HÜKÜMET 30 AĞUSTOS'A KARŞI

02 Eylül 2018 18:02
HÜKÜMET 30 AĞUSTOS'A KARŞI

Demokrat Parti haftalık toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan DP Tepebaşı İlçe Başkanı Şükrü Ketenci, Hükümet'in 30 Ağustos'a karşı olduğunu söyledi.

Şaşalar yapılıyor

Hükümet tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın karşıtı olarak Malazgirt Zafer'inin olduğunu iddia eden Ketenci, “Resmen 30 Ağustos zafer değilmiş de sadece Malazgirt zafermiş gibi bir kutlamalar, gösteriş, şaşalar yapılıyor. 30 Ağustos karşıtı bir hükümetle karşı karşıyayız. Eğer 30 Ağustos olmasaydı biz Malazgirt Zaferi’ni Çin’de mi kutlardık yoksa Avrupa’da bir köyde mi kutlardık.” dedi.

Ceza söz konusu

Halk bankasının dolar kurunu 3. 88’e çektiğine de dikkat çeken Ketenci, “Bunun yanında diğer bankalarda sattı. Birçok bankada satış yaptı. Bu satışlarda kimlerin haberi vardı, kimler döviz aldı. Halk Bankası bugün de açıklama yapmış. 4 milyon dolara yakın bir dolar satıldığını, birçok işlemin de iptal edildiğini söylüyor. İnanmak istiyoruz ama ne kadarı doğru, ne kadarı yanlış açıklanmasını istiyoruz. Halk bankasının Amerika’dan yiyeceği bir ceza söz konusu” şeklinde konuştu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Halil Toksöz

03 Eylül 2018 01:39
Yeni mi anladınız.
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
Geçen sene zihinsel engelli çocuğu ile birlikte savaştan kaçarak Irak’tan gelen Türkmen annenin yokluk içinde yaşadığını tespit eden Eskişehir Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, ailenin evine yaklaşık 15 bin liralık eşya bağışladı.
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.
DAHA TEMİZ ÇEVRE İÇİN
DAHA TEMİZ ÇEVRE İÇİN
15 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla Abacı Grup çalışanları şehir genelinde çevre temizliği yaptı.