HER TÜRLÜ ÖZVERİYE HAZIRIZ

Son Güncelleme : 24 Nisan 2018 14:04
HER TÜRLÜ ÖZVERİYE HAZIRIZ

Şu sıralar grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimlerine değindi. Geniş bir ittifakın sağlanması gerektiğini belirten CHP lideri, "Bütün siyasi partilere sesleniyorum, biz her türlü özveride bulunmaya hazırız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Dün 23 Nisan'dı. TBMM'nin açıldığı tarihti. Adı Büyük Millet Meclisi... Her kesimin temsil edildiği Meclis böyle tanımlanmıştır. Ben TBMM'nin açılış konuşmasını yaparken özellikle iktidar kanadından büyük bir rahatsızlık duyuldu. Rahatsız oldular, neden? Ben Meclis'i savunuyorum onlar tek adamı savunuyorlar. Ben her kesimin TBMM'de temsil edilmesini istiyorum. Onlar darbe yasalarının arkasına saklanarak birilerinin Meclis'e gelmesini engellemeye çalışıyorlar.

20 Temmuz'da sivil darbe yapmanın kötü olduğunu izin verenlerin kötü miras bırakacaklarını söyledim diye kızdılar. Biz 15 Temmuz darbe girişimine karşı nasıl tavır aldıysak 20 Temmuz darbe girişimine de aynı kararlılıkla karşı çıkacağız. Benim derdim Türkiye, benim derdim vatanım. Herkesin huzur içinde yaşamasını istiyorum.

24 Haziran seçimi bir parti seçimi değildir, kişisel kavga alanı değildir, kişisel koltuk arayışı seçimleri değildir. Bu seçimler, 'söz konusu vatansa gerisi teferruattır' seçimidir. Geniş bir ittifakı birlikteliği sağlamak zorundayız. Herkes parlamentoda yerini almalıdır. Devleti kirlettiler şu anda adalet yok devlette. Dönem sen ben dönemi değildir. Vatanı kurtarma, beraber hareket etme dönemidir. Bütün siyasi partilere sesleniyorum, biz her türlü özveride bulunmaya hazırız.

Haziran ayında bugün hava güzel eğlenmeye gidelim, tatile gidelim gibi bir lüksümüz yok. Ülkeyi, bayrağını seven herkes sandığa büyük bir onurla gidecek."

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

yetişin .

24 Nisan 2018 16:01
,,,, paçası tutuştu . beterini versin .

Seçmen

24 Nisan 2018 17:04
Tamam o zaman her türlü özveriye hazırsan ilk önce CHP nin genel başkanlık koltuğunu gereksiz yere işgal etmeyi bırakarak başla...
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
Eskişehir'de, direksiyon başında uyuyan sürücü refüjdeki aydınlatma direği ve trafik ışıklarına çarptı. 
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.