HAYVAN ÜRETİCİLERİ İLGİDEN MEMNUN DEĞİL

07 Ağustos 2018 16:47
HAYVAN ÜRETİCİLERİ  İLGİDEN MEMNUN DEĞİL

Eskişehir’de hayvan üreticilerine göre bu yıl yem fiyatlarındaki artış kurbanlık fiyatlarına yansımadı. Üretici, buna rağmen hayvanların talep görmemesinden dert yanıyor.

Talep az

Yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte hayvan pazarları hareketlenmeye başladı. Başka şehirlerden ve civar köylerden getirilen kurbanlıklar satışa çıkarıldı. Geçen yıla göre fiyat artışının makul düzeylerde olduğunu aktaran üretici Abdullah Gencer, buna rağmen vatandaşın talep göstermediğini dile getirdi.

Fiyatlar değişiyor

Enflasyona göre fiyat ayarlamalarının yapıldığını ve hayvan bakımının göz önünde bulunduğunu söyleyen Gencer, “Fiyatlar hayvanına göre değişiyor. 800 liraya var. Bin liraya var. Bin 500 liraya var. Hayvanın durumuna, kilosuna göre değişiyor. İyi baktıysak, mücadele ettiysek bin-bin 500 lira arası koyunlar satılıyor. Kurban fazla da pahalı değil" dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

davar

08 Ağustos 2018 13:10
iki ufakbaş davarla sektöre girdim birini kendim keserim birinide 1000 tl ye sattım,memnunum sektörden satışlarda % 100 gibi bir rakkama ulaştım,Önümüzdeki senelere bakacağız.(seneye hedef 4 ufakbaş davar)

cevap

08 Ağustos 2018 14:24
Davar adlı arkadaşa sesleniyorum,işleri 4 kat büyüterek büyük risk alıyorsun ekonomideki dalgalanmaları,dolar,euro daki sert artışları Dow Jones borsasının endüstri endeksini göze aldığında 4 kat büyümenin sana ekstra bir maliyet ve risk getirdiğini göreceksin,artık ekonomi dünyada ortak bir paydadır,dikkat edeceksin,seneye 3 davar ile tekrar sektöre dönersin umarım davar kardeşim.
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.