇDAROĞLU GELİYOR
KILIÇDAROĞLU GELİYOR
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 27 Mayıs Pazar günü Eskişehir’e geliyor.
SANAYİCİLER BİRLİK OLMALI
SANAYİCİLER BİRLİK OLMALI
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeği gerçekleştirildi.
ORMANLAR İÇİN MÜFTÜLÜKLE PROTOKOL
ORMANLAR İÇİN MÜFTÜLÜKLE PROTOKOL
Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında bir protokol yapıldı. Protokol ile Eskişehir ilindeki Cami, Kuran kursu, Müftülük hizmet binalarının bahçelerinin ağaçlandırılması, çevre düzenlemesi yapılması Orman teşkilatınca yapılacak. Müftülükte ağaç ve ormanın önemini anlatacak.
HIRSIZLARI KAZA YAKALATTI
HIRSIZLARI KAZA YAKALATTI
Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde çaldıkları tarım aletlerini Eskişehir'e getirirken kamyonetleri devrilen 4 hırsız, çekici yardımıyla Eskişehir'e getirdikleri malzemeleri satamadan polis ekipleri tarafından yakalandı.