HASTANE DENETİMİ

11 Mayıs 2018 14:43
HASTANE DENETİMİ

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Eskişehir Şehir Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. 

Eskişehir’de 2016 yılında inşaatına başlanan Eskişehir Şehir Hastanesi’nde sona doğru geliniyor. Haziran ayında tamamlanacağı söylenilen bin 81 yataklı hastaneye gelerek açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, bugün muayene kabul işlemlerinin başlatılacağını ve bir aya yakın süreceğini söyledi. 

"Hastanemizin muayene kabul işlemlerini bugün başlatıyoruz" 


Yaptığı açıklamada hastanenin her yerinde incelemelerin ve kontrollerin devam edeceğini ifade eden Müsteşar Gümüş, “Bugün 6’ncı şehir hastanemizin kabul işlemlerini başlatıyoruz. Eskişehir Şehir Hastanemiz toplam bin 81 yatak kapasiteli en büyük şehir hastanelerimizden bir tanesi. 627 genel hastane, içerisinde kalp damar, onkoloji hastanelerinin olduğu, yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesinin olduğu toplam bin 81 yataklı hastanemizin muayene kabul işlemlerini bugün başlatıyoruz. İnşallah hızlı bir şekilde hem hastanenin yolu hem de hastanenin diğer işlemlerinin yapılması sağlanırsa yani hasta hazır hale gelirse, 6’ncı şehir hastanemizi Haziran ayının 10’unda açmak istiyoruz. Tabi bu bir süreçtir. Tek tek, oda oda, birim birim kontrol edip değerlendireceğiz. Kabul işlemleri tabi bir aya yakın bir süre devam edecek. Tamamlanırsa tüm sistemler kontrol edilecek. Haziran ayında, 6’ncı hastanemizi 6’ncı ayda açmak istiyoruz. Aynı şekilde bu hastanemiz eğitim araştırma hastanesi unvanı da almıştır. Dün yapmış olduğumuz protokol ve imza ile Eskişehir Şehir Hastanemiz eğitim hastanesi olmuştur. Burada yine asistan hizmetleri, eğitim hizmetleri yapılacaktır. Eskişehir Devlet ve Yunus Emre Hastanelerimiz eğitim hastanemiz bünyesi ile buraya taşınacaklar. Bu süreç bu şekilde devam edecek. Ben bu hastanemizin Eskişehir’e hayırlı olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu. 
Açıklama sonrasında Eskişehir Şehir Hastanesi hakkında hazırlanan slayt gösterisi izlendi. 

Yorumlar (10) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ES ESLİ

12 Mayıs 2018 12:31
YA KARDEŞİM BU KADAR UZAĞA HASTAHANE YAPILIR MI. HASTA ADI ÜSTÜNDE HASTA İNSAN ŞEHRİN Bİ UCUNDAN Bİ UCUNA HASTA TAŞINACAK. PES Kİ NE PES.

mehmet

13 Mayıs 2018 13:40
ssk, Eskişehir devlet hastanasi, hava hastanesi, Zübeyde hanım hastanesi hiçbirinde otopark yok! rezillik.

Özkan ÖZDEMİR

12 Mayıs 2018 13:09
Ücret karşılıgı hizmet verecek olan bu hastanenin özel hastaneden hicbir farkı olmayacak.Hükümetin zengini zengin etme politikasi malesef devam etmektedir.Akfen holding.Halkımıza hizmetten ziyade zorluk çıkaran bir politika.Tıp fakültesinide taşiyin tam olsun.seçim öncesi apar topar açilacak bu hastaneler tamamen secime dayalı bir projedir.halkımıza eziyetten başka yararı olmayacaktır.

vatandaş

15 Mayıs 2018 08:38
Seçim kampanyası olarak ulaşımı olmayan bitmemiş hastane açacaksınız ama biz nasıl gidicez oraya? bazı şeyler göz ardı edilir ama hasta çocuk ve insanları oraya ulaşımsız sürüklerken mi oy isteyeceksiniz bizden?

