HASTANE DENETİMİ

11 Mayıs 2018 14:43
HASTANE DENETİMİ

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Eskişehir Şehir Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. 

Eskişehir’de 2016 yılında inşaatına başlanan Eskişehir Şehir Hastanesi’nde sona doğru geliniyor. Haziran ayında tamamlanacağı söylenilen bin 81 yataklı hastaneye gelerek açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, bugün muayene kabul işlemlerinin başlatılacağını ve bir aya yakın süreceğini söyledi. 

"Hastanemizin muayene kabul işlemlerini bugün başlatıyoruz" 


Yaptığı açıklamada hastanenin her yerinde incelemelerin ve kontrollerin devam edeceğini ifade eden Müsteşar Gümüş, “Bugün 6’ncı şehir hastanemizin kabul işlemlerini başlatıyoruz. Eskişehir Şehir Hastanemiz toplam bin 81 yatak kapasiteli en büyük şehir hastanelerimizden bir tanesi. 627 genel hastane, içerisinde kalp damar, onkoloji hastanelerinin olduğu, yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesinin olduğu toplam bin 81 yataklı hastanemizin muayene kabul işlemlerini bugün başlatıyoruz. İnşallah hızlı bir şekilde hem hastanenin yolu hem de hastanenin diğer işlemlerinin yapılması sağlanırsa yani hasta hazır hale gelirse, 6’ncı şehir hastanemizi Haziran ayının 10’unda açmak istiyoruz. Tabi bu bir süreçtir. Tek tek, oda oda, birim birim kontrol edip değerlendireceğiz. Kabul işlemleri tabi bir aya yakın bir süre devam edecek. Tamamlanırsa tüm sistemler kontrol edilecek. Haziran ayında, 6’ncı hastanemizi 6’ncı ayda açmak istiyoruz. Aynı şekilde bu hastanemiz eğitim araştırma hastanesi unvanı da almıştır. Dün yapmış olduğumuz protokol ve imza ile Eskişehir Şehir Hastanemiz eğitim hastanesi olmuştur. Burada yine asistan hizmetleri, eğitim hizmetleri yapılacaktır. Eskişehir Devlet ve Yunus Emre Hastanelerimiz eğitim hastanemiz bünyesi ile buraya taşınacaklar. Bu süreç bu şekilde devam edecek. Ben bu hastanemizin Eskişehir’e hayırlı olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu. 
Açıklama sonrasında Eskişehir Şehir Hastanesi hakkında hazırlanan slayt gösterisi izlendi. 

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mehmet Ömürlü

12 Mayıs 2018 15:51
Yunus Emre devlet hastanesi neden açılmadı neden bekletiliyor tamamlanmıyor şehir hastanesinin özelliği neydi bu kadar kısa sürede tamamlandı açılıyor Yunus Emre devlet hastanesini neden engelliyorusunuz açılmasını amaç ne

sayın müsteşar

12 Mayıs 2018 11:00
bu hastaneler şehirin göbeğine neden yapılmadı , mesela köprübaşına , öte yandan hamamyolundaki köprü ve heykeller daha çok ödül ve plaket alıyor . sn. müsteşar . hastane yerine bizim şehir e sanatsal çalışmalara ağırlık vermelisiniz ..

mehmet

13 Mayıs 2018 13:40
ssk, Eskişehir devlet hastanasi, hava hastanesi, Zübeyde hanım hastanesi hiçbirinde otopark yok! rezillik.

Özkan ÖZDEMİR

12 Mayıs 2018 13:09
Ücret karşılıgı hizmet verecek olan bu hastanenin özel hastaneden hicbir farkı olmayacak.Hükümetin zengini zengin etme politikasi malesef devam etmektedir.Akfen holding.Halkımıza hizmetten ziyade zorluk çıkaran bir politika.Tıp fakültesinide taşiyin tam olsun.seçim öncesi apar topar açilacak bu hastaneler tamamen secime dayalı bir projedir.halkımıza eziyetten başka yararı olmayacaktır.

