HASTANEDE ZEHİRLENME İDDİASI

28 Ocak 2019 10:06
HASTANEDE ZEHİRLENME İDDİASI

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Şehir Hastanesi’nde taşeron çalışanların etkilendiği zehirlenme olayı yaşandığı ve bu olayın üstünün örtüldüğünü söyledi. Süllü, Sağlık Bakanı'nın konuyla ilgili soruları cevaplamasını istedi.

Şehir Hastanesi ile ilgili sürekli şikâyet aldıklarını belirten Dr. Jale Nur Süllü, kendilerine ulaşan bir zehirlenme olayının önlem alınmadan ve çalışanlara konuşmamaları konusunda baskı yapılarak üstünün kapatıldığı bilgisini aldıklarını söyledi. Bu olayı soru önergesi ile bakanlığa sorduklarını aktaran Süllü “Yapımında gerekli önlemler alınmayan, taşeron işçilerin sorunlar yaşadığı, hala eksikleri bulunan ve yönetilemeyen bir hastanede çığ gibi büyüyen sorunlara her gün bir yenisi ekleniyor” dedi.

Süllü, kendilerine bildirilen zehirlenme olayının ayrıntılarını şu şekilde aktardı. “10.01.2019 tarihinde Eskişehir Şehir Hastanesi’nde ameliyathanelerde hissedilmeye başlanılan kokunun süreç içerisinde çalışanlarda mide bulantısı, baş ağrısı, baş dönmesi ve boğazda kuruluk ve yanma şikâyetlerine dönüştüğü, alerjik hassasiyeti olanların etkilendiği Eskişehir Şehir Hastanesi yönetimine bildirildiği ve hastane yönetiminin konu ile ilgili olarak araştırma gerçekleştirdiği belirtilmiştir.

Araştırma sonucu Eskişehir Şehir Hastanesi taşeron firması zemin döşemede kullandığı “epoksi” maddesinin havalandırmaya karıştığı tespit edildiği ve konunun iş güvenliği tutanaklarına geçtiği bilgisi aktarılmıştır. Firmanın zemin döşeme çalışmasını gerçekleştirirken hastane yönetimine konuyu aktardığı ve yönetimin bilgisi olmasına rağmen önlem almadığı söylenmektedir.. Eskişehir’de binlerce kişinin yararlandığı ve yüzlerce çalışanı olan Şehir Hastanesi’nde yaşanan, insan sağlığını ve iş güvenliğini tehdit eden olayın açığa kavuşması ve bu olayların bir daha yaşanmaması adına gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir.

Süllü verdiği önergede şu soruları sordu; 

Şehir Hastanesi’nde yaşanan bu olay ile ilgili soruşturma başlatılmış mıdır? AKFEN firmasının zemin döşeme çalışması yapacağını bildirmesine rağmen hastane yönetiminin önlem almadığı bilgisi doğru mudur? Şehir Hastanesi ameliyathanelerinde temiz hava girişi sağlayan teknik donanım var mıdır? Yaşanan olay sonrası yaşanabilecek benzeri olaylara karşı gerekli önlem alındı mı?

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Usta

29 Ocak 2019 08:54
Şehrin bir ucunda, Vişnelik mh. 20 km arabası olmayan hasta, kışın yolda çifte kavrulmuş hasta olur. Özel sektörün 1 hapın hesabını sorduğu idari sistem sakat bir sistem.

Sertas gundogdu

29 Ocak 2019 03:10
Calisanlar maaslarinida alamiyor bunuda yazin

Lala kazım

29 Ocak 2019 01:50
Es es kardeş hastaneyi stadyumu vs. Bunları nereye yaparsan yap birilerine uzak birilerinede yakın olur. Şehrin merkezinede hastane olmaz. 3-5 yıl sonra orasıda şehrin ortasında kalır merak etme. Aslında amacınız beğenmemek. Siz aynı kanaldan devam edin.

Sedat iyideğil

28 Ocak 2019 23:15
Fakire sucuk vermişler yamuk diye almamış. Kimsenin görmediği yerde yerken yakalanmış .

Es es e cvp

28 Ocak 2019 17:27
Begenmiyorsan gitme nasıl bi zihniyete sahipsin anlamadim gerçekten hasta oldun mu gidip tedavi olmayı bilirsin ama klasik chp zihniyeti yapilan herşeye karşı

es es

28 Ocak 2019 16:01
şehir hastanesi hiç güzel değil . o kadar büyük yapmaya ne gerek var . güzel ce kutu gibi bişey yapın kullanışlı . yok öyle yapamayız çünkü hükümet yandaşları nasıl ekmek yiyecek. nasıl devleti hortumlayacaklar. bi de o kadar şehir dışına nasıl yapılır ya . hasta oaraya gidesiye kadar mehta olur.

cmm .

28 Ocak 2019 14:00
chp nin son çırpınışları seçim için son kozlarını oynuyor .

mundarrrrrrrrr

28 Ocak 2019 16:29
kedi ulaşamadığı ciger e mındar dermiş , ömürlerinde bir ağaç dikmemiş kişiler şimdi çamur atma peşindeler .