HASTA VE YARALI HAYVANLARIN UMUDU OLDULAR

02 Temmuz 2017 15:59
HASTA VE YARALI  HAYVANLARIN  UMUDU OLDULAR

120 tür canlı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı Merkezi, hayvanat bahçesindekiler ile yaban hayatındaki hayvanların sağlığı için hizmet veriyor. Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayvan Sağlığı Merkezi, buradaki 120 tür canlının tedavilerini ve hastalıklardan korunmaları için çeşitli çalışmalar yürütüyor.

Tedavileri üstlendiler

Kan sayım cihazından biyokimya cihazına, röntgenden mikroskoba kadar her türlü donanım bulunan merkez, adeta ufak çaplı bir hayvan hastanesi özelliklerini taşıyor. Merkez, hayvanat bahçesindeki hayvanların yanı sıra doğada yaralı bulunan ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ulaştırılan hayvanların tedavilerini de üstleniyor.

Çalışmalar yapılıyor

Bugüne kadar geyikten pelikana, flamingodan yırtıcı kuşlara ve kurt yavrularına kadar birçok hayvan, merkezdeki tedavilerinin ardından doğaya salındı.Hayvan Sağlığı Merkezi Klinik Sorumlusu veteriner hekim Özkan Tarkan, yaptığı açıklamada, Hayvanat Bahçesindeki hayvanların tedavilerine ve hastalıklardan korunmalarına yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

vatandaş

03 Temmuz 2017 13:02
katil avcıların yaraladığı hayvanları iyileştiriyorlar. Yetkililerin en başda avcıları durdurması lazım...

çok güzel bir çalışma

03 Temmuz 2017 09:04
Bu tür çalışmaların aksatılmadan sürdürülmesini temenni ediyorum .
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.