HAMAMYOLU'NA KALABAK ÇEŞMESİ

23 Haziran 2018 15:42
HAMAMYOLU'NA  KALABAK ÇEŞMESİ

Hamamyolu’nda sıcak yaz günlerinde vatandaşların su ihtiyacı gidermek ve Eskişehir’e gelen turistlerin ‘Kalabak Suyunu’ tatmaları için çeşmeler bulunuyor.

Hamamyolu Caddesi’nde 2 farklı noktada bulunan çeşmeler, 3 ayrı boyda dizayn edildi. Toplamda 6 adet olan çeşmelerden gün boyu ‘Kalabak Suyu’ akıyor. Eskişehir’in meşhur suyu olan Kalabak Suyuna Eskişehir’e gelen turistler daha çok ilgi gösteriyor. ‘Kalabak Suyu’nun tadını merak eden turistler, Hamamyolu’nda bulunan çeşmelerden suyu içebiliyor aynı zamanda yanlarında bulunan şişelere de doldurabiliyorlar.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Hayvan Adam

24 Haziran 2018 07:50
Bizim millet bidonla o çeşmelere dayanmazsa ben de insanım.

Celal atik

25 Haziran 2018 09:14
Fotoselli olsa da boşa akmasa.

panzehir

25 Haziran 2018 15:05
yapanlardan atatürk razı olsun. ataamin

Ziya

25 Haziran 2018 13:08
Orhan Veli Kanık ın Bedava yaşıyoruz şiiri hatırıma geldi! ''Kelle fiyatına hürriyet, acı su bedava'' şiirin özünü anlatmakta! Buradaki özgürlük pkk ve komunist itlerin kast ettiği özgürlük (cinayet, gasp, banka soyma, devleti yıkma özgürlüğü değildir.) Tam tersi Arakan da, Suriye de Doğu Türkistan da Allah sız komünistlerin Afganistan ve İsrail de Emperyalist köpeklerin zulmü altında inleyen Müslüman kardeşlerimizin özgürlüğüdür. Bütün Dünya nın itleri bir olmuş dertleri Türkiye! Biraz aklımıza başımıza alıp bir bardak kalabak suyuna aklımızı, zikrimizi fikrimizi teslim etmeyelim. Ne alakası var demeyelim! Kimin nereden koşturduğunu artık iyi anlayalım! Hiç olmazsa anlamaya çalışalım. Kim kimlerle kırıtıyor hele bir inceleyin; anlamak zor değil.

Pusat

24 Haziran 2018 00:48
Vay be ne büyük hizmet

Meral Kazan

24 Haziran 2018 01:43
Cok iyi bir olay ama Belediye baskanimiz oralara birer buzdolabi kurup cok ucuz bir sekilde paketlenmis sular satabilir.

Hikmet

24 Haziran 2018 13:04
Bardak kalabak ile damacana kalabak arasında lezzet farkı var. Eski kalabak suyunu içtiğinizde vucudunuza tertemiz oksijen girdiğini hissederdiniz, şimdi ise buruk bir tad var. Geçenlerde çeşme suyu ile karşılaştırdım pek fark göremedim.
BEYLİKOVA'DA MİDİBÜS ŞARAMPOLE DEVRİLDİ
BEYLİKOVA'DA MİDİBÜS ŞARAMPOLE DEVRİLDİ
Eskişehir'de yolcu midibüsünün şarampole devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 14 kişi yaralandı.
BU ÇIĞLIĞA SES VERİN
BU ÇIĞLIĞA SES VERİN
Son zamanlarda sıkça gündeme gelen ve toplumun kanayan yarası olan çocuk istismarına dikkat çekildi. Mahsuni Ilgın “Yetkililer cinsel istismarın araştırılması önerilerine kulaklarını tıkıyor. Bu çığlıklara ses verin” dedi.
CEZAEVİ KAPANMASIN KAMPANYASI
CEZAEVİ KAPANMASIN KAMPANYASI
Çifteler esnafları, Çifteler Açık Kadın Ceza İnfaz Kurumu'nun kapanmaması için imza kampanyası başlattı.
BÜKREŞ'TE GURUR GÜNÜ
BÜKREŞ'TE GURUR GÜNÜ
Eskişehirli Akrobasi Pilotu Semin Öztürk, ilk yurtdışı gösteri uçuşunu Romanyanın başkenti Bükreş'te gerçekleştirdi. Bayrağımızı dalgalandıran Öztürk, gurulandırdı.
GÖKYÜZÜ İLE TANIŞTILAR
GÖKYÜZÜ İLE TANIŞTILAR
Sivrihisar'daki Uluslararası Sportif Havacılık Merkezinin yürüttüğü, 'Uçmayan Köy Kalmasın' projesiyle daha önce uçağa binmemiş vatandaşlar, ilk kez uçmanın heyecanını yaşadı.
FADİME ANA'YA YARDIM ELİ
FADİME ANA'YA YARDIM ELİ
Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Sağlık Odunpazarı Belediyesi ile Evinizde (SOBE) birimi 84 yaşındaki Fadime Çekiç’e yardım eli uzattı.
HAKLARIMIZ TORBA  YASALARA SIĞMAZ
HAKLARIMIZ TORBA YASALARA SIĞMAZ
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Şube Yönetim Kurulu adına konuşan Birtürk Özkavak sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için çıkarılan torba yasasının, taleplerini karşılamadığını ifade etti.
EKONOMİ BORÇLA  YÜRÜTÜLÜYOR
EKONOMİ BORÇLA YÜRÜTÜLÜYOR
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün gerçekleştirildi. DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç ülkenin ekonomisine yönelik ve sağlık personellerine karşı uygulanan şiddet konusunu değerlendirdi.
Eskişehir'de Uyuşturucu Operasyonu
Eskişehir'de Uyuşturucu Operasyonu
Eskişehir'de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 7 şüpheli gözaltına alındı.

EN SON HABERLER