HAMAMYOLU'NA KALABAK ÇEŞMESİ

23 Haziran 2018 15:42
HAMAMYOLU'NA  KALABAK ÇEŞMESİ

Hamamyolu’nda sıcak yaz günlerinde vatandaşların su ihtiyacı gidermek ve Eskişehir’e gelen turistlerin ‘Kalabak Suyunu’ tatmaları için çeşmeler bulunuyor.

Hamamyolu Caddesi’nde 2 farklı noktada bulunan çeşmeler, 3 ayrı boyda dizayn edildi. Toplamda 6 adet olan çeşmelerden gün boyu ‘Kalabak Suyu’ akıyor. Eskişehir’in meşhur suyu olan Kalabak Suyuna Eskişehir’e gelen turistler daha çok ilgi gösteriyor. ‘Kalabak Suyu’nun tadını merak eden turistler, Hamamyolu’nda bulunan çeşmelerden suyu içebiliyor aynı zamanda yanlarında bulunan şişelere de doldurabiliyorlar.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Hayvan Adam

24 Haziran 2018 07:50
Bizim millet bidonla o çeşmelere dayanmazsa ben de insanım.

Celal atik

25 Haziran 2018 09:14
Fotoselli olsa da boşa akmasa.

panzehir

25 Haziran 2018 15:05
yapanlardan atatürk razı olsun. ataamin

Ziya

25 Haziran 2018 13:08
Orhan Veli Kanık ın Bedava yaşıyoruz şiiri hatırıma geldi! ''Kelle fiyatına hürriyet, acı su bedava'' şiirin özünü anlatmakta! Buradaki özgürlük pkk ve komunist itlerin kast ettiği özgürlük (cinayet, gasp, banka soyma, devleti yıkma özgürlüğü değildir.) Tam tersi Arakan da, Suriye de Doğu Türkistan da Allah sız komünistlerin Afganistan ve İsrail de Emperyalist köpeklerin zulmü altında inleyen Müslüman kardeşlerimizin özgürlüğüdür. Bütün Dünya nın itleri bir olmuş dertleri Türkiye! Biraz aklımıza başımıza alıp bir bardak kalabak suyuna aklımızı, zikrimizi fikrimizi teslim etmeyelim. Ne alakası var demeyelim! Kimin nereden koşturduğunu artık iyi anlayalım! Hiç olmazsa anlamaya çalışalım. Kim kimlerle kırıtıyor hele bir inceleyin; anlamak zor değil.

Pusat

24 Haziran 2018 00:48
Vay be ne büyük hizmet

Meral Kazan

24 Haziran 2018 01:43
Cok iyi bir olay ama Belediye baskanimiz oralara birer buzdolabi kurup cok ucuz bir sekilde paketlenmis sular satabilir.

Hikmet

24 Haziran 2018 13:04
Bardak kalabak ile damacana kalabak arasında lezzet farkı var. Eski kalabak suyunu içtiğinizde vucudunuza tertemiz oksijen girdiğini hissederdiniz, şimdi ise buruk bir tad var. Geçenlerde çeşme suyu ile karşılaştırdım pek fark göremedim.
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
Eskişehir'de tartıştıkları kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişiden 2'si tutuklandı.
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti. 
ESKİŞEHİR İÇİN FIRTINA UYARISI
ESKİŞEHİR İÇİN FIRTINA UYARISI
Aralarında Eskişehir'in de olduğu 4 il için saatteki hızı 80 kilometreye ulaşacak fırtına beklendiği bildirildi.
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
Eskişehir'de tartıştıkları madde bağımlısı kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişi Adliye'ye sevk edildi.
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.