HAYALLERİNİN PEŞİNDEN KOŞACAK

Son Güncelleme : 11 Temmuz 2018 13:07
HAYALLERİNİN PEŞİNDEN KOŞACAK

Doğuştan hidrosefali hastası olan Eskişehirli genç kız, Adana'da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde nöroendoskopi sistemiyle yapılan ameliyat sayesinde sağlığına kavuştu.

23 yıldır hastanelerde


Esma Nur Hıncal, doğuştan hidrosefali hastalığı olduğu için 23 yıllık ömrünü hastanelerde geçirdi. Daha önce bu rahatsızlıktan kafasına şant takılarak tedavi olmaya çalıştı. Ancak genç kız sürekli baş ağrısı, halsizlik, yüzünden normal hayatını idame ettiremedi. Bu nedenle hastalığın başka türlü tedavisi için araştırma yapan aile Adana'da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığında nöroendoskopi yöntemiyle hidrosefali hastalarının tedavi edildiğini öğrendi.

Sağlığına kavuştu


Genç kız, annesi Aysel Hıncal (49) ile birlikte hastaneye geldi. Genç kızı Doç. Dr. Derviş Mansuri Yılmaz muayene etti. Bir süre sonra da genç kızın hastalığına nöroendoskopi yöntemiyle müdahale edildi. Genç kız kısa sürede sağlığına kavuşurken şiddetli baş ağrıları ve halsizlik şikayetleri de geride kaldı. Hıncal, artık yarım kalan hayallerini gerçekleştirmek istediğini, liseyi bitirdikten sonra üniversiteye gidemediğini en büyük hayalinin üniversitede güzel bir bölüm kazanarak geleceğe ilk adımını atmak istediğini belirterek doktoruna sarılıp ona teşekkür etti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle