HERHANGİ BİR İTTİFAK İÇİNDE DEĞİLİZ

21 Şubat 2019 08:55
HERHANGİ BİR İTTİFAK İÇİNDE DEĞİLİZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 31 Mart'taki yerel seçimlerde herhangi bir ittifak içinde olmadıklarını söyledi.

Karamollaoğlu, Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında, Türkiye'de bin 389 seçim bölgesinde seçime giren tek parti olduklarını belirtti.

Saadet Partisi'nin bir takım ittifaklar içinde gösterilmeye çalışıldığını dile getiren Karamollaoğlu, "Başlangıçtan beri söylediğimizi bugün yine tekrar ediyoruz. Biz bu seçimlere Saadet Partisi olarak tek başımıza gidiyoruz. Herhangi bir ittifak içinde değiliz. İttifakların yapılmasına karşı değiliz. Genel seçimlerde olduğu gibi bir baraj endişesi olmadığı için biz mahalli seçimlere ittifak içinde girmeme kararı aldık. Bütün partilere seçimlerde başarılar diliyoruz. Milletimizin sağduyuyla karar vermesini temenni ediyoruz." dedi. Son zamanlarda belediyelerde bir takım rahatsızlıkların meydana geldiğini öne süren Karamollaoğlu, belediyelerin insanların derdine derman olması gerektiğini vurguladı. Saadet Partisi'nin belediye başkan adaylarının dünyevi menfaat kaygısının olmadığını söyleyen Karamollaoğlu, "Biz yemeyeceğiz ve yedirmeyeceğiz. Bütün hizmetleri insanlarımız için yapacağız. Bunları yaparken şeffaf olacağız. Biz emanet edilen bütün belediye malına, mülküne ve nakdine yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. İsraf da etmeyeceğiz." şeklinde konuştu.  Karamollaoğlu, belediyelerin birçoğunun borç batağının içinde olduğunu ileri sürerek, "Temel sebebi belediye bütçesinin altında iki tane delik var. Bunlardan biri yolsuzluk, birisi de israf deliği. Buraları tıkamazsanız halkın hizmetine gidecek parayı bulamazsınız." ifadesini kullandı.  Konuşmaların ardından Saadet Partisi'nin il ve ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Karavicdan

21 Şubat 2019 17:03
Sivas’ta MADIMAK oteli yakılırken Belediye Başkanı değilmiydin

Burcu

22 Şubat 2019 07:08
SP belediye başkan adayları kendilerine bile oy veremeyecekler. 15 adaydan kaç tanesi tanınıyor

Talat

21 Şubat 2019 18:13
Siz bunları kaale alıyormusunuz. Vizyonlarını kaybetmiş. Rahmetlinin kemikleri sızlıyordur. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

eskişehir

21 Şubat 2019 16:05
neden o zaman meclis üyeleriniz de başka illerde chp ve hdp li insanlar var ARTIK APTAL DEĞİLİZ AKLIMIZ VAR ÇOK ŞÜKÜR HER YERDE İZLİYORUZ RAHMETLİ ERBAKANIN KEMİKLERİ SIZLIYORDUR

Her ne

21 Şubat 2019 18:00
Yuh artık. Kraliçenin damadı.

mehmet

21 Şubat 2019 11:16
Saadet Partisi ile İyi Partiyi öne çıkaran CHP. Yatın kalkın CHP'ye dua edin, sizleri gündeme taşıdığı için.

UFUK

22 Şubat 2019 15:58
ittifak yapıp yapmadığınız seçim sonuçları net olarak belirtecek