ES ESLİ

12 Mayıs 2018 12:31
YA KARDEŞİM BU KADAR UZAĞA HASTAHANE YAPILIR MI. HASTA ADI ÜSTÜNDE HASTA İNSAN ŞEHRİN Bİ UCUNDAN Bİ UCUNA HASTA TAŞINACAK. PES Kİ NE PES.

vatandaş

15 Mayıs 2018 08:38
Seçim kampanyası olarak ulaşımı olmayan bitmemiş hastane açacaksınız ama biz nasıl gidicez oraya? bazı şeyler göz ardı edilir ama hasta çocuk ve insanları oraya ulaşımsız sürüklerken mi oy isteyeceksiniz bizden?

Kaan

18 Mayıs 2018 01:19
Şehir Hastanesinin aceleden yapılmasının nedeni seçim yatırımı be kardeşim anlamıyormusun adamlar ellerindeki mevcut hastaneleri revize etme yerine seçim yatırımı olarak bunları yapıyorlar sözde

CEMAL SERİN

12 Mayıs 2018 09:43
SAYIN MÜŞTEŞAR İKİ HASTANENİN DE ŞEHİR HASTANESİNE TAŞINACAĞINI SÖYLÜYORUSNUZ İNSANLAR ŞEHRİN BİR UCUNDAN BİR UCUNA GİDECEKLER 2 VASITA DEĞİŞİTİRECEKLER NEDEN ŞEHİR DIŞINA YAPILDI BU HASTANE İKİ HASTANEDE BURAYA TAŞINACAK İSE??? ZORLAŞTIRMAMALI KOLAYLAŞTIRMALISINIZ 10 HAZİRANDA HAZIRLIKLAR TAM ANLAMI İLE BİTECEKMİ YOKSA SEÇİM GÖSTERİSİ OLMASI ADINA ÇIKLABİLECEK KARŞAMALAR HESAPLANMADAN AÇILACAK MI?
İŞTE CHP’NİN ESKİŞEHİR ADAYLARI
İŞTE CHP’NİN ESKİŞEHİR ADAYLARI
CHP’nin Eskişehir milletvekili adayları belirlendi.
RÜŞVET OLARAK  VAAD VERİYORLAR
RÜŞVET OLARAK VAAD VERİYORLAR
Demokrat Parti haftalık toplantısı Nazım Dölekçekiç başkanlığında bugün gerçekleştirildi. Dölekçekiç erken seçimi değerlendirerek, “Yapamadıklarını, rüşvet olarak seçim vaadi haline getirdiler” dedi.
SOMUT ADIMLAR  ATILMALIDIR
SOMUT ADIMLAR ATILMALIDIR
Saadet Partisi haftalık toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Saadet Partisi Milletvekili aday adayı Muhammed Ali Köse Filistin konusunda somut adımlar atılması gerektiğini söyledi.
LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI
LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI
Eskişehir Şehit Murat Tuzsuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okulda tasarımını yaptıkları İnsansız Hava Aracı (İHA) ile Uluslararası Robot Yarışmasında dünya ikincisi olarak büyük bir başarı örneği gösterdiler.
SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR
SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Nadir Küpeli'yi ziyaret etti.
ŞEHİTLERİN HATIRALARINI YAŞATTILAR
ŞEHİTLERİN HATIRALARINI YAŞATTILAR
Eskişehir Ülkü Ocakları, Eskişehirli şehitlerin hatıralarını 'Cennet Taburu' sergisinde yaşattı. Taşbaşında gerçekleştirdikleri fotoğraf sergisine çok sayıda vatandaş katıldı. Şehitlerin fotoğraflarını sergide gören vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.
RAMAZAN BEREKETİ PAYLAŞILDI
RAMAZAN BEREKETİ PAYLAŞILDI
Odunpazarı Belediyesi, Ramazan Ayı’nın ilk gününden itibaren her akşam iftar yemeği düzenliyor.
ÇANKAYA'DA YOLLAR ASFALTLANDI
ÇANKAYA'DA YOLLAR ASFALTLANDI
Odunpazarı Belediyesi sorunsuz bir üst yapı parolasıyla çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdikleri çalışmalar kapsamında Çankaya Mahallesi’nde asfalt çalışması gerçekleştirdi.
19 MAYIS COŞKUSU
19 MAYIS COŞKUSU
Türk Eğitim Derneği (TED) 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği Gençlik Festivali kapsamında 15 bin kişilik dev bir kadro ile geçit töreni düzenledi.