İHMALLERİ MECLİSE TAŞIDI

16 Ağustos 2018 16:41
İHMALLERİ MECLİSE TAŞIDI

Cumhuriyet Halk Partisi 17 Ağustos büyük Marmara depreminin yıl dönümünde aradan geçen 19 yıllık süreçte hiçbir önlem alınmadığını belirterek, yaşanan ihmalleri Meclis gündemine taşıdı.

17 Ağustos milattır

Türkiye’nin yaşadığı acı depremlerden ders alması gerektiğini belirten CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Depremde hayatını kaybedenleri anarken, bu felaketten gerekli derslerin çıkarılmadığını gözlemliyoruz. 17 Ağustos Depremi ortaya çıkan can ve mal kayıpları açısından ülkemiz için bir milattır. Türkiye yaşadığı depremlerden ders çıkarmalıdır” dedi.

Ders alınmamış

Çakırözer “Yapılan açıklamalarda, orta ve ağır hasarlı olarak tespiti yapılan yapılar ile ilgili olarak da halen bazı ağır hasarlı yapıların yıkılmadığı, orta hasarlı yapıların güçlendirilmediği, imar affıyla birlikte ise iskansız, ruhsatsız ve nitelikli mühendislik hizmeti almadan, yapı denetim sürecine dahil olmadan üretilen yapılara af getirildiği belirtilmekte. Tüm bunlar on binlerce yurttaşımızın hayatını kaybettiği, on binlercesinin de yaralandığı depremden sonra hiçbir önlem alınmadığını gözler önüne sermekte. 19 yılda tek bir ders bile alınmamış” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Takma Kafana

17 Ağustos 2018 13:50
Reisin bir bildigi var ki önlem alinmiyor, demekki bundan sonra ülkemizde deprem olmayacak depremler tarih oldu. Gök kubbeyi üstümüzde direksiz tutan rabbim sana sükürler olsun.

es esli

16 Ağustos 2018 19:10
parası olan bazı çakallar.planlı plansız apartman yapıp satıyorlar..
VATANDAŞ DÜŞÜK  MODELLİ ARAÇ ALIYOR
VATANDAŞ DÜŞÜK MODELLİ ARAÇ ALIYOR
Son aylarda yaşanan kur artışlarının ekonomik dalgalanmalara neden olmasından dolayı vatandaşlar sıfır kilometre araç almak yerine düşük modelli araçlara göz dikti.
ODUNPAZARI  AŞURE DAĞITTI
ODUNPAZARI AŞURE DAĞITTI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Reşadiye Cami, Çarşı Cami ve Tarihi Bölge’de yer alan Kurşunlu Külliyesi önünde Cuma Namazı Çıkışı’nda aşure dağıttı.
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Beylikovalılar Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer hükümetin önceki gün açıkladığı Yeni Ekonomi Programı’nı eleştirerek, “Krizin yükünü yoksulun sırtına yüklediler. Bu programda daha fazla işsizlik, daha fazla yoksulluk, daha fazla zam var” dedi.
KAÇAK SİGARA  OPERASYONU
KAÇAK SİGARA OPERASYONU
Eskişehir'de pilos ekipleri tarafından bir iş yerine düzenlenen operasyonda 233 paket kaçak sigara ve 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirdi.
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Başarı Eğitim Vakfı, geleceğin girişimcilerini yetiştirmek için protokol imzaladı.
DOĞANÇAYIR YOLU  ASFALTLANDI
DOĞANÇAYIR YOLU ASFALTLANDI
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler sorumluluklarında bulunan mahalle yollarında asfalt kaplama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
Tepebaşı Belediyesi tarafından 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla alzheimer hastaları için eğlence programı düzenlendi.
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Başkan Büyükerşen'e yerel seçimler konusunda iddia edildiği gibi bir rapor hazırlatmadığını söyledi.
 ESKİŞEHİR'İ  ALACAĞIZ
ESKİŞEHİR'İ ALACAĞIZ
Yerel seçimlerde yeni belediyeler kazanmak isteyen CHP'de hareketlilik başladı. Eskişehir'in kaybedileceği iddiası hakkında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Eskişehir'i kesin alacağız" dedi.