İdlib'ten çok acı haber:33 şehit

Son Güncelleme : 28 Şubat 2020 08:02
İdlib'ten çok acı haber:33 şehit

İdlib'de rejim güçlerinin düzenlediği hava saldırısında 33 asker şehit oldu. Hatay Valisi Doğan yaralı olarak hastanede tedavi altına alınan 32 askerin hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi.

İdlib'de rejim güçlerinin TSK unsurlarına yönelik hava saldırısında şehit olan asker sayısı 33'e yükseldi. Açıklamayı, gelişmeleri bildirmek üzere dördüncü kez kameralar karşısına geçen Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptı. Şehit sayısının 33'e yükseldiğini söyleyen Doğan, 32 askerin ise yaralı olduğunu açıkladı. Yaralı askerler arasında durumu ağır olan yok.

Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye getirilen yaralıların tedavisinin devam ettiğini söyleyen Doğan şunları kaydetti; "Kamuoyunu bir kez daha bilgilendirmek istiyorum. Özellikle Hataylı hemşehrilerimizi bilgilendirmek istiyorum, herhangi bir kan ihtiyacı yoktur. Sağlık personelimizin tamamı hastanede görevinin başındadır. Yaralılarımıza gerekli tedaviler yapılmaktadır. Hemşehrilerimden müsterih olmalarını, hastanelerin etrafında herhangi yığılma olmamasını buradan istirham ediyorum."

"YARALI ASKERLER SINIR KAPISINDAN İÇERİ ALINDI"

Vali, bazı askerlerin göçük altında olduğu ve kurtarma çalışmalarının yarın devam edeceği iddialarıyla ilgili soruyu ise "Şu an tüm askerlerimiz Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan içeriye alınmıştır. Yaralılarımız hastanededir" şeklinde yanıtladı.

"Yaralılarımızı Cilvegözü Sınır Kapısından Türkiye'ye aldık. Hatay'daki devlet hastanelerinde tedavileri devam ediyor. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Milletimizin başı sağolsun" diyen Doğan yaralılarla ilgili bilgilendirmeleri zaman içinde kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Halil Toksöz

28 Şubat 2020 01:14
Şehitlerimize rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum,

Mehmet

28 Şubat 2020 09:13
Milletimizin başı sağ olsun. Ailelerine sabır diliyorum. Herzaman mazluımun yanında yer alan Türk Milleti hain düşmanların hedefi oluyor. Ne Amerika, ne Rusya derken, Arap ülkeleri, pkk, işid ve iç işbirlikciler pusuda . Ama hepsinin hakkından gelecek güç ve kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur. Boşuna el ovuşturuyorlar. Allah hak ve haklının yanındadır. Zafer bizimdir.

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma