HER ŞEY KAYIT ALTINDA

14 Kasım 2019 15:45
HER ŞEY KAYIT ALTINDA

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesini ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Vali Özdemir Çakacak ile birlikte Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'nin Kaymaz Altın Madeni’nde inceleme yaparak buradaki üretim faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Altın dökümü

Madenin döküm tesisinde incelemelerde bulunan Bakan Varank, Vali Çakacak ve beraberindekiler, tesisteki işçilerle altın dökümü yaptı. Döküm tesisinin ardından cevher çıkarma işleminin gerçekleştirildiği açık ocak sahasını gezen Bakan Varank, Vali Çakacak ve beraberindekiler, burada patlatma işlemini gerçekleştirmek üzere düğmeye bastı.

Yüksek oranda

Bakan Varak yaptığı açıklamada, Koza Altın'ın 2016'da TMSF yönetimine geçtiğini kaydetti.

Varank, "Bu tesisler ve Koza Altın daha önce maalesef ülkemiz aleyhine çalışan terör örgütü (FETÖ) mensuplarınca işletilen işletmelerdi. Burası TMSF'ye, devletimize geçtikten sonra görüyoruz ki her şey kayıt altına alındı ve yüzde 220 gibi yüksek oranlarda kar etti" dedi.

Öncü ülkeler

Çevresel duyarlılığa önem verdiklerini belirten Bakan Varank, sadece üretimin değil çevreye gösterilecek hassasiyetin de sürdürülebilir kalkınmanın bir parçası olduğunu kaydetti. Varank, "Herkes bu tesisleri gezebilir, buradaki işlemlerin nasıl çevreye duyarlı bir şekilde yapıldığına, azami hassasiyetin gösterildiğine herkes şahitlik edebilir. Yerli üreticilerimizin göstereceği azami ihtimamla Türkiye'yi altın sektöründe de öncü ülkelerden biri yapmak istiyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama