HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDI

Son Güncelleme : 16 Ağustos 2018 11:08
HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDI

Eskişehir’de, bir apartmana gece geç saatlerde giren iki hırsız bisiklet çalarken güvenlik kameralarına yakalandı. Bisiklet sahibi Aytaç Korum, 3 ay önce büyük zahmetlerle aldığı ve arkadaşı gibi gördüğü bisikletinin bulunmasını istiyor.

Eskişehir’de bir apartmana hırsızlık amacıyla giren 2 şahıs güvenlik kameralarına yakalandı. Binanın kapısını açan şahıslar, daha sonra güvenlik kamerasının olduğu yöne doğru ilerledi. Bu esnada bir şahıs başına montuyla güvenlik kamerasının görüş açısını değiştirdi. Ancak kendilerini çeken diğer kameralardan habersiz olan hırsızlar güvenlik kameralarına yakalanmaktan kaçamadı. Apartmanın içinde Aytaç Kurum’a ait kilitli bisikleti kısa sürede çalan hırsızlar binadan ayrıldı. 
Yaklaşık 3 ay önce büyük emek vererek aldığı bisikletin çalındığını söyleyen Aytaç Kurum, yaşadığı talihsiz olaydan sonra sanki bir arkadaşı kaçırılmış gibi hissettiğini dile getirdi. 

“İşe gitmek için aşağı indiğimde bisikletimin burada olmadığını fark ettim” 
Kurum, gece 03.00 sularında hırsızların apartmana girdiğini belirterek, “Çok güvenilir bir apartman olmasına rağmen nasıl böyle bir şey ile karşı karşıya kaldım bilmiyorum açıkçası. Gece üç, üç buçuk arası eve girdim. Bisikletimi her zaman kilitlediğim yere kilitledim ve eve çıktım. Sabah 12 gibi işe gitmek için aşağı indiğimde bisikletimin burada olmadığını fark ettim. Direkt ev sahibimi aradım. Sonrasında işe gittim. Müdahale etme gibi bir durumum olmadı. Akşam iş çıkışında direk 155’i arayıp bilgi verdim. Polis ekipleri apartman kamera görüntülerini istedi. Onlara teslim ettik” ifadelerini kullandı. “Ben bu işin peşini bırakmak istemiyorum” 
Hırsızların peşini bırakmak istemediğini söyleyen genç, “Ben bu işin peşini bırakmak istemiyorum. Nihayetinde benim kendi emeğim ile kazandığım bir bisiklet bu. Herhangi bir çalıntı mal değil, paramda bir haram mal yok. O yüzden ben bu işin peşini bırakmak istemiyorum. Görüntüleri de var elimizde. Getirip bırakmalarını istiyorum. Belki çalındı, parçalandı ama polisler bunun peşini bırakmayacaklarını da söylediler. Çünkü görüntülerde iki şahsın da yüzleri tam net profil şeklinde var elimizde. Umarım kısa zamanda bulunur” şeklinde konuştu. 

“Gerçekten bir arkadaşım çalınmış gibi hissettim” 
Ayrıca Aytaç Kurum, bisikletini 3 ay önce aldığını ve kendisi için bir arkadaş gibi olduğunu dile getirerek, “Apartmanda bulunan 8 kamerayı da izlediğimizde birinci kattaki komşumuzun da ayakkabılarının çalındığını fark ettik. İki kişi apartmana giriş yapıyorlar. Biri benim bisikletimi çalarken diğeri de apartman içerisinde bütün katları dolaşıyor. Kapıların önünde önemli bir şey olup olmadığını araştırıyor. Ben bisikletimi alalı yaklaşık 3 ay oldu. Eskişehir’de çok fazla sosyal çevrem yok. İzin günlerimde sürekli onunla beraberdim. Eskişehir’i turluyordum diyebilirim. Benim için ciddi anlamda bir arkadaştı. İşe yürüyerek gittiğim gün burukluğunu hissettim. Gerçekten bir arkadaşım çalınmış gibi hissettim. Arkadaşım ortadan kaybolmuş gibi hissettim” dedi. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İŞTE ALDIĞI CEZA
İŞTE ALDIĞI CEZA
Eskişehir’de 2013 yılında 17 yaşındaki bir kızın yanağını ısıran ve darp eden şahsa 3 yıl hapis cezası verildi. 
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
CHP İl Başkanı Rabia Akman, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın tramvaylara zam konusunda yaptığı açıklamayı eleştirdi. Akman “Açıklamayı anlamak mümkün değil” dedi.
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
Bilgi Toplama Merkezi, Yerel Gündem Araştırması yaparak vatandaşa “Yaşadığınız ilçe ve büyükşehir belediye başkanlarını başarılı buluyor musunuz?” diye sordu. Listede Büyükerşen de yer aldı.
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, özelleştirilen 15 şeker fabrikasının akıbetinin SEKA’ya benzememesi çağrısında bulundu.
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
Mahmudiye'nin Doğanca Köyü'nde vakıf arazisi olan meranın bir şirkete kiralanmasına köylüler tepki gösterdi. Mera alanında kazı yapmaya gelen ekipler çalışmalarını jandarma eşliğinde yaptı.
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
OKULDA SİYASET OLMAZ
OKULDA SİYASET OLMAZ
Eğitim İş Şube Başakanı Abdülkadir Önder AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın okulları ziyaret etmesine tepki gösterdi. Önder “Okullar siyaset dışında tutulmalı” dedi.
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
Eskişehir'de, usturayla kendisini yaralayan şahıs, polis ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilip hastaneye kaldırıldı. 
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
Eskişehir'de yolun karşısına geçerken tramvayın çarpması sonucu 1 kişi yaralandı. Tramvayın altına kalan genç, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.