HAYVAN ÜRETİCİLERİ İLGİDEN MEMNUN DEĞİL

07 Ağustos 2018 16:47
HAYVAN ÜRETİCİLERİ  İLGİDEN MEMNUN DEĞİL

Eskişehir’de hayvan üreticilerine göre bu yıl yem fiyatlarındaki artış kurbanlık fiyatlarına yansımadı. Üretici, buna rağmen hayvanların talep görmemesinden dert yanıyor.

Talep az

Yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte hayvan pazarları hareketlenmeye başladı. Başka şehirlerden ve civar köylerden getirilen kurbanlıklar satışa çıkarıldı. Geçen yıla göre fiyat artışının makul düzeylerde olduğunu aktaran üretici Abdullah Gencer, buna rağmen vatandaşın talep göstermediğini dile getirdi.

Fiyatlar değişiyor

Enflasyona göre fiyat ayarlamalarının yapıldığını ve hayvan bakımının göz önünde bulunduğunu söyleyen Gencer, “Fiyatlar hayvanına göre değişiyor. 800 liraya var. Bin liraya var. Bin 500 liraya var. Hayvanın durumuna, kilosuna göre değişiyor. İyi baktıysak, mücadele ettiysek bin-bin 500 lira arası koyunlar satılıyor. Kurban fazla da pahalı değil" dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

davar

08 Ağustos 2018 13:10
iki ufakbaş davarla sektöre girdim birini kendim keserim birinide 1000 tl ye sattım,memnunum sektörden satışlarda % 100 gibi bir rakkama ulaştım,Önümüzdeki senelere bakacağız.(seneye hedef 4 ufakbaş davar)

cevap

08 Ağustos 2018 14:24
Davar adlı arkadaşa sesleniyorum,işleri 4 kat büyüterek büyük risk alıyorsun ekonomideki dalgalanmaları,dolar,euro daki sert artışları Dow Jones borsasının endüstri endeksini göze aldığında 4 kat büyümenin sana ekstra bir maliyet ve risk getirdiğini göreceksin,artık ekonomi dünyada ortak bir paydadır,dikkat edeceksin,seneye 3 davar ile tekrar sektöre dönersin umarım davar kardeşim.
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
 Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
Kütahya ve Eskişehir sınırları içinde yer alan Porsuk Barajı'nda binlerce ölü balık ve kerevitin kıyıya vurması vatandaşları endişelendirdi. 
BOKSÖR DOKTORLAR
BOKSÖR DOKTORLAR
Eskişehir'de çeşitli hastanelerde görevli profesörden pratisyene birçok doktor, günün stresini ve yorgunluğunu boksla atıyor.
ES-ES AŞKI
ES-ES AŞKI
Eskişehirspor’un Gazişehir Gaziantep FK’yı konuk ettiği TFF 1. Lig 6. hafta maçında tribünde gelinlik ve damatlıkla maç izlemeye gelen çift ilgi odağı oldu. 
OKUL ÖNLERİ DAHA GÜVENLİ
OKUL ÖNLERİ DAHA GÜVENLİ
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleşen ‘Okul Geçit Görevlileri’ projesi ile okul önlerinde öğrencilerin karşıya daha güvenli geçmeleri sağlanıyor. 
TAVŞAN HIRSIZLARI KAMERAYA YAKALANDI
TAVŞAN HIRSIZLARI KAMERAYA YAKALANDI
Eskişehir'de bir evcil hayvan dükkanının önünde bulunan tavşanı çalan hırsızlar, saniye saniye güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. 
80'LİK NİNELERİN OKUMA AZMİ
80'LİK NİNELERİN OKUMA AZMİ
 Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinde bir araya gelen 4 nine, ilerleyen yaşlarına rağmen balkonu sınıfa çevirerek okuma öğreniyor. 
'SÜSLÜ KADINLAR'DAN BİSİKLET TURU
'SÜSLÜ KADINLAR'DAN BİSİKLET TURU
Ülke genelinde 65 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" Eskişehir’de de renkli görüntülere sahne oldu. 
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.