HAYAT KURTARACAKLAR

24 Aralık 2016 17:01
HAYAT KURTARACAKLAR

Eskişehir’de okuyan üniversite ve lise öğrencilerine yönelik, Hayat Kurtar Yaşamları Değiştir Projesi dahilinde ‘Geleceğin Donörleri Fikir Kampı’ gerçekleştirildi.

Çalışmalar yürütüldü

Avrupa Birliği ile Merkezi Finans ve İhale Biriminin yürüttüğü proje kapsamında 100 üniversite öğrencisi ve 100 lise öğrencisi, kampa katıldı. Sivil Toplum Diyaloğu 4. döneminde gerçekleştirilen kamp dahilinde Türkiye ve dünya üzerindeki kan bağışı farkındalık metotları ve bu metotlarda kullanılan materyaller gibi konularda uzman eğitmenler eşliğinde çalışmalar yürütüldü.

Önemli katkı

Kampta bir konuşma yapan Kızılay Şube Başkanı Yüksel Girgin, projenin yeni metotlar geliştirmede en önemli faaliyetlerinden biri olduğunu dile getirdi. Girgin, “Bir tarafta sanal gerçeklik yoluyla bağışlanan kan ürünlerinin serüvenini şekillendirecek gençlerimiz, diğer tarafta bilinçaltı sürekli kan stoğu azalması mesajını veren işletmelerin iş yerlerinde sağlayacakları iyi niyet sözleşmeleri aracılığıyla her birey için yeni bir metot oluşturmaya güç katmış olacak” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama