HEDEFİMİZ YABANCI YATIRIMCI

10 Eylül 2019 15:55
HEDEFİMİZ YABANCI YATIRIMCI

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Ak Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay’ı ağırladı.

Önemli bölge

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyetleri ve hayata geçirdiği projeler hakkında Günay’a detaylı bilgi veren Başkan Küpeli, EOSB Yönetim Kurulu’nun yakalamış olduğu sinerji ile hedeflediği projeleri hayata geçirdiğini vurguladı. EOSB’nin yabancı yatırımcılar için de önemli bir bölge olduğunu söyleyen Küpeli “Yabancı yatırımcıların bölgemizi tercih etmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Karşımıza çıkan engelleri aşmak için de yönetim kurulu olarak her türlü yolu deniyoruz” dedi.

50 yıllık planlar

EOSB’nin eğitim adına atmış olduğu adımların değerli olduğunu vurgulayan Günay “Her yıl ihtiyaçtan fazla mezun veriyoruz. Bunun yerine Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu sektörler ve geleceğin meslekleri belirlenerek, 50 yıllık planlar yapılmasının işsizliği düşüreceğini düşünüyorum. Arz ve talebe bakarak planlama yapmak ve etki analizini çıkarmak önemli” diye konuştu.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Akademik Retikulum

10 Eylül 2019 16:05
Nihayet her yıl ihtiyaçtan fazla mezun verildiği anlaşılabilmiş 4 milyona yakın üniversite mezunu işsiz kendim bizzat yaşadım 4 yıllık fakülte mezunuym diye fabrikalara başvurup işçi bile alınmadığım dönemler oldu.Yaş kırka yaklaştı ekmek kavgasında lisans mezunu olup bu kadar zorlanacağımı bilseydim lise biter bitmez askere gider gelir lise düzeyinden kpss ye girer veya bir fabrikaya işçi girerdim.Bari bundan sonrakiler sıkıntı çekmesin.

vatandaş

11 Eylül 2019 15:45
Günay hanım cek , cak lı konuşuyor. sanki muhalif vekil.

Şeker'li

10 Eylül 2019 19:10
Bu adama karşı önyargılıydım ama adam ağzından ne çıkıyorsa anında karşılık buluyor. Helal olsun. Zorla koca yatırımı kazandırdı Eskişehir'e. Okul açılışını yaptı. Tebrikler sayın başkan.