HAYALİ PİLOT OLMAK!

09 Temmuz 2016 12:12
HAYALİ PİLOT OLMAK!

Gazetemizin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Mini Kral ve Kraliçe Yarışması geçtiğimiz ay tamamlandı. Miniklerin büyük ilgi ve heyecanla katıldığı yarışmanın Mini Kralı Atakan Taha Yeşildağ ve ailesi ile keyifli sohbet gerçekleştirdik. Mini Kralımız Atakan Taha büyüyünce Pilot olmak istediğini dile getirdi.

Es-Esi seviyorum 

Pilot Binbaşı İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencisi 5 yaşındaki Mini Kralımız Atakan Taha

Anneannesi Münire ve Dedesi Hasan Hüseyin'i gezdirmek için pilot olmak istediğini söyledi.

Arkadaşları Emir ve Nida ile oyun oynamayı çok sevdiğini söyleyen Mini Kralımız Taha,

"Arabaları çok seviyorum. En çok futbol oynamayı seviyorum. Verilen hediyelerden en çok bisiklet ve tableti beğendim" dedi. Söyleşimiz sırasında Eskişehirspor'un marşını da okuyan Taha, "Ben en çok Es-Es'i seviyorum. Büyüyünce pilot olmak istiyorum. Dedemle anneannemi uçağa bindirip onları gezdireceğim" diye konuştu.

ANNE EBRU YEŞİLDAĞ:

OĞLUMLA GURUR DUYDUM 

Mini Kralımız Atakan'ın çok akıllı ve uslu bir çocuk olduğunu dile getiren anne Ebru Yeşildağ, Mini kral annesi seçildiği an çok özel hissettiğini ve oğluyla gurur duyduğunu söyledi.

Mini Kral Atakan Taha nasıl bir çocuk?

Yerine göre şımarık, ben olmadığım zaman çok akıllı uslu. Hep başkalarıyla büyüdüğü için çok efendi akıllı. Birazcık çekingen ama sonra alışıyor. Atakan çok hırslı bir çocuk ama çok da yardım sever. Parka gittiğimizde kendi bisikletini arkadaşlarına veriyor. Mini Kral olduğunda bisiklet alınca evdeki bisikleti başka bir arkadaşına verdi. Sürekli dışarıda olmak istiyor. Futbol oynamayı çok seviyor. Şımarık ama ukela bir çocuk değil. Biraz da inatçı.

Oğlunuz ile evde bir gününüz nasıl geçiyor?

Atakan Taha'ya anneannesi bakıyor. Sabahları ben evden çıkarken Atakan Taha'yı Anaokuluna bırakıyorum. Öğlen anneannesi gidip alıyor. Akşam eve geldiğimizde birlikte ödev yapıyoruz, parka gidiyor, oyun oynuyoruz. Sevdiği çizgi filmeleri izliyoruz.

Arkadaşlarıyla arası nasıl? Öğretmeni Atakan Taha ile ilgili neler diyor?

Atakan sınıfın en espirili öğrencisi ve dişleri çok iyi olduğu için diş kralı seçildi. Öğretmeni atakan için güzel şeyler söylüyor. Arkadaşlarıyla iletişiminin çok iyi olduğunu, paylaşımcı olduğunu ve çok esprili olduğunu söylüyor. Durup dururken espri yapıyormuş ve arkadaşları gülüyormuş. Esprili olduğunu öğrendiğimizde çok şaşırdık biz.

Atakan Taha'nın geleceği için temennileriniz nelerdir?

Min i Kral Kraliçe yarışmasının olduğu gün önceki yıllarda mini kraliçe olan kız gelmişti. Çok güzel bir yerde okuyordu, biz de Atakan'ı daha iyi bir yerde görmek istiyoruz. Atakan Pilot olmak istiyor. Bizim için futbolcu da olsa, pilot da olsa efendi olması yeterli.

Mini Kral'ın annesi olarak yarışma anında neler hissettiniz?

Ben kendimi çok özel hissettim ve oğlumla çok gurur duydum.

BABA MAHMUT YEŞİLDAĞ : HERKES DESTEK VERDİ 

Sakarya Gazetesi'nin düzenlemiş olduğu tavla turnuvalarına katıldığını dile getiren baba Mahmut Yeşildağ, Atakan Taha'nın birinci olması için akrabaları ve arkadaşları tarafından destek gördüklerini söyledi.

Yarışmaya katılmaya nasıl karar verdiniz?

Atakan Taha'nın bebekliği de çok güzeldi. Arkadaşlarımız ajansa falan yazdırmamızı öneriyorlardı ama çok sıcak bakmıyorduk. Ban Sakarya Gazetesi'nin düzenledği tavla turnuvalarına katıldım, zaten sürekli Sakarya Gazetesi alıyoruz. Bir gün Sakarya Gazetesi'ndeki ilanı gördük ve başvuralım dedik. Biz de başvurduk. Akrabalarımız, arkadaşlarımız hepsi kupon alıp, biriktirdiler.

Yakınlarınızdan nasıl tepkiler aldınız?

Kupon biriktirmeye başladığımızda herkes Atakan Taha'nın birinci olacağını söyledi. Okulda falan düzenlenen etkinliklerde birinci oluyor. Sınıfın espirilisi, Diş Kralı, Koşu yarışmasında birinciliği var.

Atakan Taha yarışmaya katılacağının farkında mıydı?

Farkındaydı. Bisiklet çok istiyordu. Bisikleti var ama o günde en çok bisiküvüler hoşuna gitti. Yarışmaya katılmadan önce evde çalıştırmadık. Çizgi film karakterlerni çok seviyor bazen Batman, bazen örümcek adam izliyoruz. Gitmeden önce ben örümcek adam gibi tırmanacağım dedi ama yapmadı. Tamamen doğal çıkıp orada karar verdi. Biz de çok şaşırdık.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BÜLENT IŞIK

13 Temmuz 2016 17:04
MİNİ KRAL'I KUTLUYORUM.BENİM OĞLUM DA 2001 YILININ MİNİ KRALI..ERHAN IŞIK.. SUNUCU BÜYÜYÜNCE NE OLMAK İSTİYORSUN DİYE SORDUĞUNDA "ASKER OLMAK İSTİYORUM" DEMİŞTİ;ŞİMDİ HAVA HARP OKULU'NDA PİLOT ADAYI 20 YAŞINDA BİR DELİKANLI.İNŞALLAH ATAKAN TAHA'NIN DA ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN.ANNE VE BABASINI DA KUTLUYORUM,HAYIRLI OLSUN....

ayten tuna

09 Temmuz 2016 12:53
ay ne çok önemli....