HAYALLERİ ALPER POTUK OLMAK

21 Kasım 2017 09:06
HAYALLERİ ALPER POTUK OLMAK

Eskişehirspor'dan Fenerbahçe’ye transfer olan Alper Potuk’un ilk kulübü Çiftelerspor’da, yıldız futbolcu örnek isim olarak gençlere anlatılıyor.

2002-2005 yılları arasında Çiftelerspor’da forma giyen ve kısa sürede yeteneği ile sivrilerek Eskişehirspor’a geçiş yapan Alper Potuk, kulübün gençlerine umut ışığı oluyor. Eskişehir Süper Amatör Liginde mücadele eden Çiftelerspor’da, teknik heyet ve oyuncular, Alper Potuk’un kulüp için bir idol olduğunu ve Fenerbahçe’ye kadar uzanan gelişiminin, takımdaki gençlere bir motivasyon kaynağı oluşturduğunu belirttiler.

Çiftelerspor Genel Kaptanı Doğan Kökten, oyuncunun gelişiminden dolayı gurur duyduklarını aktardı. Alper Potuk’un Çiftelerspor için bir simge haline geldiğini söyleyen Kökten, “Alper Potuk’un babası memurdu. Bolvadinli kendisi aslında. Babası ile beraber tayin olup Çifteler’e gelmişlerdi. Abisiyle beraber altyapımıza müracaat etti. 2002 yılıydı yanılmıyorsam. 2002-2005 yılları arasında altyapımızda forma giydi. Sonra 2005’te, Eskişehirspor altyapısına verdik. 2009’da da orada profesyonel imzayı attı. Bir ay öncesinde de kendisini ziyaret gittik. Bizi ağırladı. Çiftelerspor’a her zaman destek olduğunu açıkladı” şeklinde konuştu.

Alper Potuk’un çalışmayı seven ve hırslı bir futbolcu olduğunu belirten Çiftelerspor Futbol Antrenörü Yücel Yüce ise hedeflerinin, yeni Alperleri keşfetmek olduğunu vurguladı. Alper Potuk gibi yeteneklerin kolay bulunamayacağını söyleyen Yüce, “Alper Potuk, Çiftelerspor’da 3 sezon oynadı. 3 sezondan sonra Eskişehirspor’a yönlendirdik. Eskişehirspor altyapısında devam ettikten sonra profesyonel oldu. Bizim amacımız da zaten Alper Potuk gibi yetenekleri keşfedip, onları piyasaya, bizden daha iyi takımlara, elit düzeydeki takımlara göndermek” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

essen

21 Kasım 2017 23:16
Adam gibi adam yücel hoca.Türk futboluna düzgün karakterin beyefendi kişiliğin ile daha nice alper ler sunacağına inancım tamdır.
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.