HİDROTERAPİ UMUDU OLDU

Son Güncelleme : 09 Mayıs 2017 16:05
HİDROTERAPİ UMUDU OLDU

Eskişehir'de Serebral Palsi (beyin felci) hastalığıyla dünyaya gelen 6 yaşındaki Ebrar Mıngır, suyun kaldırma kuvvetiyle yapılan hidroterapi tedavisiyle yürümek için mücadele ediyor.

Henüz 7 aylıkken 1 kilogram ağırlığında dünyaya gelen Ebrar Mıngır’ın ailesi, çocuklarının hastalığını öğrendikleri günden beri çeşitli tedavi yöntemlerine başvurdu. Ebrar, Eskişehir'de bir özel fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinde haftada 2 gün hidroterapi tedavisi görmeye başladı.

Anne Semra Mıngır, yaptığı açıklamada, kızını hidroterapi tedavisi sırasında eğlenirken ve hareket ederken gördüğü için mutlu olduğunu anlatarak, tek başına ayağa kalkamayan çocuğunun havuzda el ve ayaklarını rahatlıkla oynatabildiğini dile getirdi.

Çocuğunun dünyaya geldikten bir süre sonra hastalığına dair teşhisin konulduğunu belirten Mıngır, "Bebeğim çok küçük ve zayıf olarak dünyaya geldi. Daha sonra kontrollerde hastalığının teşhisi konuldu. Bu hastalık doğduktan sonra da oluşabiliyormuş. Biz umudumuzu yitirmeden Ebrar’ın yürüyebilmesi için elimizden geleni yapıyoruz." dedi.

Ebrar Mıngır'ın suyu bebekliğinden beri çok sevdiğini ifade eden anne Mıngır, hidroterapi yönteminden umutlu olduklarını belirtti.Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle