İHMALLERİ MECLİSE TAŞIDI

16 Ağustos 2018 16:41
İHMALLERİ MECLİSE TAŞIDI

Cumhuriyet Halk Partisi 17 Ağustos büyük Marmara depreminin yıl dönümünde aradan geçen 19 yıllık süreçte hiçbir önlem alınmadığını belirterek, yaşanan ihmalleri Meclis gündemine taşıdı.

17 Ağustos milattır

Türkiye’nin yaşadığı acı depremlerden ders alması gerektiğini belirten CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Depremde hayatını kaybedenleri anarken, bu felaketten gerekli derslerin çıkarılmadığını gözlemliyoruz. 17 Ağustos Depremi ortaya çıkan can ve mal kayıpları açısından ülkemiz için bir milattır. Türkiye yaşadığı depremlerden ders çıkarmalıdır” dedi.

Ders alınmamış

Çakırözer “Yapılan açıklamalarda, orta ve ağır hasarlı olarak tespiti yapılan yapılar ile ilgili olarak da halen bazı ağır hasarlı yapıların yıkılmadığı, orta hasarlı yapıların güçlendirilmediği, imar affıyla birlikte ise iskansız, ruhsatsız ve nitelikli mühendislik hizmeti almadan, yapı denetim sürecine dahil olmadan üretilen yapılara af getirildiği belirtilmekte. Tüm bunlar on binlerce yurttaşımızın hayatını kaybettiği, on binlercesinin de yaralandığı depremden sonra hiçbir önlem alınmadığını gözler önüne sermekte. 19 yılda tek bir ders bile alınmamış” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Takma Kafana

17 Ağustos 2018 13:50
Reisin bir bildigi var ki önlem alinmiyor, demekki bundan sonra ülkemizde deprem olmayacak depremler tarih oldu. Gök kubbeyi üstümüzde direksiz tutan rabbim sana sükürler olsun.

es esli

16 Ağustos 2018 19:10
parası olan bazı çakallar.planlı plansız apartman yapıp satıyorlar..