CEMAL SERİN

12 Mayıs 2018 09:43
SAYIN MÜŞTEŞAR İKİ HASTANENİN DE ŞEHİR HASTANESİNE TAŞINACAĞINI SÖYLÜYORUSNUZ İNSANLAR ŞEHRİN BİR UCUNDAN BİR UCUNA GİDECEKLER 2 VASITA DEĞİŞİTİRECEKLER NEDEN ŞEHİR DIŞINA YAPILDI BU HASTANE İKİ HASTANEDE BURAYA TAŞINACAK İSE??? ZORLAŞTIRMAMALI KOLAYLAŞTIRMALISINIZ 10 HAZİRANDA HAZIRLIKLAR TAM ANLAMI İLE BİTECEKMİ YOKSA SEÇİM GÖSTERİSİ OLMASI ADINA ÇIKLABİLECEK KARŞAMALAR HESAPLANMADAN AÇILACAK MI?

Kaan

18 Mayıs 2018 01:19
Şehir Hastanesinin aceleden yapılmasının nedeni seçim yatırımı be kardeşim anlamıyormusun adamlar ellerindeki mevcut hastaneleri revize etme yerine seçim yatırımı olarak bunları yapıyorlar sözde

Mehmet Ömürlü

12 Mayıs 2018 15:51
Yunus Emre devlet hastanesi neden açılmadı neden bekletiliyor tamamlanmıyor şehir hastanesinin özelliği neydi bu kadar kısa sürede tamamlandı açılıyor Yunus Emre devlet hastanesini neden engelliyorusunuz açılmasını amaç ne

Süleyman

22 Mayıs 2018 03:42
Suriyeliler bol bol faydalanir artik

TORPİLCİLER SİZİ

28 Mayıs 2018 14:55
Şehir hastanesinde çalışacak personel listelerini AKP nin il ve ilçe başkanlarının hazırladığı sonrasında bu personelleri göreve başlatın dediği. çalışacak insanların değil akp yanlısı olman gerektiği bi ülkedeyiz.. güya Müslümanlara oy yok.

sayın müsteşar

12 Mayıs 2018 11:00
bu hastaneler şehirin göbeğine neden yapılmadı , mesela köprübaşına , öte yandan hamamyolundaki köprü ve heykeller daha çok ödül ve plaket alıyor . sn. müsteşar . hastane yerine bizim şehir e sanatsal çalışmalara ağırlık vermelisiniz ..
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE  TOPYEKÜN YAPILMALI
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE TOPYEKÜN YAPILMALI
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Temmuz Ayı Toplantısı Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında yapıldı.
ŞEHRİM 2023 OTOBÜSÜ ESKİŞEHİR'E GELİYOR
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
Son olarak Afrin Harekatı'na katılan ve Eskişehir'e dönen Uzman Çavuş Murat Kızıldağ, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde, Yavuz Sultan Selim döneminde Bali Bey'in oğlu Kasım Bey tarafından Anadolu'da yaşayan Türkmen şeyhlerinden Şeyh Sücaeddin Veli için 16. yüzyılın başında yaptırılan, 2015'te Türk Dünyası Kültür Vakfı tarafından restore ettirilen türbe, yılda ortalama 70 bin ziyaretçiyi ağırlıyor.
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
Eskişehir’de sokağa bırakılan “Şanslı” isimli kedi, yaşadığı kaza sonucu ön patilerini kaybetti.
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
Eskişehir'de alkollü araç kullanan sürücülerin tespitine yönelik çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son bir haftada binin üzerinde araç sürücüsünü denetledi.
SAĞLIKÇILARDAN  ŞİDDET İSYANI
SAĞLIKÇILARDAN ŞİDDET İSYANI
Son zamanlarda artış gösteren sağlıkta şiddet olaylarına karşı, Eskişehirli sağlıkçılar da isyan etti. Eskişehir Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen sağlıkçılar, “Sağlıkta şiddet son bulsun' diyerek seslerini duyurdu.
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
Erenköy Mahallesi sakinleri, Odunpazarı Belediye'sinin başlatmış olduğu yol yapım çalışmaları için vatandaştan ücret istenmesine tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Yol değil imar istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.
KUMAR OPERASYONU
KUMAR OPERASYONU
Eskişehir'de, kumar oynanmasına yönelik bir dernek binasına yapılan operasyonda 39 kişi yakalandı.

EN SON HABERLER