GÜVENLİK GÜÇLERİNİ UNUTMADI

Son Güncelleme : 21 Ağustos 2018 16:08
GÜVENLİK GÜÇLERİNİ UNUTMADI

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Şehit Ali Sevim Hizmet Binası Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek, görevi başındaki güvenlik güçlerinin Kurban Bayramı’nı kutladı.

Milletin huzuru, asayişin temini ve devletin güvenliği adına hiç bir fedakarlıktan kaçınmayarak, kamu düzeninin sağlanması adına mesai mefhumu gözetmeksizin güvenlik güçlerinin 7/24 çalıştığını aktaran Vali Özdemir Çakacak, "Kurban Bayramı'nda, başkalarının ihtiyacını gidermenin yanında, kendi ruhlarımızın muhtaç olduğu huzuru, faydalı olmanın ve hayatlarımıza gerçek bir anlam katmanın gururu ve onurunu hep birlikte yaşıyoruz. Bayramlarda biz, hastalarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi, ziyaret ediyoruz. Büyüklerimize ziyaret ederek onların hayır dualarını alıyoruz. Vatanın ve milletin birliğini, huzur ve güvenliğini korumak adına bayram mesaisinde görevi başında bulunan tüm güvenlik güçlerimize kazasız belasız hayırlı görevler diliyorum" dedi.

Ziyaretler esnasında duygularını dile getiren Vali Çakacak, bayramları, sevginin, saygının, hoşgörünün ve yardımlaşmanın öne çıktığı önemli günler olarak değerlendirdi. Türk milletinin sonsuz güvenini kazanan güvenlik güçlerinin gece gündüz her zaman halkının hizmetinde olduğunu bildiren Vali Çakacak, her bayram olduğu gibi bu bayram da vatandaşımızın hem asayiş hem de trafik güvenliğini temin etmek için bütün güvenlik güçlerinin sahada olduğunu söyledi.

Birlik ve beraberliğin, hoşgörü ve kardeşliğin sadece bayramlarda değil, bayramlardan sonra da devam etmesi temennisinde bulunan Vali Çakacak, tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı en içten dilekleriyle kutladı.

Vali Çakacak'a, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç ve İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Yarbay Metin Ünlü eşlik etti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
Geçen sene zihinsel engelli çocuğu ile birlikte savaştan kaçarak Irak’tan gelen Türkmen annenin yokluk içinde yaşadığını tespit eden Eskişehir Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, ailenin evine yaklaşık 15 bin liralık eşya bağışladı.
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.