HASTANELERDE DENETİM

16 Şubat 2018 11:10
HASTANELERDE DENETİM

Sağlık Bakanlığı heyeti Eskişehir’e gelerek yapımı devam eden Şehir Hastanesinde ve Yunus Emre Devlet Hastanesi ek bina inşaatlarında inceleme ve değerlendirmede bulundu.

Yapılan incelemeye, Kamu Hastaneler Genel Müdürü Doç. Dr. Furkan Erol Karabekmez, Kamu Hastaneleri Genel Müdür yardımcısı Prof. Dr. Murat Alper, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İncesöz, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü proje daire başkanı Arif Dündar Ekinci, Denetim ve Müşavirlik Hizmetleri Daire Başkanı Mehmet Özer katıldı.
Sunum yapıldı
Yüzde 85 tamamlanma oranına sahip Eskişehir Şehir Hastanesi inşaatıyla ilgili ayrıntılı sunum, yetkili inşaat firma temsilcilerince Eskişehir Sağlık Müdürlüğü konferans salonunda yapıldı. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge ve tüm Eskişehir hastane yöneticileri toplantıda sunum üzerinden değerlendirmelerde bulundular.
Detaylı inceleme
Değerlendirme toplantısının ardından Bakanlık heyeti 2018 yılında açılması planlanan Eskişehir Şehir Hastanesi ile Yunus Emre Devlet Hastanesi inşaat sahasında detaylı incelemelerde bulundu. Sağlık Bakanlığı heyeti Eskişehir’deki sağlık alanındaki yatırımların takipçisi olduklarını belirterek her iki hastanenin de 2018 yılının ikinci yarısında hizmet vermesi için çalışan firma yetkililerine ve il sağlık müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

davut

16 Şubat 2018 14:28
eski ssk hastanesinin modern olduğunu söyleyenler önceki halini bilmiyor galiba bu hastane devlet hastanesi olduktan sonra iyileşti.ayrıca ilaca katkı payı yeni bir şey değil yıllardan beri var. birde şunu hatırlayın ssk eczanesindeki ilaç kuyruğunu ilaç yoksa dışardan paranla alacaksın.

Halk

16 Şubat 2018 14:23
Daha dün sağlık ocağına gittim muaniye oldum boğaz enfeksiyonu dedi gönderdi reçete verip doktor eczane bir hap ile bir fısfıs ve bir vitamin verdi ve 38 tl ücret aldı neden bu kadar çok tuttu dedim doktor parasına kesildiğini söyledi ve inanın yanımda o kadar para olmadığı için ilaclarımı alamadım çıktım gittim daha sonra borç aldım gittim aldım yeri geldiğinde bir ekmek alacak para bulamıyoruz olmayınca olmuyor maalesef dur bakalım bu şehir hastaneleri bitince ne kadar daha fazla ücret ödeyeceğiz cebimizden daha doğrusu olmayan cebimizden hayırlısı

Mehmet

16 Şubat 2018 12:42
Sizler bırakın bu denetlemeyi de bu hastane açıldığında bu hastaneyi kimler işletecek Devletmi yoksa yap işlet devret modeliyle şahıslarmı ayrıca ücret lendirme nasıl olacak şimdi bile yarım yamalak hizmet veren hastanelerde bir emekli muayene olsa 4050 TL gibi bir muayene ve ilaç parası alınıyor düşünün bir emekli bir ayda en az üç dört kere doktora gidiyor ve aybaşında maaşından en az 200 250 TL gibi muayene ve ilaç bedeli kesiliyor. Hani sosyal devletiz diyorsunuz ya şimdi insanların kafası tamamen karışık İstanbuldaki yap işlet devret modeli olan köprüdeki sistem gibi hizmet verecek olan hastaneden vatandaşlar hiç ama hiç memnun olmayacaklar bu şimdiden anlaşıldı çünkü yap işlet devret modelleri böyle rahmetli Bülent Ecevit döneminde yapılan Eskişehir SSK hastanesi ilk yıllarda ne çalışandan ne de emekliden bir kuruş almadan hizmet veriyordu ve halen daha bu eski SSK hastanesi şimdi yapılan hastaneden daha modren ve daha sağlam ve daha büyük 50 60 yıl önce yapılmasına rağmen boşuna övünmeyin hastane yaptık filan diye.

heykelciiiiii.....

16 Şubat 2018 15:46
Yapılan hastanelere karşı çıkanlar kör inat sahipleri , ne çabuk unuttunuz ameliyat ipliği bulunmadığı için beklediğiniz günleri. Siz böyle devam edin bu kervan yürüyecek.Sizde böyle yırtına yırtına inadınızda boğulacaksınız

cengiz

11 Mart 2018 11:57
heykelciye cevap şimdide peçete yok.

Mehmet

16 Şubat 2018 15:29
Hastanelerin önceki hallerini, daha önceki hallerini ve şu anki hallerini de biliyorum. Hastanelerin şu anki durumu da bir rezaletki bir rezalet sanki hastane değilde sağlık ocağı bir doktora 100 hasta veya bir doktora en az elli hasta bu mu hastanelerin iyiliği daha kapıdan girer girmez ayakta tahlil yok film yok iki ilaç tamam 10 yıldır hastanelerdeki personel sayısı, doktor sayısı aynı ama hasta sayısı elli kat arttı. Ben 10 15 yıldır hastaneye gidipde tedavi olanını görmedim. Özel hastaneler zaten rezalet para tuzağı, tıp fatültesinin hali içler acısı 15 sene önce 77 adet proesör kadrosu ve hacası varken şimdi sağdan say 5 kişi soldan sağ 7 adet prof. var. tıp fakültesi şu an sağlık ocağı gibi velhasıl sağlık çöktü bunu görmeyen ve bilmeyen ahmak ve körler olabilir ama bunları kabul etmem mümkün değildir kabul edenlere de herkes layık olduğu şekilde yönetilir uğurlar ola.

alp

19 Şubat 2018 00:32
Yahu ecevit deyip duruyorsunuzda hangi duvarda çivisi var.Rahmetli öldü ne konuşuldu? iki şiiri vardı,daktilosu vardı ha birde rahşanı çok severdi o kadar.
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.