HALİL ÜNAL YENİDEN BAŞKAN

Son Güncelleme : 13 Haziran 2018 19:06
HALİL ÜNAL YENİDEN BAŞKAN

Eskişehirspor'da Halil Ünal yeniden başkan oldu.

Kongre sonrası açıklamalarda bulunan Ünal, "Verilen sözler yerine gelirse bu takım şampiyon olur. Bizi yanlız bırakmayanlara teşekkür ediyoruz. İddialı bir kadro kuracağız. Transfere hemen başlayacağız. Ümizt Özat'ı bu gece davet edeceğiz. Gençlerbilirği'nden iki oyuncuyu da kadromuza katacağız. Eskişehirspor'un yüzü yenilenecek. Yakışan oyuncular gelecek. Herkesin sahip çıkacağı bir takım yapacağız. Görev dağılımı yapacağız ve hemen transfere başlayacağız" dedi. 

Eskişehirspor'da gerçekleştirilen Olağanüstü Seçimli Genel Kurul'da tek liste çıkarken, başkanlığa yeniden Halil Ünal seçildi. 
Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Olağanüstü Seçimli Genel Kurul'un açılış konuşması Halil Ünal tarafından yapıldı. Ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Gündem maddelerinin okunması sonrasında seçimlerin açık oylama ile yapılmasına karar verildi. Bu sırada Halil Ünal'ın tek liste ile seçime katılması beklenirken, Ünal listesini geri çekti. Özellikle salonda bulunan üyelerden destek bekleyen Ünal, takımın şampiyon olması için yeterli desteğin sağlanmadığını anlattı. Eskişehirspor'a ait borcun en azından 10 milyonunun kapatılması durumunda kalanının kendisi tarafından ödeneceğini aktaran Ünal, seneye de şampiyon olacaklarını kaydetti. Bu sözlere salon sessiz kalırken, Halil Ünal puan silme cezaları bulunan dosyaların kapatılmasını bekledi. Ünal'ın gerekli cevabı alamaması üzerine kongreye ara verildi. 

"Evet başarabiliriz" 


Geri dönüşte bir açıklama yapan Halil Ünal, gerekli desteğin büyük ölçüde sağlandığını ifade etti. Verilen sözlerin tutulması dahilinde Eskişehirspor'un hedefe ulaşacağını kaydeden Ünal, "Muhalefetin bu sene biteceği, Süper Lig'e çıkacağımızı söyleyebilirim. Ben hepinizden aldığım sözlerle bu yola çıkıyorum. Şunu unutmayalım, bunu iyi kullanmalıyız ve evet başarabiliriz" dedi. 
Divana ulaşan Halil Ünal'ın listesi oy birliği ile seçilirken, yeni yönetim mazbatasını Eskişehirspor'un kurucuları arasında yer alan Aydın Begiter'in elinden aldı. 

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Naci

13 Haziran 2018 19:17
Hayırlı olsun.EsEs'in gençleri unutulmasın.

Tc

17 Haziran 2018 11:40
yahu.. beğenmeyen arkadaslarim bu işi yapacak varsa buyursun meydana lakin yapacak adamın da daha işin başında şevkini kirmayin hayırlı olur inşallah.

gürcan

16 Haziran 2018 10:32
inşallah hayırlı olur

Vatandaş

15 Haziran 2018 16:56
Halil ünal yine takımı iflasa sürükleme

esesli

14 Haziran 2018 08:45
bumerang ..dönüp geri gelen cisım gibi

eses

13 Haziran 2018 17:45
hep aynı senaryo!!

Hacivat-Karagöz

13 Haziran 2018 19:11
Kongrede tam bir hacivat karagöz oyunu sergilendi

Hayvan Adam

19 Haziran 2018 07:40
Başgan tamam, sıra Türbülent'te, Alpay da olur yandaş kontenjanından. Sonra taraftarı küstürün, zaten çok kaynaşmıştık ya. Ha bir de İstanbul bizansıyla şike ittifakı, yaşasın 3. Halil dönemi

bravo

13 Haziran 2018 17:46
sakın düşmeyin es es in yakasından....
HAMBURGER İÇİN 18 SAAT BEKLEDİLER
HAMBURGER İÇİN 18 SAAT BEKLEDİLER
İngiltere'nin başkenti Londra'da binlerce kişi, kentte ilk şubesini açan Asya merkezli fast-food firmasının önünde hamburger ve tavukburger alabilmek için saatlerce bekledi.
SÜLLÜ'NÜN SAMSUN TEMASLARI
SÜLLÜ'NÜN SAMSUN TEMASLARI
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, aday belirleme süreci ile ilgili olarak Genel Merkez tarafından görevlendirildiği Samsun’da sivil toplum kuruluşları, sendikalar ve odalar ile bir araya geldi.
ÇALIŞKAN'DAN  SEYİTGAZİ ZİYARETİ
ÇALIŞKAN'DAN SEYİTGAZİ ZİYARETİ
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
ÖĞRENCİLERE  HOŞGELDİN ETKİNLİĞİ
ÖĞRENCİLERE HOŞGELDİN ETKİNLİĞİ
Makina Mühendisleri Odası tarafından Endüstri Mühendisliği Bölümü 1. sınıf öğrencilerine yönelik “Bölüme Hoşgeldin Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi.
TGB PANEL DÜZENLEYECEK
TGB PANEL DÜZENLEYECEK
Türkiye Gençlik Birliği Temsilcisi Yunus Emre Özgün, yarın ekonomik prangalardan kurtulmanın yollarını tartışacakları panel gerçekleştireceklerini söyledi.
ETO ÜYELERİ  FUARA KATILDI
ETO ÜYELERİ FUARA KATILDI
Eskişehir Ticaret Odası’nın gelinlik, mefruşat ve hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren üyeleri İzmir’de düzenlenen Fashion Prime fuarını ziyaret etti.
SORKUN ÇÖMLEĞİNİN  HİKAYESİ ANLATILDI
SORKUN ÇÖMLEĞİNİN HİKAYESİ ANLATILDI
Eskişehir Ticaret Odasında bünyesinde faaliyetlerini sürdüren AB Bilgi Merkezi, 2018 Avrupa Kültürel Miras yılı kapsamında, Sorkun Çömleği kitabı yayınladı.
MİHALIÇÇIK'IN  ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
MİHALIÇÇIK'IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
Büyükşehir Belediyesi, Mihalıççık ilçe merkezindeki cadde ve meydanda asfalt çalışması gerçekleştirdi.
  HAMAMYOLU'NA  'KEDİ EVLERİ' KONULDU
HAMAMYOLU'NA 'KEDİ EVLERİ' KONULDU
Odunpazarı Belediyesi, Haluk Levent tarafından kurulan ve Türkiye çapında bir örgütlenmeye sahip olan ‘Ahbap’ ile çalışmalarına devam ediyor.