GÜRLEYİK'TE KARDEŞLİK PİKNİĞİ

23 Temmuz 2018 12:43
GÜRLEYİK'TE KARDEŞLİK PİKNİĞİ

“Biz Bir Milletiz” sloganı ile hareket ederek uluslararası öğrencilere kucak açan Eskişehir Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneğinin (YUDER) Gürleyik Şelalesine organize ettiği "Kardeşlik Pikniği" buluşması uluslararası misafir öğrenciler için unutulmaz bir anı oldu.

Öğrenciler organizasyona büyük ilgi göstererek 35 farklı ülkeden 100 öğrenci katılım sağladı. 
Eskişehir'in Mihalıççık ilçesine bağlı Gürleyik Köyü'nde bulunan, bölgenin en önemli turizm merkezlerinden ve özellikle yaz aylarında serinlemek isteyenlerin ilk adresi olan Gürleyik Şelalesi gezinin etabına misafir etti. Öğrenciler burada doğa yürüyüşü yaptılar ve şelalede oluşan doğal havuzlarda yüzerek serinlediler. Daha sonra öğrenciler ilçe merkezi yakınındaki Kalburcu piknik alanında mangal yaktılar. İkramın ardından voleybol, futbol, halat çekme, yumurta yarışı, kör ebe, çuval yarışı gibi aktiviteler ile öğrenciler doyasıya eğlendi. 


YUDER Başkanı Nihat Demir, piknik ve gezi ile ilgili şunları kaydetti; 

"Bugün hepimiz için güzel bir gün oldu. 100 öğrenci ile piknik programımızı gerçekleştirdik. Kız öğrencilerimiz ile derneğimizin bayan ekibi ilgilendi. Bu organizasyondaki amacımız farklı ülkelerin kültürünü Eskişehir’e taşıyan uluslararası öğrencilerin birbirleri ile tanışmasını ve kaynaşmasını sağlamak . Ayrıca Eskişehir’in turizme yönelik doğal çevresiyle onları buluşturmaktır. Bundan sonrada yine farklı etkinliklerde birlikte olmaya devam edeceğiz. Organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma, desteğini bizden esirgemeyen Mihalıççıklar Derneği Başkanı Nurettin Kaba ve Eskişehir İHH Başkanı Musa Karadaş'a teşekkür ediyorum." 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.