İHMALLERİ MECLİSE TAŞIDI

16 Ağustos 2018 16:41
İHMALLERİ MECLİSE TAŞIDI

Cumhuriyet Halk Partisi 17 Ağustos büyük Marmara depreminin yıl dönümünde aradan geçen 19 yıllık süreçte hiçbir önlem alınmadığını belirterek, yaşanan ihmalleri Meclis gündemine taşıdı.

17 Ağustos milattır

Türkiye’nin yaşadığı acı depremlerden ders alması gerektiğini belirten CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Depremde hayatını kaybedenleri anarken, bu felaketten gerekli derslerin çıkarılmadığını gözlemliyoruz. 17 Ağustos Depremi ortaya çıkan can ve mal kayıpları açısından ülkemiz için bir milattır. Türkiye yaşadığı depremlerden ders çıkarmalıdır” dedi.

Ders alınmamış

Çakırözer “Yapılan açıklamalarda, orta ve ağır hasarlı olarak tespiti yapılan yapılar ile ilgili olarak da halen bazı ağır hasarlı yapıların yıkılmadığı, orta hasarlı yapıların güçlendirilmediği, imar affıyla birlikte ise iskansız, ruhsatsız ve nitelikli mühendislik hizmeti almadan, yapı denetim sürecine dahil olmadan üretilen yapılara af getirildiği belirtilmekte. Tüm bunlar on binlerce yurttaşımızın hayatını kaybettiği, on binlercesinin de yaralandığı depremden sonra hiçbir önlem alınmadığını gözler önüne sermekte. 19 yılda tek bir ders bile alınmamış” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Takma Kafana

17 Ağustos 2018 13:50
Reisin bir bildigi var ki önlem alinmiyor, demekki bundan sonra ülkemizde deprem olmayacak depremler tarih oldu. Gök kubbeyi üstümüzde direksiz tutan rabbim sana sükürler olsun.

es esli

16 Ağustos 2018 19:10
parası olan bazı çakallar.planlı plansız apartman yapıp satıyorlar..
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca, eski bir tuğla fabrikasına kumar operasyonu düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 74 kişiye 259'ar lira ceza kesildi. 
SAĞLIKSIZ EKMEKLER İMHA EDİLDİ
SAĞLIKSIZ EKMEKLER İMHA EDİLDİ
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor. 
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
Konutlarda 80- 100 lira gelen elektrik faturları 140-150 liraya çıktı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar elektrik kurumu önünde eylem yaptı.
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sıkıntısının ESKİ’nin yaptığı çalışmayla giderilmesinin mutluluğunu yaşıyor.
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde Genel Asayiş Uygulaması gerçekleştirildi.
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
Hamburg Türk Basın Birliği mensubu 15 gazeteci, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Yılmaz Karaca "Kardeş cemiyet olabiliriz" dedi.
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
Eskişehir’de, üstüne tiner dökülüp yakılan Ahmet Çelik’in (40) öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması görülürken, ablası yürekleri dağladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan abla Nilüfer Çakmak, “Ciğerimizi aldılar, onlar da yansın” dedi.