HAYALLERİ ALPER POTUK OLMAK

21 Kasım 2017 09:06
HAYALLERİ ALPER POTUK OLMAK

Eskişehirspor'dan Fenerbahçe’ye transfer olan Alper Potuk’un ilk kulübü Çiftelerspor’da, yıldız futbolcu örnek isim olarak gençlere anlatılıyor.

2002-2005 yılları arasında Çiftelerspor’da forma giyen ve kısa sürede yeteneği ile sivrilerek Eskişehirspor’a geçiş yapan Alper Potuk, kulübün gençlerine umut ışığı oluyor. Eskişehir Süper Amatör Liginde mücadele eden Çiftelerspor’da, teknik heyet ve oyuncular, Alper Potuk’un kulüp için bir idol olduğunu ve Fenerbahçe’ye kadar uzanan gelişiminin, takımdaki gençlere bir motivasyon kaynağı oluşturduğunu belirttiler.

Çiftelerspor Genel Kaptanı Doğan Kökten, oyuncunun gelişiminden dolayı gurur duyduklarını aktardı. Alper Potuk’un Çiftelerspor için bir simge haline geldiğini söyleyen Kökten, “Alper Potuk’un babası memurdu. Bolvadinli kendisi aslında. Babası ile beraber tayin olup Çifteler’e gelmişlerdi. Abisiyle beraber altyapımıza müracaat etti. 2002 yılıydı yanılmıyorsam. 2002-2005 yılları arasında altyapımızda forma giydi. Sonra 2005’te, Eskişehirspor altyapısına verdik. 2009’da da orada profesyonel imzayı attı. Bir ay öncesinde de kendisini ziyaret gittik. Bizi ağırladı. Çiftelerspor’a her zaman destek olduğunu açıkladı” şeklinde konuştu.

Alper Potuk’un çalışmayı seven ve hırslı bir futbolcu olduğunu belirten Çiftelerspor Futbol Antrenörü Yücel Yüce ise hedeflerinin, yeni Alperleri keşfetmek olduğunu vurguladı. Alper Potuk gibi yeteneklerin kolay bulunamayacağını söyleyen Yüce, “Alper Potuk, Çiftelerspor’da 3 sezon oynadı. 3 sezondan sonra Eskişehirspor’a yönlendirdik. Eskişehirspor altyapısında devam ettikten sonra profesyonel oldu. Bizim amacımız da zaten Alper Potuk gibi yetenekleri keşfedip, onları piyasaya, bizden daha iyi takımlara, elit düzeydeki takımlara göndermek” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

essen

21 Kasım 2017 23:16
Adam gibi adam yücel hoca.Türk futboluna düzgün karakterin beyefendi kişiliğin ile daha nice alper ler sunacağına inancım tamdır.
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.