İÇTEN VE ŞİRİN BUTİK İŞLETME : YOSUN CAFE

05 Kasım 2018 15:42
İÇTEN VE ŞİRİN BUTİK İŞLETME : YOSUN CAFE

SÖYLEŞİ FERİT OKTAŞ: Gastro gezginler olarak bu haftaki lezzet durağımız Yosun Cafe oldu.

Samimi ortamı ve ev sıcaklığında hissettiren mekan dekoru tüm dokusuyla sizi etkisi altına almayı başarıyor. Pozitif enerjileri ve tüm içtenlikleri ile üç kız kardeş olan Gül Hanım, Pınar Hanım ve Defne Hanım’ın karşılamaları ile mekana ziyaretimizi yaptık. Günü sabah 09:00’da karşılayan Yosun Cafe, kahvaltı ve sonrasında keyfine eşlik eden birbirinden lezzetli tatlı çeşitleri ile günün ilerleyen saatleri için alternatif oluşturmaktadır. Doyurucu gözlemeleri, sandviçleri ve tostları ile de akşam saatlerinin de beklentisini karşılamak için bu şirin işletme 00:00’a kadar hizmet vermektedir.

YOSUN CAFE

Tam bir aile işletmesi olan Yosun Cafe, üç kız kardeş eşliğinde lezzet severleri karşılamaya başlamıştır. Üçü de üniversite lisanslarını farklı alanlarda tamamlarlar ancak hepsinin ortak hayali butik bir işleme açmaktır. Gül Hanım yüksek lisans için Eskişehir’e geldiğinde tam da hayallerini gerçekleştirecek olan mekanı bulduğunu anlar ve girişimcilik burada başlar. Üç yıldır başarı ile devam ettirdikleri bu işletmede tüm tatların ortaya çıkışı aşçı olan anneleri ile birlikte gerçekleştirilir. Menüleri için özenle oluşturulmuş her bir lezzet hiçbir katkı maddesi kullanılmadan hazırlanılmaktadır. Ayrıca özel organizasyonlar için de kahvaltı günleri, doğum günleri için hizmet vermektedirler.

GEZGİNİN YORUMU

Ayvalık’dan zeytin, zeytinyağı, özel yapılmış sosları, ev yapımı reçelleri, Trabzon’dan getirilen özel peyniri, tereyağı ile hazırlanan mıhlamaları ve yine kendi yapımları olan domates sosundan hazırladıkları menemenleri ile kahvaltı Yosun Cafe’de bir lezzet şölenine dönüşüyor.

Enfes patates püreli gözlemelerini ayrıca çok beğendiğimizi belirtmek isteriz. Tatlılardan da özellikle ıspanaklı pastaları hafif tadımlı tatlı arayanlar için bire bir. Ama sizler de bizim gibi çikolata düşkünü iseniz çikolatalı magnolialarını da tatmadan buradan ayrılmayın deriz.

(Sadece mideye değil ayrıca kalplerimize de dokunan bu şirin işletmenin sokak hayvanlarına da destek verdiğini belirmeden geçmeyelim istedik).

FİYATLARI NASIL?

Ortalama kahvaltı kişi başı 15 TL

Ortalama tost-sandviç-gözleme 7-10 TL

Tatlı çeşitleri ortalama 5-10 TL

NASIL GİDİLİR?

Eskibağlar Mahallesi, Üniversite Bulvarı No:6,Haller Gençlik Merkezi

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle