GÜRLEYİK'TE KARDEŞLİK PİKNİĞİ

23 Temmuz 2018 12:43
GÜRLEYİK'TE KARDEŞLİK PİKNİĞİ

“Biz Bir Milletiz” sloganı ile hareket ederek uluslararası öğrencilere kucak açan Eskişehir Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneğinin (YUDER) Gürleyik Şelalesine organize ettiği "Kardeşlik Pikniği" buluşması uluslararası misafir öğrenciler için unutulmaz bir anı oldu.

Öğrenciler organizasyona büyük ilgi göstererek 35 farklı ülkeden 100 öğrenci katılım sağladı. 
Eskişehir'in Mihalıççık ilçesine bağlı Gürleyik Köyü'nde bulunan, bölgenin en önemli turizm merkezlerinden ve özellikle yaz aylarında serinlemek isteyenlerin ilk adresi olan Gürleyik Şelalesi gezinin etabına misafir etti. Öğrenciler burada doğa yürüyüşü yaptılar ve şelalede oluşan doğal havuzlarda yüzerek serinlediler. Daha sonra öğrenciler ilçe merkezi yakınındaki Kalburcu piknik alanında mangal yaktılar. İkramın ardından voleybol, futbol, halat çekme, yumurta yarışı, kör ebe, çuval yarışı gibi aktiviteler ile öğrenciler doyasıya eğlendi. 


YUDER Başkanı Nihat Demir, piknik ve gezi ile ilgili şunları kaydetti; 

"Bugün hepimiz için güzel bir gün oldu. 100 öğrenci ile piknik programımızı gerçekleştirdik. Kız öğrencilerimiz ile derneğimizin bayan ekibi ilgilendi. Bu organizasyondaki amacımız farklı ülkelerin kültürünü Eskişehir’e taşıyan uluslararası öğrencilerin birbirleri ile tanışmasını ve kaynaşmasını sağlamak . Ayrıca Eskişehir’in turizme yönelik doğal çevresiyle onları buluşturmaktır. Bundan sonrada yine farklı etkinliklerde birlikte olmaya devam edeceğiz. Organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma, desteğini bizden esirgemeyen Mihalıççıklar Derneği Başkanı Nurettin Kaba ve Eskişehir İHH Başkanı Musa Karadaş'a teşekkür ediyorum." 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.